Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ziemassvētku dāvanas – idejas, ko dāvināt

Ziemassvētku dāvanas (Pexels.com)

Ziemassvētku dāvanas (Pexels.com)

Ziemassvētku sezonā vēlamies pavadīt laiku ar mums svarīgiem cilvēkiem un viņus no sirds iepriecināt ar piemērotu dāvanu palīdzību. Izvēloties piemērotas dāvanas, svarīgi ir paturēt prātā dāvanas aktualitāti, tās noderīgumu un emocionālo vērtību, ko vēlies sniegt dāvanas saņēmējam.

Vērts atcerēties, ka ir labas dāvanas, ko var iegādāties arī internetā. Bieži vien tas ir daudz vienkāršāk, jo internetā iespējams atrast izdevīgākus un interesantākus piedāvājumus, turklāt bez stāvēšanas rindā. Universālas, vienlīdz praktiskas un iepriecinošas, ir dāvanu kartes – tās pieejamas plašā piedāvājumu klāstā un atbilstoši katra individuālajām vēlmēm un gaumei.

Internetā tās ātri un ērti var iegādāties FromMe.lv dāvanu kataloga sadaļā Ziemassvētku dāvanas. Personalizējamas ar sveiciena tekstu un saņemamas e-pastā vai izdrukātas uz skaista papīra.

Raksta turpinājumā apkopotas dāvanu idejas ģimenes locekļiem, kolēģiem, draugiem un mīļotajam cilvēkam.

Dāvanas vecākiem

Vecākiem Ziemassvētkos galvenais ir būt kopā ar saviem tuvajiem cilvēkiem – bērniem un mazbērniem. Lai arī vecāki bez šaubām ir pelnījuši vairāk par visiem citiem, viņiem patiesībā nevajag nemaz tik daudz. Dāvanas izvēlē svarīga ir kopā būšana vai arī noderīguma faktors.

Dāvanas bērniem

Saviem bērniem parasti izvēlēsieties dāvanas ar kurām var jau uzreiz paspēlēties – zināmas viņu intereses un vēlmes. Taču, ja dāvanu plānojat iegādāties draugu bērniem vai krustbērniem, tad ir vērts padomāt par to, vai visu dāvanu gūzmā Jūsu dāvana tiks pamanīta.

 • Radošās rotaļlietas – kas kalpo ne vien kā aizraujošas spēles, bet arī kā attīstošās rotaļlietas. Atbalstot Latvijas ražotājus varat izvēlēties Varis Toys, kas bērniem gan patīk, gan arī rosina domāšanu.
 • Krāsojamā grāmata vai lasāmviela par pašlaik visvairāk iemīļotajiem multfilmu varoņiem.
 • Ragavas – aizraujošiem piedzīvojumiem sniegotā ziemā.
 • Lego komplektu noma dāvanu karte – tiem, kam jau ir mājās Lego, bet aizvien gribās būvēt ko jaunu.
 • Galda spēles – Sabotieri, Katanas ieceļotāji, Riču Raču un desmitiem citu spēļu, kā arī prāta mežģi.
 • Apģērbs ar dinozauru bērniem - lieta, kas iepriecina gandrīz katru zēnu, un varbūt arī kādu meiteni.

Dāvanas pusaudzim

Izvēloties dāvanu pusaudžiem, ir svarīga dāvanas aktualitāte. Intereses mēdz mainīties ātri un bieži vien ļoti neparedzami. Tāpēc Ziemassvētkos pusaudzim ir jāuzdāvina tāda dāvana, kas atbilst pašreizējām aktualitātēm un sniedz jaukas emocijas.Stilīgs t-krekls - Iespēja izcelties ar unikālu t-kreklu, kas uzlabo garstāvokli.

 • Stilīgs t-krekls - Iespēja izcelties ar unikālu t-kreklu, kas uzlabo garstāvokli.

Dāvanas kolēģim

Kolēģi ir tie cilvēki, kurus redzam katru dienu un pavadām daudz laika kopā, tāpēc ir svarīgi arī viņus apsveikt Ziemassvētkos. Ne velti tos reizēm saucam par otru ģimeni. Taču ne vienmēr kolēģus izdodas iepazīt ārpus profesionālās darba vides, tāpēc vislabākā dāvanas izvēle būs kaut kas universāls un noderīgs.

Dāvanas pārim

Domājot par dāvanām pārim, Ziemassvētku laikā gribās tiem uzdāvināt siltas sajūtas. Tādas, kas pāri tuvinās un ļaus pavadīt jauku laiku kopā, baudot vienam otra sabiedrību.

 • Romantiska atpūta diviem – kāds brīvdienu atpūtas piedāvājums.
 • Teātra biļetes – iespējai sapucēties un labi pavadīt vakaru kopā.
 • Šokolādes meistarklase – dāvana īstiem saldumu gardēžiem.
 • Gultas veļa – praktiska un noderīga dāvana, jo kvalitatīva gultas veļa noder vienmēr.
 • Romantiskas vakariņas – nesteidzīgai kopā būšanai un gardu ēdienu baudīšanai.
 • Deju kursi – lieliska jaunā gada apņemšanās kopīgi iemācīties kādu jaunu deju.
 • Pāru masāžas – vai kāda cita relaksējoša SPA procedūra, ko baudīt kopā.

Dāvanas vīram

Vīriešiem reizēm atrast piemērotu dāvanu ir grūtāk, tāpēc vērts paturēt prātā, ka viņi ir galvenokārt praktiķi. Labākā dāvana vīram varētu būt tāda, kas ir vienlaikus sirsnīga un arī noderīga.

 • Atpūta divatā – kopā pavadīts laiks ir labākā dāvana īpaši tad, ja šī atpūta atšķiras no ikdienas.
 • Dāvanu karte hobija lietām – noderīga dāvana, kas izrādīs atbalstu pret vīra vaļasprieku.
 • Termokrūze - lai savu iemīļoto tēju vai kafiju var baudīt ceļā uz darbu.
 • Kvalitatīvs plānotājs – cietos vākos, vienkāršs, bet elegants.
 • Sporta pulkstenis – gan sportiskām aktivitātēm, gan ikdienai.
 • Go Pro kamera – sportisku aktivitāšu un piedzīvojumu fiksēšanai.
 • Brauciens ar sniega moci – kaut kas aktīvs, lai var aizraujoši pavadīt laiku kopā.
 • Individuāli pašūts uzvalks vai krekls – izsmalcināta un praktiska dāvana.

Dāvanas puisim

Vislabākā dāvanas izvēle puisim ir uzdāvināt tādas dāvanas, kas vai nu būs noderīgas, vai arī sniegs lieliskas sajūtas. Iespējams, piemērots apsveikums svētkos būs dāvanu karte kādam jaunai gadžetam vai arī kāds ekstrēmāks piedzīvojums.

Dāvanas brālim

Savus brāļus zinām jau visu dzīvi, tāpēc noteikti arī lieliska dāvanas ideja jau ir padomā – ir tikai nedaudz jāpapūlas, lai to atcerētos. Vai varbūt vērts uzdāvināt kaut ko, ko jūs ģimenē mēdzāt darīt visi kopā, piemēram, braukt uz kalnu ziemā slēpot. Tā būtu gan aizraujoša, gan arī sirsnīga dāvanas ideja.

Dāvanas sievai

Vislabākā dāvana sievai Ziemassvētkos ir romantiska atpūtu divatā. Tā būtu lieliska iespēja abiem izrauties no ikdienas pienākumiem un steigas, pavadot brīnišķīgu laiku kopā. Taču vienmēr iepriecinoša dāvana ir arī kas sievišķīgs un skaists – mirdzošas rotaslietas vai kāds cits stilīgs aksesuārs.

Dāvanas māsai

Ar Ziemassvētku dāvanu māsai ir līdzīgi kā ar brāli, jo lieliskas dāvanas ideja ir kas tāds, kas liks atcerēties par kopā pavadīto bērnību. Par jautrību, kas iegūta dažādos ģimenes ceļojumos un svētkos. Taču tik pat laba dāvanas ideja ir kas stilīgs un moderns – kādi aksesuāri, piemēram.

 • Blūze pēc pasūtījuma – eleganta un izsmalcināta dāvana, kas tiks novērtēta.
 • Silti ziemas cimdi vai dūraiņi – adīti un moderni, piemēram, ar pērlīšu izšuvumiem.
 • Kosmētika – jaunu skaistumkopšanas produktu, ko izmēģināt, nekad nevar būt par daudz.
 • Stilīgs jogas paklājs – jaungada motivācijai un stiepšanās vingrojumiem mājās.
 • Dāvanu karte stilīgām brillēm – pasaules slavenu modes dizaineru kolekcijas par draudzīgām cenām.
 • Auduma iepirkšanās soma – ar stilīgu uzrakstu vai zīmējumu.
 • Radošās meistarklases – piepildīts sapnis apgūt ko jaunu un interesantu, piemēram, gleznošanas meistarklase, dekupāžas kursi vai floristikas meistarklase.

Dāvanas draudzenei

Ziemassvētki parasti ir svētki, kuros dāvanas tiek sarūpētas saviem tuvākajiem cilvējiem. Bet gribas ar kaut ko jauku un simbolisku apsveikt arī draugus. Tomēr bieži vien tieši draugi ir tie, kas atbalsta un ikdienā ir blakus visos svarīgākajos brīžos.

Kad dāvana ir izvēlēta, tai jāpievieno kāds jauks sveiciens. Ziemassvētku dzejoļi ir lielisks veids, kā dāvanu kartei piešķirt emocionālu vērtību, kas dāvanas saņēmējam liks pasmaidīt.

Labs veids, kā dāvanai piešķirt īpašu vērtību, ir joku dāvanas. Tās ir mazas un asprātīgas dāvanas, ko pasniegt pirms īstās dāvanas un vērot dāvanas saņēmēja reakciju. Šis ir lielisks veids, kā Ziemassvētku vakarā ieviest jautrību!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...