Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

2024. gadā varētu atjaunot pasažieru vilcienu satiksmi starp Latviju un Lietuvu

Vilciens Rīgas Centrālajā stacijā. Foto: Īriss Sviklis/LETA

Vilciens Rīgas Centrālajā stacijā. Foto: Īriss Sviklis/LETA

Šodien, 12.aprīlī, Latvijas valstij piederošā pasažieru vilcienu operatora "Pasažieru vilciens" vadība tikās ar Lietuvas valsts pasažieru vilcienu operatora "LTG Link" pārstāvjiem, lai turpinātu jau pāris gadus ilgušās sarunas par pasažieru vilcienu satiksmes atjaunošanu starp abām valstīm. Sarunās tika izskatīti tādi iespējamie maršruti kā Rīga-Daugavpils-Viļņa, Rīga-Šauļi-Viļņa, kā arī Rīga-Šauļi. Puses vienojās veikt vēl detalizētākus aprēķinus un prognozes iespējamiem maršrutiem, to izpildītājiem un kursēšanas laikiem, lai valdībām varētu prezentēt vienotu piedāvājumu lēmuma pieņemšanai par abpusēji efektīvāko veidu un nepieciešamajām dotācijām no valstu budžetiem vilcienu pasažieru satiksmes atjaunošanai starp Latviju un Lietuvu jau 2024.gadā.

"Veidojot jebkuru maršrutu, tā posmus nepieciešams izvēlēties rūpīgi un atbildīgi, lai radītie risinājumi būtu nepieciešami gana plašam pasažieru lokam un ekonomiski pamatoti. Tāpēc "Pasažieru vilciens" piedāvā pagarināt jau esošos Daugavpils reisus līdz Viļņai un Jelgavas reisus līdz Šauļiem. Tas Latvijas valstij izmaksātu krietni lētāk nekā citi iespējamie maršruti. Izšķiršanās, kurus priekšlikumus atbalstīt vai noraidīt, jau būs Latvijas un Lietuvas valdības lēmumi," norāda Rodžers Jānis Grigulis, AS "Pasažieru vilciens" valdes priekšsēdētājs.

Šī "Pasažieru vilciena" un "LTG Link" pārstāvju tikšanās ir loģisks turpinājums Latvijas Republikas satiksmes ministra Jāņa Vitenberga darba vizītei Tallinā šī gada 23.janvārī. Tajā viņš ar Igaunijas ekonomikas un infrastruktūras ministri Rīnu Sikutu (Riina Sikkut) un Lietuvas transporta un komunikāciju ministru Mariusu Skodi (Marius Skuodis) sprieda arī par vienotu vilcienu satiksmi maršrutā Viļņa-Rīga-Tallina uz esošās infrastruktūras bāzes, pirms "Rail Baltica" līnijas izbūves.

"Pasažieru vilciens" sākotnējo informāciju par nepieciešamajiem ieguldījumiem un termiņiem reisu uzsākšanai maršrutos Rīga-Daugavpils-Viļņa un Rīga-Šauļi nosūtīja Lietuvas uzņēmuma pārstāvjiem jau 2021.gada oktobrī. Pērn 10.martā AS "Pasažieru vilciens" vadība tikās ar "LTG Link" pārstāvjiem klātienē Rīgā un pārrunāja sadarbības piedāvājumu, tostarp bažas par tā lietderību zema pasažieru pieprasījuma apstākļos, kā arī potenciālos ieguldījumus gan Latvijas, gan Lietuvas pusē.

Sarunas par visu trīs Baltijas valstu galvaspilsētu savienošanu ar pasažieru vilcienu maršrutiem aktualizējās jau 2021.gada septembrī, kad, atzīmējot Eiropas dzelzceļa gadu, no Tallinas caur Rīgu uz Viļņu devās Baltijas valstu ekspresis. Tajā satikās tā laika ministri Baltijas valstu dzelzceļa nozares un Eiropas Komisijas pārstāvji, kā arī "Rail Baltica" ieviesēji.

Vilciens Rīgas Centrālajā stacijā. Foto: Īriss Sviklis/LETA

Vilciens Rīgas Centrālajā stacijā. Foto: Īriss Sviklis/LETA

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas