Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

5 idejas, kā parūpēties, lai telpaugi būtu aplieti Tavas prombūtnes laikā

Telpaugi, Image by 정순 손 from Pixabay

Telpaugi, Image by 정순 손 from Pixabay

Tieši karsta vasara ir laiks, kad pēc iespējas mazāk laika gribas pavadīt mājās. Mēs bieži dodamies garākās brīvdienās prom no mājām, un tas ir lieliski! Kad gan vēl, ja ne vasarā? Tomēr mājās paliek ilgi lolotie augi, un karstums dara savu – ūdens ātri iztvaiko, zeme izkalst, un augi, kuri grūti pacieš sausumu, var diezgan stipri ciest Tavas ilgstošās prombūtnes laikā. Kā parūpēties, lai tie būtu aplieti?

telpaugu puķupodā ieroc auklu!

Tieši tā! Ieroc puķupodā kokvilnas auklu vai auduma strēmeli tā, lai viens gals sasniegtu puķupoda apakšu. Otru auklas galu ievieto lielas burkas, spaiņa vai pudeles apakšā, un piepildi to ar ūdeni. Ja aukla vai auduma strēmele uzpeld, piesien tās galā kādu nelielu, smagu priekšmetu. Ūdens trauku novieto uz augstākas pamatnes par savu puķupodu. Pamazām ūdens sūksies pa virvi visā garumā un nodrošinās Tava auga zemes mitrināšanu ilgāku laiku.

Lai mazinātu ūdens iztvaikošanu, ūdens trauku pārklāj ar vāku, bet lai neizžūtu striķis, novieto savu puķupodu un ūdens tvertni vietā, kur nespīd virsū tieši saules stari.

Iespraud puķupodā ūdens pudeli

Šī ir pavisam vienkārša un efektīva augu laistīšanas metode, tomēr lai tā darbotos, jāievēro dažas lietas.

Vispirms augs kārtīgi jāsalej. Augsnei jābūt mitrai pirms pudeles ievietošanas. Ja iespraudīsi ūdens pudeli sausā augsnē, augsne nekavējoties absorbēs visu ūdeni, kas atrodas pudelē.

Paņemiet tukšu 1l vai 2lpudeli, izdur vairākus caurumus pudeles sānos un apakšā un ieroc to augsnē. Ir jāizdur pietiekami daudz caurumi (3 – 4 caurumi sānos, vairāki pudeles apakšpusē), pretējā gadījumā ūdens netecēs un pudelē var izaugt aļģes.

Pudeli iespraud zemē, un tieši pirms došanās ceļā piepildi pudeli līdz galam ar ūdeni, vari to arī aizskrūvēt, tad ūdens iztecēs no tās lēnāk.

Vēl viens veids, kā izgatavot laistīšanas pudeli

Šī metode darbojas ar tukšu skrūvējamu vīna pudeli ar vai jebkuru citu aizskrūvējamu pudeli. Vispirms izveido vairākus caurumus korķī, tad piepildi pudeli ar ūdeni un aizskrūvē to. Iespraud pudeli puķupodā, un, kamēr būsi prom, ūdens pakāpeniski pilēs augsnē. Pudele var noliekties uz sāniem, kas nav slikti, taču pārliecinieties, lai tā ir izturīga un droši nostiprināta vai atbalstīta, lai neizkristu. Pirms ceļojuma pārliecinieties, ka augsne ir mitra.

Augsne var aizsprostot caurumus korķī, tādēļ, ja vēlaties pārbaudīt, vai ūdens pilēs pareizi, pirms ceļošanas ievieto pudeli augsnē un izmanto marķieri, lai atzīmētu ūdens līnijas augšdaļu un pārbaudīti to pēc dažām stundām, lai redzētu, vai ūdens līmenis ir pazeminājies. Ja augsne ir aizsērējusi caurumus, pudeli vari noņemt, un korķa vietā pielīmēt sieta daļu.

Ievieto puķupodu dziļā traukā vai bļodā

Pirms ceļojuma ievieto puķupodu dziļā traukā, apakštasē vai bļodā, pielej to ar ūdeni. Kamēr būsi prom, traukā esošais ūdens pakāpeniski uzsūksies augsnē. Šī metode vairāk paredzēta augiem, kurus vari novietot laukā, piemēram, pie savas privātmājas. Te gan viss atkarīgs no laikapstākļiem – ja būs saulains un sauss laiks, ūdens ātri iztvaikos un metode nedarbosies, bet ja gaidāms lietus prombūtnes laikā, tad tas papildinās trauku ar ūdeni..

Palūdz puķes apkopt draugiem

Vēl viens veids, kā nodrošināt, ka augi tiek laistīti, kamēr esi prom ilgu laiku, ir vienkārši sarunāt ar draugiem vai kaimiņiem, lai regulāri aplej Tavus augus.

Lasi arī:

Telpaugi, Image by 정순 손 from Pixabay

Telpaugi, Image by 정순 손 from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas