Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai krāna ūdeni drīkst dzert?

Photo by Johnny McClung on Unsplash

Photo by Johnny McClung on Unsplash

Dzeramā ūdens kvalitātes pārbaudes liecina, ka lielākajā daļā Latvijas krāna ūdens ir dzeršanai piemērots. Taču pētījumi arī rāda, ka Latvijas un īpaši Rīgas iedzīvotāji neuzticas krāna ūdens kvalitātei. Pats ūdens varbūt ir labs, taču tā kvalitāti vistiešākajā veidā ietekmē ūdens apgādes sistēmas un to tehniskais stāvoklis.

Daudzās mājās cauruļvadi ir uzstādīti pirms 30 gadiem un senāk. To dezinficēšanai izmanto hloru, kura garša nereti parādās arī dzeramajā ūdenī, kas tek no krāna. Parasti piegaršu klātesamība krāna ūdenī uzreiz nenozīmē to, ka šis ūdens nebūtu pārtikā lietojams, taču tādu dzert noteikti negribas nevienam.
Vēl mazāka vēlme patērēt šo ūdeni uzturā kļūst, redzot, kādas paliekošas pēdas šis ūdens atstāj uz dažādām vannas istabas un virtuves virsmām, kā arī rada nogulsnējumus uz telpaugu lapām.


Kādi ir dzeramā ūdens attīrīšanas varianti?

Pirkt ūdeni veikalā ir dārgi un neekoloģiski, un noteikti nav piemērotākais risinājums ikdienai.

Ūdensvados esošais ūdens ir lietojams pārtikā, taču, rūpējoties par savas ģimenes veselību un labsajūtu, ieteicams to attīrīt ar ūdens mehāniskās un ķīmiskās attīrīšanas filtriem "JUNKORS FILTRI". Tie ir ražoti Latvijā un pārbaudīti gan Reģionālās Vides Pārvaldes Ekoloģiskajā laboratorijā, gan Nacionālajā Vides un Veselības aizsardzības centrā.

Atšķirībā no daudziem citiem filtriem, ’’JUNKORS FILTRI’’ produktu priekšrocības ir tādas, ir tā, ka izmantojot vienu filtru, var panākt pilnīgu ūdens attīrīšanu, gan mehānisko, gan ķīmisko. Viens filtrs spēj pārstrādāt 8000 litrus ūdens. Tajā pašā laikā šie filtri neaizņems daudz vietas virtuvē – tie ir praktiski nemanāmi, kā arī pavisam viegli uzstādāmi. Tieši tādēļ ’’JUNKORS FILTRI’’ ir piemērotākais risinājums dzeramā ūdens attīrīšanai.

Ar “JUNKORS FILTRI” filtriem attīrīto ūdeni iespējams izmantot visām vajadzībām:

  • Dzeršanai
  • Ēdiena gatavošanai
  • Zīdaiņu mazgāšanai
  • Augu laistīšanai bez ūdens nostādināšanas
  • Santehnikas un dažādu vannas un virtuves virsmu tīrīšanai

“JUNKORS FILTRI” produkciju iespējams nopirkt visos santenikas un būvniecības veikalos visā Latvijā.