Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Tulpju stādīšana rudenī

Tulpes, Image by Rudy and Peter Skitterians from Pixabay

Tulpes ir vienas no iecienītākajām sīpolpuķēm dārznieku vidū, ko stāda rudenī, lai pavasarī tās jau priecētu ar savu krāšņo ziedēšanu. Ja arī tu savā dārzā vēlies iestādīt vismaz sauju tulpju sīpolu, ņem vērā, kā to pareizi darīt un cik ilgi vēl to var paspēt izdarīt.

Vai vēl var paspēt iestādīt tulpes?

Neatkarīgi no tā, vai tulpju šķirnes ir agri, vidēji vai vēlo ziedošās tulpes, tās var paspēt iestādīt līdz pat tam brīdim, kad sasalst zeme.

Kurs stādīt tulpes?

Tulpes ziedēs daudz labāk un labprātāk tām piemērotā vietā. Noteikti vajadzētu izvairīties no tulpju sīpolu stādīšanas mitrā vai mālainā vietā. Tām piemērota smilšaina augsne līdzenā, saulainā vai daļēji ēnainā vietā. Pavisam ideāli, ja tulpes stādītas nelielā slīpumā A vai DA virzienā. Ja tulpes stādītas slīpumā D virzienā, karstā laikā tās būs vairāk jālaista.

Kā stādīt tulpes?

Tulpju sīpolus stāda 10 – 15 cm dziļumā, atkarībā no to lieluma. Lai saprastu, cik dziļi katru sīpolu stādīt, vienkārši stādi tos attiecīgā sīpola lieluma 3 sīpolu dziļumā. Starp sīpoliem vēlama vismaz 10 cm atstarpes.

Ja Tavu dārzu mēdz apsēst nevēlami ciemiņi, kam garšo puķu sīpoli, tos var stādīt puķu kastēs vai groziņos un tikai tad iestādīt zemē. Tāda metode var pasargāt tulpju sīpolus no grauzējiem.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...