Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai sausā dzīvnieku barība bojājas karstā laikā?

Sausā dzīvnieku barība, Image by Crepessuzette from Pixabay

Sausā dzīvnieku barība, Image by Crepessuzette from Pixabay

Protams, mēdz būt ikdienas notikumi un darbi, kuru dēļ nevaram pavadīt visu dienu ar savu mājdzīvnieku. Tomēr, arī laikā, kad saimnieks neatrodas mājās, dzīvniekam jāēd. Daudzi mēdz iebērt papildus sauso barību ar domu, ka dzīvnieks to apēdīs tad, kad uznāks apetīte. Bet vai tā tiešām netiek apēst uzreiz pēc saimnieka iziešanas no mājas, patreiz nespriedīsim. Aktuālāks ir jautājums, vai karstā laikā suņu un kaķu sausā barība var sabojāties.

Vai sausā barība pasliktināsies, ja to pakļaus karstumam?

Gan kaķu, gan suņu barība ir pienācīgi jāuzglabā un jāaizsargā no intensīva karstuma. Atšķirībā no mitrās dzīvnieku barības, sausā barība ir mazāk pakļauta sabojāšanai. Tomēr tā nebūs mūžīgi derīga, jo sevišķi pie temperatūras paaugstināšanās, kā arī baktēriju augšanas un bojājumu dēļ.

Bojājumi karstuma dēļ mēdz būt dažādi, kas atkarīgs no barības formulas - cita kļūst sausāka, cita sadrūp sīkos gabaliņos, bet cita kļūs stingrāka. Laika gaitā, pakļaujot intensīvai temperatūrai, pārtika kļūs slikta.

Siltuma iedarbība izraisa tauku satura oksidēšanos sausā pārtikā. Tas nozīmē, ka tauku saturs pasliktinās un sausās barības uzturvērtība samazinās. Lai gan tādēļ dzīvnieks nesaindējas, pasliktinātais tauku saturs nozīmē, ka dzīvnieks nesaņems tik ļoti nepieciešamās Omega taukskābes.

Turklāt, kad sausā barība tiek pakļauta karstumam, visticamākais, ka tā samazināsies un izžūs, kā arī siltums izraisa ķīmiskas izmaiņas pārtikā, kas ietekmē tās garšu. Galu galā mājdzīvnieks var neēst sauso barību, kas ir bijusi pakļauta karstumam.

Citi faktori, kas ietekmē dzīvnieku barības svaigumu

Papildus siltuma iedarbībai sausā suņu barība arī pasliktināsies šādu faktoru dēļ:

Gaisa iedarbība pasliktina dzīvnieku barību. Tas arī palielina sausās pārtikas sadalīšanos, kā arī uzņēmību pret baktērijām, kas šajā procesā būs piesārņota un radīs gremošanas problēmas dzīvniekiem. Atverot sausās pārtikas maisu, ir svarīgi to cieši aizvērt pēc katras barības lietošanas vai pārbērt slēgtā traukā, piemēram, burkās vai kastē ar ciešu vāku.

Mitruma iedarbība ir viens no lielākajiem sausās barības ienaidniekiem. Mitrums sauso pārtiku sadrupina un izraisa pelējuma augšanu. Laika gaitā sausā pārtika kļūs slikta, un tai ir šausmīga smarža. Izvēlīgi dzīvnieki to neēdīs sliktās smaržas un garšas dēļ, bet liela izsalkuma mākti gan. Ja dzīvnieks ēd šādu barību, tas var izraisīt kuņģa darbības traucējumus un saindēšanos. Saindēšanās ar pārtiku izraisīs smagu caureju, vemšanu, letarģiju, sāpes vēderā un reiboni. Dzīvnieks steidzami jānogādā pie veterinārārsta, ja tam rodas pazīmes par saindēšanos ar pārtiku.

Kā jāuzglabā sausā barība?

Sausā barība jāuzglabā, atbilstoši ražotāja nosacījumiem, kas norādīti uz iepakojuma, tumšā un sausā vietā, kur mājdzīvnieks nespēj piekļūt.

Iegādāto dzīvnieku barību nedrīkst aizmirst arī automašīnā. Pirmkārt, intensīvais karstums var izkausēt iepakojumu, kurā tiek glabāta pārtika. Otrkārt, barība var izžūt vēl ātrāk.

Vai ir normāli, ja dzīvnieks karstā laikā neēd?

Apetītes samazināšanās karstā laikā ir normāla. Dzīvnieki ir mazāk aktīvi, kad diena ir karsta, kas nozīmē, ka viņi nenodedzina daudz kaloriju. Tomēr tas nav normāli, ja karstuma dēļ mājdzīvnieks pilnībā pārtrauc ēst. Tā var būt pazīme, ka dzīvnieks piedzīvo karstuma dūrienu vai pārkaršanu. Ja atteikšanos no ēšanas pavada elsošana un letarģija, jāveic atdzesēšanas darbības, turklāt dzīvnieks steidzami jāatrāda vetārstam.

Kāda barība ir piemērotāka karstā laikā?

  • Vasarā un citkārt karstā laikā vislabāk ir barot dzīvnieku ar mitru barību, lai palielinātu ūdens daudzumu.
  • Noderīgi arī nodrošināt dzesēšanas ēdienus, piemēram, ledus gabaliņus un saldētus burkānus.
  • Pēc iespējas jādod barība tad, kad dzīvnieks to pieprasa un pa nelielām porcijām. Barība, kas paliek neapēsta dzīvnieka bļodiņā, ātri sabojājas.
  • Ja dodies prom uz vairākām stundām vai ilgāk, neatstāj dzīvnieka bļodā mitro barību, bet sauso. Mitrā barība ātri sabojājas karstumā.
  • Noteikti gādā dzīvniekam vienmēr pieejamu svaidu dzeramo ūdeni!

Lasi arī:

Sausā dzīvnieku barība, Image by Crepessuzette from Pixabay

Sausā dzīvnieku barība, Image by Crepessuzette from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas