Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai reinkarnācija pastāv?

Taurenis rokās, foto - David Clode, Unsplash

Jautājums par to, kas notiek pēc nāves un vai pastāv pēcnāves dzīve ir mūžīgi aktuāls un strīdīgs. Daļa cilvēku uzskata, ka, iestājoties nāvei viss beidzas, bet liela daļa tic gan pēcnāves dzīvei, gan tam, ka reinkarnācija pastāv. Arī dažādas reliģijas pieturas pie uzskata, ka cilvēka dvēsele pārdzimst.

Ko nozīmē reinkarnācija?

Reinkarnācija tiešā veidā nozīmē dvēseles pārmiesošanos no viena ķermeņa uz otru. Turklāt, ar vārdu “ķermenis” netiek domāts vien cilvēka ķermenis, bet visas dzīvās radības. Tomēr viedokļi dalās – daļa uzskata, ka cilvēka dvēsele var reinkarnēties tikai cita cilvēka ķermenī, savukārt citi tic, ka tā var pārmiesoties arī dzīvniekos un otrādi, piemēram Platons ticēja, ka ļauni cilvēki pārvēršoties par vanagiem un vilkiem, strādīgi un paklausīgi – par čaklajām skudrām un bitēm, bet dzērāji pārdzimstot ēzeļos. Hinduisma piekritēji tic, ka dvēsele spēj reinkarnēties ne tikai cilvēkos un dzīvniekos, bet pat augos, minerālos, debesu un elles iemītniekos.

Reinkarnācijas līmeņi un ciklisms

Reinkarnācijai ir vairākas pakāpes, kurā atrodas dvēsele. Dvēselei ir uzdevums sasniegt pilnību, lai tā nokļūtu Visumā, ko kristieši dēvē arī par Debesu valstību. Dvēsele pārmantojas cilvēkiem ar visu karmu, ko tā sasniegusi un attīrījusi iepriekšējā dzīvē. Ja cilvēks, iepriekšējā dzīvē darījis ļaunu, tad šajā dzīvē tam nākas ciest. Tas nav kā sods par pāridarījumiem iepriekšējā dzīvē, bet gan kā mācība dvēselei, lai tā attīrītos un attīstītos.

Arī par reinkarnācijas līmeņiem ir atšķirīgi viedokļi. Piemēram, budismā esot 5 esamības līmeņi, ko nosaka karma un cilvēka vēlmes. Šajā gadījumā reinkarnācija ir cikliska, kas atkārtojas tik ilgi, kamēr dvēseles nēsātājs sasniedz nirvānas līmeni.

Dažādi avoti liecina par dvēseles spēju pārceļot 50 reizes, citur minēts pāri 100 reizēm, turklāt katra iepriekšējā dzīve būtiski ietekmē nākamo. Tādēļ vien ir vērts censties dzīvot bez grēkiem.

Populārs ir uzskats, ka dvēsele piedzīvo 12 reinkarnācijas pakāpes:

1. Pirmo dēvē par inkarnāciju jeb dvēseles dzimšanu, kas nozīmē, ka ir radusies pilnīgi jauna, tīra un nepieredzējusi dvēsele. Tās pamatuzdevums ir izzināt un saprast, kā izmantot ķermeni. Cilvēki, kuri dzīvē neattīsta savu dvēseles stāvokli, bet tikai burtiskā nozīmē eksistē barojoties, strādājot un vairojoties, izdzīvo dvēseles inkarnācijas posmu.

2. Otrās reinkarnācijas dvēseles uzdevums ir apgūt izpratni par bagātību. Dvēsele joprojām ir jauna un īsti nepieredzējusi. Bagātība šajā reinkarnācijā saprotama gan materiāli, gan garīgi.

3. Trešā reinkarnācija mudina personu izzināt senču saknes pa tēva līniju. Cilvēki meklē dažādus iedzimtus iemeslus savām veiksmēm un neveiksmēm, pamatojot tos ar dzimtas pieredzi.

4. Ceturtās reinkarnācijas uzdevums ir apliecināt sevi apkārtējiem un līdzcilvēkiem. Cilvēki, kuriem dvēsele atrodas šajā reinkarnācijas pakāpē, ir komunikabli un atrod vieglu valodu ar apkārtējiem, kā arī tie alkst pēc ievērības un publicitātes, līdz ar to bieži sevi izvirza skatuves profesijās.

5. Piektajā reinkarnācijā cilvēkiem ir spēja raudzīties uz pasauli ar bērna acīm. Tie saglabā sevī daļu bērnišķības, kā arī rod vieglu kontaktu ar bērniem, izvirza sevi tādās profesijās, kas tiešā veidā saistītas ar bērniem.

6. Sestās reinkarnācijas uzdevums ir ļaut dvēselei ieraudzīt, cik daudz maināms ar paša rīcību, cilvēki ir nesavtīgi un godīgi. Šī ir pretinieku stadija, kad persona vēlas cīnīties, bet var sākt ienīst un šaustīt pati sevi. Dzīvē bieži tiek izvēlētas tādas profesijas kā juristi, ārsti, reliģijas sludinātāji un citi, kas kaut kādā veidā cīnās pret kaut ko vai pretojas kaut kam savas profesijas ietvaros.

7. Septītajā reinkarnācijā cilvēka dvēsele ir nobriedusi, līdz ar to dvēseles nēsātājs ir tendēts veidot ģimeni. Šajā posmā var būt tā, ka cilvēks nespēj atrast radniecīgu dvēseli un nepārtraukti mētājas no vienām attiecībām otrās, meklējot sev harmoniju.

8. Astotā reinkarnācija ietver sevī misijas cilvēkus, kuri nepārtraukti mēģina saprast, kā padarīt visu labāku un kā sevi pilnveidot, mēģina izprast attiecības ar augstākstāvošo garīguma avotu. Šajā posmā cilvēkiem ir grūti pilnvērtīgi un mierīgi nodzīvot savu dzīvi, parasti tā beidzas ar krahu. Viens no astotās reinkarnācijas līmeņa veiksmes piemēriem ir Māte Terēze.

9. Devītajā reinkarnācijā dvēselei svarīgākais uzdevums ir garīgā dzīve, kas tiek turpināta attīstīt nepārtraukti. Ikdienas skatījumā tie ir cilvēki, kuri bez mitas vēlas izzināt, mācīties un daudz domā. Šie cilvēki dalās savās zināšanās un pieredzē arī ar citiem, un viņu klātbūtne vienmēr ir apkārtējiem patīkama, interesanta un pilnvērtīga. Profesijas, kuras apņem devītās reinkarnācijas dvēseļu cilvēki, parasti ir gaišreģi, mācītāji, izcilākie speciālisti dažādās jomās.

10. Desmitajā reinkarnācijā dvēseles nēsātājs ir īsts veiksminieks. Tas savu dzīvi velta pilnīgai attīstīšanai un strādīgumam. Amata ziņā tie ir ietekmīgākie uzņēmēji, politiķi un miljonāri. Šajā posmā ir ļoti grūti uzturēt dvēseli pietiekami tīru. Tādēļ, lai dvēsele un karma netiktu sagandēta, jābūt godīgam un jātiecas neapstāties pie garīgās attīstības.

11. Vienpadsmitās reinkarnācijas posma dvēsele ir tiktāl nobriedusi, ka tās galvenais mērķis ir saprast, ko vēl var iegūt. Šajā posmā cilvēkiem veicas, tie ir apdāvināti, gudri un viegli padodas jebkuras mācības. Ir mūžīga vēlme izzināt, redzēt un izprast jaunu. Cilvēki bez piepūles iestrādājas augsti apmaksātās profesijās, daudz ceļo, ļoti interesējas par citām kultūrām, mākslu un tamlīdzīgi. Bet ir ļoti lielā riska grupā, ka enerģija tiek ievirzīta nepareizās sliedēs, tādējādi kļūstot par narkomāniem, dzērājiem un noziedzniekiem.

12. Divpadsmitajā reinkarnācijas posmā dvēseles galvenais uzdevums ir rast atbildi uz jautājumu “Ko zaudēt?”. Tas ir pēdējais un noslēdzošais dvēseļu reinkarnācijas posms, kurā cilvēki kalpo citiem un nodod tiem savas zināšanas, dzīvo beznosacījumu mīlestībā pret visu pasauli. Cilvēki pēc profesijas sasniedz augstākās pakāpes un jau no agras bērnības izrāda pārāku izpratni par esamību, pasauli un būtību, kā arī ir apdāvināti zināšanās. Šādus bērnus mēdz dēvēt arī par indigo bērniem.

Ja kāds no dvēseles reinkarnācijas posmiem esošajā dzīvē netiek pilnvērtīgi sasniegts, izdzīvots un apgūts, tad nākošajā dzīvē dvēsele joprojām atrodas tajā pašā pakāpē. Tā tas notiek tik ilgi, tik daudzas dzīves pēc kārtas, kamēr vien tās nēsātājs spēj attīstīt dvēseli līdz nākamajai dvēseles reinkarnācijas pakāpei.

Kas liecina par reinkarnāciju?

Pastāv uzskats, ka ir pamata liecības tam, ka reinkarnācija eksistē:

1. Sajūta, ka konkrētais notikums vai brīdis jau ir bijis piedzīvots jeb “deja vu”.

2. Sapņi, kas mēdz atkārtoties par notikumiem un vietām, ko iepriekš dzīvē neesi redzējis.

3. Atmiņas no iepriekšējām dzīvēm, par kurām parasti ar pilnu ticību un pārliecību stāsta bērni.

4. Spēcīga intuīcija. Jo izteiktāka un pareizāka tā ir, jo tuvāk dvēsele ir nirvānas līmenim.

5. Empātija jeb spēja iejusties citu pārdzīvojumos var liecināt par dvēseles pieredzi iepriekšējās dzīvēs. Jo empātiskāks cilvēks, jo vairāk tā dvēsele ir pārdzīvojusi.

6. Gaišredzība – ne tikai spēja raudzīties nākotnē, bet arī pagātnē.

7. Sajūta, ka esi vecāks kā vienaudži un ir daudz vieglāk atrast kopīgas intereses un valodu ar vecākām paaudzēm.

8. Neizskaidrojamas bailes jeb fobijas var liecināt par iepriekšējā dzīvē piedzīvotiem kritiskiem momentiem saistībā ar to, kas Tev izraisa bailes šajā dzīvē, ja vien Tavu baiļu cēlonim nav rodams izskaidrojums, kas saistīts ar pieredzi esošajā dzīvē.

9. Tev ir patstāvīga sajūta, ka šī pasaule nav Tavas mājas.

Protams, pretstatā ezotērikai un reliģiskiem uzskatiem, zinātne sniedz savus izskaidrojumus. Šāda veida atmiņas tiek uzskatītas par halucinācijām, atmiņas sagrozīšanu un psiholoģiskām problēmām, bet mazu bērnu stāstus saista ar fantāziju.

Tomēr ir gadījumi, kad atmiņas par iepriekšējo dzīvi ir tik spilgtas un patiesas, ka zinātne vien var “paraustīt plecus”. Ir vairāki pārbaudīti bērnu atmiņu stāsti no iepriekšējām dzīvēm, kur atklājās, ka bērni spēj norādīt vietas, kur dzīvojuši un reālus pagātnes notikumus, izstāstīt nāves apstākļus un norādīt pat kapus, kuros apglabāti dvēseles iepriekšējie ķermeņi. Tādēļ, ja tici reinkarnācijai, tad tev jāsaprot, ka viss, ko Tu dzīvē piedzīvo, ir mācība Tavai dvēselei, lai tās ceļš ātrāk sasniegtu Nirvānu jeb Debesu valstību.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...