Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Valpenes piramīda

Valpenes piramīda, foto - 1188

Latvijā ir pašiem sava Berlīne, mazā Holivuda, aizraujoši labirinti un citas interesantas vietas! Un lūk, Dundagas novadā, Valpenē mums ir arī pašiem sava piramīda!

Valpenes piramīda ir 10 gadu laikā cilvēka veidots laukakmeņu krāvums, kas veltīts Dainu tēvam, Krišjānim Baronam. Tā simbolizē Krišjāņa Barona lielo ieguldījumu Latviešu tautas dziesmu krājumam un apkopojumam. Vieta šai piramīdai ir izvēlēta ar nolūku – tā atrodas līdzās Krišjāņa Barona pirmajai skolai. Piemiņas piramīdas autori ir tēlnieks Vilnis Titāns un Imants Ziedonis.

Piramīda ir 9m augsta, un tās diametrs ir 12 metri. Katrā Valpenes piramīdas akmenī ir iekalta viena tautaszdiesma vai etnogrāfiska zīme, debespuses, kā arī 33 vietvārdi un vairs neesošu Valpenes ciema māju vārdi, lai to piemiņa nepazustu. Interesanti ir tas, ka šo māju vārdi izvietoti atbilstoši to atrašanās virzienam. Uz piramīdas ir iekaltas norādes, kurām sekojot, iespējams uzkāpt pašā piramīdas virsotnē, kurā iekalta latviešu tautasdziesma:

Augši dzied cīrulītis

Aiz visiem putniņiem.

Dievam gudris padomiņis

Aiz šo visu pasaulīti.

Tepat blakus atradusies arī Valpenes muižas ēka, kas bijusi Krišjāņa Barona un viņa mātes dzīvesvieta. Netālu atrodas arī Valpenes kapi, kuros apglabāta Kr. Barona māte un māsas.

Lasi arī:

  • Liepājas Ziemeļu mols
  • Vidzemes skaistākās dabas takas Tavam brīvdienu maršrutam

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...