Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Veselības taka, Velnala un Tanīskalns Raunā

Raunas Velnala, foto:1188

Braucot uz Raunas Staburagu, pirms nogriešanās uz Staburaga stāvlaukumu labajā pusē uzreiz aiz tiltiņa ir neliels stāvlaukums – te sākas Raunas Veselības taka. Garām braucot, no ceļa redzama vien pļaviņa ar Raunas upi un tiltiņiem. Neskaitāmas reizes, apciemojot Staburagu, šai vietai esam nepelnīti pabraukuši garām. Šoreiz nolēmām izstaigāt. Un redzētais pārsteidza – Veselības taka Raunā ir ērti pieejama, izstaigājama arī ar ratiem, taka vijas gar Raunas līkumoto upīti un tās lielākā rota nenoliedzami ir Velnala.

Taču taka sagādā arī pārsteigumus – aiz Velnalas uz priekšu ir plaša pļaviņa ar piknika vietu un galdiņu, kur iespējams uzspēlēt arī koka dambreti vai izšūpoties uz baļķa šūpolēm. Tepat blakus – dambis uz Raunas upītes, kas veido skaistu ūdenskritumu. Turklāt šī vieta ir tik viegli pieejama arī ģimenēm, jo tā sasniedzama arī pa taciņu, nākot no Raunas centra.

Veselības takas garums – aptuveni 2 km, taču pastaigu ir iespējams pagarināt, piemēram, aizejot līdz Raunas Staburagam, kas atrodas apmēram 1km attālumā no šīs vietas. Tāpat – iespējams arī izstaigāt Raunas centru, uzkāpt pilskalnā un aplūkot Raunas pilsdrupas un pilsētiņas pakalnus no augšās.

Velnala Raunā

Velnala ir baltā smilšakmens ala, kuras kopējais garums ir 13,6m. Ziemas sezonā un pavasarī pie alas ieejas redzami sasaluši lāsteku rotājumi. Alā tek neliels avotiņš, tā ir liela un tajā iespējams pat ieiet. Alas sākums ir plašs, tālāk ala sašaurinās un atstāj noslēpumainības sajūtu – nez, kas ir tālāk?

Tanīsa kalns Raunā

Raunas Tanīsa kalns tiek uzskatīts par vienu no lielākajiem Latvijas pilskalniem. Tā augstums – 24m. Kalna malas mākslīgi padarītas stāvākas, veidojot nocietinājumus. Kalnā viegli uzkāpt pa lokveida taciņu un augšā ir plaša platforma ar improvizētām sēdvietām no bluķīšiem, nelielu estrādes dēļu grīdu un drupu paliekām, kuras līdzinās pagrabiem, kas, diemžēl, pilni ar tukšām pudelēm. Šeit gribas piestāt, apstaigāt ap pilskalnu un aplūkot skatus uz kalnaino Raunas ainavu no augšas. Tiek uzskatīts, ka šis pilskalns tika apdzīvots jau 6.gs pirms mūsu ēras.

Teika par Raunas Velnalu un Tanīsa kalnu

Teika vēsta, ka senos laikos Raunas apkaimē dzīvojis vecs un bagāts Velns, kas savu naudu un bagātības noslēpis dziļā un pamatīgā alā. Izrakto zemi velns esot sabēris lielā grēdā – tā radies blakus esošais Tanīsa kalns. Kādā pavasarī, plūdu laikā, kad Raunas upīte pārplūdusi un ūdens sācis tecēt bagātību alā, velns, bagātības glābdams, tās aizstiepis prom uz sausāku vietu, bet pamatīgā ala un Tanīsa kalns te palicis.

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...