Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Top 5 dresūras komandas, kas jāiemāca sunim

Suns (Image by Lenka Novotná from Pixabay)

Suns (Image by Lenka Novotná from Pixabay)

Kinologi apgalvo, ka ikvienam sunim ir jāiemāca vismaz 3, bet, ja iespējams, vismaz 5 komandas. Galvenais iemesls to apmācībā ir suņa drošība. Ar šīm dresūras komandām būs iespējams savaldīt suni, ja blakus būs kāds cits ķepainis, iemācīt suni neēst visu, kas pagadās, kā arī sasaukt suni, ja viņam patīk pastaigas laikā aizklaiņot tālāk no saimnieka. Lai šos trikus iemācītu, izmanto apbalvošanas tehniku, proti, dod kārumu par katru reizi, kad suns uz komandu atsaucies un to izpildījis. Svarīgi, lai apmācības laikā mājās ir klusums un nekas nenovērš suņa uzmanību. Vislabāk, ja dresūru sāksi jau no 3-4 mēnešu vecuma, jo kucēniem iemācīt komandas ir vieglāk, bet, neatkarīgi no suņa vecuma, noteikti apbruņojies ar pacietību, jo suņa dresēšana ir ilgstošs darbs. Tiesa gan, kad komandas apgūtas, prieks būs ļoti liels. Lūk, kādas komandas sunim vajadzētu apgūt.

Dresūras komanda – “Sēdi”

Šī ir komanda, kas ļauj suni vieglāk savaldīt, jo apsēdies tas vairs nevarēs skriet prom un kādu laiku pavadīs mierīgi uz vietas, kas ļaus noķert suņa pavadu un noturēt mierā. “Sēdi” ir komanda, kas iemāca suni gaidīt turpmākos saimnieka norādījumus, piemēram, “Guli” vai “Nāc”. Bez tam, tā ir viena no vieglākajām dresūras komandām, tāpēc ar to parasti iesaka sākt mīluļa apmācību.

Dresūras komanda – “Paliec”

Kad suns ir iemācījies komandu “Sēdi”, jāiemāca ir palikt uz vietas jeb komandu “Paliec”. Šī komanda var būt īsts pārbaudījums mūždien aktīvajam četrkājainajam draugam, kura instinktos ir būt aktīvam, bet, tiklīdz komanda apgūta, būsi nostiprinājis suņa spējas pretoties veselībai un pat dzīvībai bīstamām dziņām, piemēram, doties sadraudzēties ar citiem pastaigas laikā satiktiem suņiem, kuri varētu nebūt tik draudzīgi.

Dresūras komanda – “Guli”

Suņa dresūras komanda “Guli” ir tā, kas pielietojama, ja vēlies, lai suns pārstāj skriet vai dauzīties. Tā ir pavēle pilnībā nomierināties un, apguvis to, suns saprot, ka tālākas fiziskas aktivitātes vairs nebūs. Tātad šī komanda jālieto, kad gribi, lai suns pilnībā nomierinās un atslābinās.

Dresūras komanda – “Šurp”

Labākā komanda, lai sasauktu savu suni ir komanda “Šurp”. Šī komanda ierindojas ceturtajā vietā pēc grūtības pakāpes, jo mest mierā visas aizraujošās rotaļas un izbeigt spēlēšanos sunim ir ļoti, ļoti grūti.

Dresūras komanda – “Laid vaļā”

Ja augstāk esošās komandas vairāk palīdzēs kontrolēt suni, kad blakus atrodas citi dzīvnieki, “Laid vaļā” ir pavēle, kas noderēs, ja mīlulis vēlēsies apēst ko bīstamu. Tā pasargās viņu no saindēšanās ar ēdienu un citām veselības problēmām. Varētu teikt, ka šī ir visizaicinošākā komanda, jo sunim ir grūti pretoties saldumiem un viņaprāt nogaršojamām lietām. Ja suns šo komandu apguvis, vari apsveikt sevi un savu mīluli. Jums tas ir izdevies!

Lasi arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...