Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai rīsu ūdens ir labs matiem?

mati, Photo by Pablo Merchán Montes on Unsplash

mati, Photo by Pablo Merchán Montes on Unsplash

Rīsūdens ir duļķains, pienains ūdens, ko iegūst pēc rīsu mērcēšanas ūdenī dažas stundas. Tā kā rīsos ir daudz vitamīnu un minerālvielu, piemēram, B6 vitamīns un aminoskābes, daudzas kultūras uzskata, ka tas var būt noderīgs produkts matiem, kā arī to, ka tas var aizsargāt matus pret bojājumiem, palielināt spīdumu, stimulē folikulu augšanu utt. Bet vai tas tiešām darbojas?

Rīsu ūdens iespējamās priekšrocības matiem

Lai gan ir taisnība, ka daudzas kultūras vēsturiski ir izmantojušas rīsu ūdeni matu augšanai, joprojām nav pietiekami pētīts, cik efektīvs var būt rīsu ūdens. Tas nenozīmē, ka šī tradicionālā sastāvdaļa nav lieliska — tā var būt lieliska matiem, jo taču jābūt kādam iemeslam, kāpēc dažādas kultūras ir izmantojušas šo materiālu!

Pozitīvi ir tas, ka ir veikti daži agrīni pētījumi, kas dod mums cerību — pieņemsim, ka esam gatavi aprīkot savus vannas istabas skapjus ar rīsu ūdens bāzes produktiem. Tādā gadījumā būtu jāpievērš īpaša uzmanība inozitola iedarbībai, kas ir rīsu ūdens sastāvdaļa. Tas rodas tā fermentācijas rezultātā, un ir pierādīts, ka tas aizsargā matus pret bojājumiem.Esot pierādīts, ka arī rīsu graudi palīdz stimulēt matu augšanu.

Bet patiesība ir tāda, ka katra cilvēka mati ir atšķirīgi un reaģē uz sastāvdaļām savā veidā. Ja vēlies izmantot rīsu ūdeni matiem, tā noteikti ir tīra, netoksiska un lēta sastāvdaļa, ar kuru eksperimentēt.

Vai rīsu ūdeni var izmantot ādai?

Rīsūdens nav kairinošs un, visticamāk, neizraisīs alerģiskas reakcijas, taču, ja zini, ka Tev ir alerģija pret rīsiem, protams, izvairies no tiem jebkādā veidā, tai skaitā arī ūdeni, kurā rīsi mērcēti. Rīsu ūdens ir mitrinošs, un tam piemīt dažas īpašības, kas samazina ādas novecošanās pazīmes un pretiekaisuma īpašības.

Ja vēlies pagatavot rīsu ūdeni sejai un matiem, skaties šeit, kā to darīt: Rīsu ūdens skaistai ādai un krāšņiem matiem

Lieliski skaistumkopšanas padomi:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...