Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai drīkst jau auto aprīkot ar vasaras riepām?

Vasaras riepas (Image by Mikes-Photography from Pixabay)

Vasaras riepas (Image by Mikes-Photography from Pixabay)

Latvijā no 1. decembra līdz 1. martam visiem automobiļiem un autobusiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3500 kg ir jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām, tātad tīri teorētiski no 1.marta varam mainīt ziemas riepas uz vasaras riepām, bet speciālisti gan iesaka ar to pārāk nesteigties.

Vasaras riepas uz ledus nav drošas

Pavasara laiks ir mānīgs. Temperatūras svārstības naktī un dienā ir ievērojamas, ko pieŗada arī pēdējā laikā fiksētie laikapstākļi - dienā temperatūra var sasniegt +10 grādus, kamēr naktī tā var noslīdēt līdz -10 grādiem. Šādas temperatūras svārstības ceļu satiksmē ir bīstamas, jo uz ceļa var veidoties ne tikai plāna ledus kārtiņa, bet pat melnais ledus. Tāpat btaucējiem jārēķinās ar sniega kušanu, palielinātu ūdens daudzumu uz ceļa seguma un iebrauktajās risās, kā arī pēkšņu, dziļu sniegu, jo, kā zināms, Latvijā sniegs var uzsnigt kā aprīlī, tā reizēm pat maijā. Šādi ceļa apstākļi ir liels pārbaudījums riepām.

Vasaras riepas nav paredzētas braukšanai ziemas apstākļos

Vasaras riepu gumijas pēc sastāva un protektora raksta ir paredzētas izmantošanai uz sausiem vai slapjiem ceļiem pie apkārtējās gaisa temperatūras virs +7°C, tātad tās nedrīkstētu izmantot, kad gaisa temperatūra ir zemāka par šo atzīmi. Aukstā laikā tās kļūst stingras un neelastīgas, tāpēc var tikt bojātas, bet tas nav vienīgais mīnuss: aukstais laiks būtiski palielina vasaras riepu bremzēšanas ceļa garumu! Izmantojot vasaras riepas ziemas aukstajā laikā ekstrēmas bremzēšanas apstākļos bremzēšanas ceļš var palielināties no 10 līdz pat 20 metriem, tāpēc iesakām ar ziemas riepu maiņu tomēr nesteigties un sekot līdzi laikapstākļu prognozei. Labāk ar ziemas riepām braukt ilgāk nekā riskēt ar savu, līdzbraucēju vai citu satiksmes dalībnieku drošību.

Lasi arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...