Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tukšās kalorijas – no kādiem produktiem tās uzņemam

Photo by Gardie Design & Social Media Marketing on Unsplash

Photo by Gardie Design & Social Media Marketing on Unsplash

Reizēm uz produktu iepakojuma izvietotie uzraksti - “beztauku, diētiskis un bezcukura” var šķist lielisks veids, kā saglabāt slaidu augumu un ēst veselīgi. Tomēr mūsu organisms ir gudrāks un lieliski saprot uzturvērtības nozīmi. Ja produktam tādas nav – tas ņem ļaunā un no tā cieš veselība. Reader’s Digest apkopojis produktu lamatas, kurās mēdzam iekrist negribot:

1. Zemesriekstu sviests ar samazinātu tauku saturu

Zemesriekstu sviesta lielais pluss ir tieši vērtīgās taukskābes, kas rada sāta sajūtu un ir sirdij draudzīgas. Kad tās tiek noņemtas – ražotājs vietā visbiežāk pievieno papildus cukuru un citas lētas sastāvdaļas, kas nesadārdzina izmaksas. Jēga no šāda produkta ir visai maza. Tāpēc veikalā meklē zemesriekstu sviestu, kura sastāvā ir tikai grauzdēti zemesrieksti.

2. Margarīns

Lai gan margarīns tika izgudrots kā veselīgāka alternatīva sviestam, lielākajā daļā no margarīniem galvenā sastāvdaļa ir daļēji hidrogenētas augu eļļas, kuras, savukārt, satur kaitīgās transtaukskābes . Tās palielina “sliktā” LDL holesterīna līmeni un samazina labā HDL holesterīna līmeni – šādas izmaiņas palielina sirds slimību risku. Labāk mēreni lieto augstvērtīgas eļļas un sviestu.

3. Konservēti augļi sīrupā

Maldīgi var šķist, ka tie ir tikpat labi kā svaigi, tomēr vērts izpētīt etiķeti – cik daudz cukura tiek pievienots. Pavisam droši ir tikai tie augļi, kuri ir konservēti ūdenī vai savā sulā.

4. Sulas saldējumi

Lai gan saldētās augļu sulas var šķist labāka izvēle nekā piena un krējuma saldējumi, atliek tikai izpētīt sastāvu un domas visticamāk mainīsies. Pārsvarā tur ir cukurs, cukurs, cukurs, mākslīgās krāsvielas, garšas pastiprinātāji un konservanti. Ja dabīgās sulas nesaldē pats – šis nav labākais saldējuma veids.

5. Baltā šokolāde

Gabaliņš šokolādes nereti tiek ieteikts kā viens no veselīgākajiem našķiem, tomēr kā izrādās – šokolādes krāsai ir nozīme. Tumšā un pat piena šokolāde atšķirīgos daudzumos satur antioksidantiem bagāto kakao, savukārt baltās šokolādes sastāvā kakao atrast nav iespējams. Tāpēc ieguvumi no tās veselībai nav nekādi.

6. Smūtiji

Smūtijs var šķist lielisks veids kā uzņemt dienas augļu un dārzeņu devu, tomēr jāatceras – tas sastāva ziņā ir kalorijām bagāts, jo sevišķi, ja pievienojam sulu vai jogurtu. Tā ir pilnvērtīga maltīte, kas diemžēl organismam tāda var nešķist. Mūsu smadzenes šķidrumus “nereģistrē” tādā pašā veidā kā sakošļātu ēdienu. Tāpēc pēc smūtija izdzeršanas varam nejust tādu sāta sajūtu, kā justu, ja to pašu daudzumu būtu ēduši tīrā veidā.

7. Alkoholiskais kokteilis Pina Colada

Saldā kokteiļa sastāvā ir rums, kokosriekstu krēms un ananasu sula - nepilni 200ml satur 325 kalorijas un 42 gramus cukura. Pilnīgi noteikti šis nav dzēriens, ko baudīt lielos daudzumos un izvēlēties par savu mīļāko kokteili. Vislabāk alkoholu lietot relatīvi mazos daudzumos un izvēlēties tīrus dzērienus, tomēr, ja nu kādās svinībās kārojas salds, reibinošs atspirdzinājums - tāds pats tilpums (200ml) ruma un kolas kokteiļa satur trešdaļu no Pina Colada kalorijām.

Lai uzņemto kaloriju daudzums neradītu draudus figūrai, nepieciešams tās sadedzināt pavisam elementārā veidā – vingrojot un kustoties. Kā to izdarīt, neizejot no mājas – meklē informāciju šeit

Photo by Gardie Design & Social Media Marketing on Unsplash

Photo by Gardie Design & Social Media Marketing on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas