Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Uz cik bieza ledus ir droši slidot un makšķerēt?

Sldotāji, foto - Rad Pozniakov, Unsplash

Lielie mīnusi tā vien priecē visus, kas vēlas nodarboties ar aktivitātēm uz ledus – sākot no slidošanas entuziastiem, līdz pat bļitkotājiem. Bet aktuāls ir jautājums, cik biezam jābūt ledum, lai uz tā būtu droši atrasties, lai makšķerētu, slidotu un nodarbotos ar citem ledus priekiem?

Līdz 5cm biezs ledus

Ledus, kas nav biezāks par 5cm r dzīvība bīstams! Uz tāda nedrīkst atrasties nekādā gadījumā, pat, ja Tev tas šķiet drošs!

10 cm biezs ledus

Ledus biezums, kas sasniedzis 10cm, ir pietiekami drošs, lai uz tā varētu slidot un copēt. Bet gluži lēkāt pa ledu nevajag! Atceries – dažādās vietās ledus ir dažāda biezuma!

12 cm biezs ledus

Ja ledus ir vismaz 12 cm biezs, uz tā jau var braukt sniega motocikli un kvadracikli.

20 – 30cm biezs ledus

20 – 30 cm biezs ledus jau ir spējīgs izturēt nelielas vidējas klases, smaguma automašīnas.

30 – 38 cm biezs ledus

Šāda biezuma ledus jau notur pat minivenus, krosoverus un citus džipus, tādēļ slidot un bļitkot uz šāda biezuma ledus ir droši!

Atceries!

Ūdenstilpnēs, kur ir plūstošs ūdens, piemēram upēs, arī ezeros, kuros ieplūst avoti, ir nevienmērīgi biezs ledus! Zemledus straumes izskalo ledu, tādēļ, pat, ja ūdens virsma ir pārklāta ar ledus kārtu, tā var būt bīstama plāna skalojumu vietās. Tas ir plāns arī pie tiltu pārvadiem, ietekās un iztekās, kā arī vietās, kur ir niedres.

Kā pārbauda ledus biezumu?

Lai pārbaudītu ledus biezumu, tajā veic urbumus, kurus mēra. Ledū urbumus jāveic vairākās vietās, lai pārliecinātos, ka tas ir pietiekami biezs uz visas ūdenstilpnes virsmas.

Ko darīt, ja ielūsti ledū?

1. Skaļi jāsauc “Palīgā”, un apkārtējiem jāzvana uz 112

2. Jācenšas saglabāt miers un nostabilizēt elpošanu

3. Ielūzušajam jātuvojas rāpus vai guļus, no 2-5m jāpamet aukla, sasiets apģērbs, koks vai cits pietiekami garš priekšmets, pie kā pieturēties ielūzušajai personai

4. Izvelkot cietušo uz ledus vai pašam izkļūstot uz tā, rāpus jāvirzās prom no bīstamās vietas.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...