Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Veterinārārsta vizīte – kas jāņem vērā?

Veterinārārsta vizīte (Image by Moshe Harosh from Pixabay)

Kad ģimenē ienāk mājdzīvnieks, jārēķinās ar regulārām veterinārārsta vizītēm, jo gluži kā cilvēkam, ir svarīgi mājdzīvnieka veselību regulāri pārbaudīt un uzturēt kārtībā visa viņa dzīves laikā. Ja dzīvnieka veselība ir izcilā stāvoklī, veicamas vien plānotās dzīvnieku vakcinācijas.

Neskaitot vakcinācijas, ar veterinārārstu jātiekas tad, ja dzīvnieka ikdienā un veselībā novēro izmaiņas. Ne vienmēr par to, ka dzīvniekam nav kaut kas kārtībā ar veselību liecina pēkšņa neēšana, vemšana vai citas izteiktas pazīmes. Arī mazas ikdienišķas izmaiņas, piemēram, mazāka dzīvnieka aktivitāte, savādākas kustības un ieradumi var būt veselības dēļ.

Obligāts veterinārās klīnikas apmeklējums plānojams tad, ja mājdzīvniekam radušās akūtas slimības pazīmes, piemēram, pēkšņi elpošanas traucējumi, izteikta siekalošanās, bieža vemšana vai caureja utt. vai pēkšņas uzvedības izmaiņas. Steidzama vizīte pie speciālista nepieciešama arī traumu gadījumos.

Dodoties uz veterinārārsta vizīti, līdzi jāņem dzīvnieks, mājas (istabas) dzīvnieka pase un/vai vakcinācijas apliecība, iepriekšējo izmeklējumu rezultāti un nozīmētā ārstēšana, ja tāda bijusi.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...