Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai zini, kāpēc mašīnas akumulators negriež ziemā?

Mašīna ziemā, Photo by Erik Mclean on Unsplash

Mašīna ziemā, Photo by Erik Mclean on Unsplash

Gandrīz ikviens autobraucējs ziemā ir saskāries ar problēmu, ka nevar iedarbināt savu automašīnu, pūlies kā gribi, bet "dzinējs negriež" un cilvēks nelaimīgs dodas uz sabiedrisko transportu, vai meklē kaimiņu, kurš varētu palīdzēt ar mašīnas iedarbināšanu un akumulatora uzlādi. Taču, vai tiešām “izlādējies akumulators” ir pie vainas?

Automeistars.lv komanda skaidro, ka ziemā akumulatora elektrostrāvas slodze uz ģeneratoru un pārējiem patērētājiem ir daudz lielāka nekā parasti, tas galvenokārt ir zemās temperatūras dēļ, kā arī ķīmiskās reakcijas, kas notiek mašīnas baterijā, ir daudz lēnākas, tāpēc akumulatora baterija nav spējīga darboties kā nākas.

Tiesa gan, arī karsta vasara baterijai nenāk par labu, taču aukstums ārā atstāj nopietnākas sekas uz akumulatora darbību. Lai nepieļautu nepatīkamo situāciju no rītiem, Automeistars.lv iesaka savlaicīgi pārbaudīt akumulatoru.

Ne vienmēr iespējams noteikt, ka akumulatorā ir radušās problēmas, taču, ja novēro kādu no šīm pazīmēm, ir jādomā par baterijas maiņu. Galvenās pazīmes ir:

  • Deg vadības paneļa akumulatora brīdinājuma indikators
  • Darbinot dzinēju tas griežas lēnāk
  • Akumulatora korpuss ir ieplīsis
  • Akumulators pie mūsu klimatiskajiem apstākļiem parasti kalpo ne ilgāk kā četrus gadus

Ja neesi pārliecināts, vai pie vainas ir ziema vai pats akumulators, brauc pārbaudīt automašīnu uz autoservisu Automeistars.lv, kur labākie speciālisti spēs atrisināt ikvienu problēmu!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...