Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

5 mazāk zināmas pastaigu takas Zemgalē, kurp doties pretī pavasarim

Aklā purva dabas taka. Foto: Māra Bitāne/Aizkraukles novads

Aklā purva dabas taka. Foto: Māra Bitāne/Aizkraukles novads

Laikam kļūstot siltākam un dabai mostoties no ziemas miega, katrs no mums steidzas savas brīvdienas pavadīt pie dabas krūts. Lai patīkamo apvienotu ar veselīgo, portāls 1188.lv piedāvā 5 dabas takas Zemgalē, par kurām, iespējams, katrs nav dzirdējis.

1. Aklā purva taka

Dabas taka atrodas Daudzeses pagastā un tā stiepjas 2 kilometru garumā. Laipa sākas no piemiņas vietas par godu Otrā pasaules kara laika kaujām gar Ģirupi līdz pat Ģirupes ezeram. Tās apkārtnē ir skaisti skati ar tipisku purva, ezeriņu un slēgta meža ainavu.

https://www.instagram.com/p/CNvM-KOpsqz/?igshid=YmMyMTA2M2Y%3D

2. Dabas takas Mežotnes un Vīnakalna pilskalnos

Mežotnes pilskalns atrodas Lielupes kreisajā krastā iepretī Mežotnes pilij, Rundāles pagastā. Mežotnes pilskalnā iekārtota “Spožās skudras taka” ar dažādu aktivitāšu iespējām un šeit var uzzināt par pilskalnā mītošajiem unikālajiem iemītniekiem – spožo skudru, lapkoku praulgrauzi, zalkti, vidējo dzeni, stārķi un sikspārni.

Savukārt Vīnakalna pilskalns atrodas apmēram 500 m uz dienvidiem no Mežotnes pilskalna, uz to ved taka gar Lielupes senlejas krastu. Netālu no pilskalna atrodas kājāmgājēju tilts pār Lielupi, kas savieno pilskalnu ar Mežotnes pili, taču tas pieejams no maija līdz oktobra vidum.

https://www.instagram.com/p/ChZsUZnMxt8/?img_index=1

3. Gārsenes dabas takas

Pie Gārsenes pils atrodas bijušais muižas parks 4ha platībā un pie tā sākas arī Gārsenes dabas takas. Ieeja takās atrodama pie mākslīgi veidotā, ar bruģa pamatni izliktā barona peldēšanās dīķa. Kopumā Gārsenes mežā vijas dažāda garuma labiekārtotas pastaigu un izziņas takas - Kultūrvēsturiskā taka, Zaļā taka, Baronu pastaigu taka, Staburaga taka, ar ierīkotām atpūtas un ugunskuru vietām. Takās apskatāmi vairāk kā 40 unikāli dabas objekti, gan dižakmeņi, gan dižkoki, kā arī un pagasta ievērojamākie arhitektūras un kultūrvēstures pieminekļi.

https://www.instagram.com/p/CO9rhwTJTLJ/?igshid=YmMyMTA2M2Y%3D

4. Koka laipas Svētes palienes pļavās

Teritorijā starp Sniega ielu un Vītolu, Būriņu un Miezītes ceļiem izbūvētas koka laipas pastaigām, kas atklāj vēl vienu Jelgavas pilsētas dabas stūrīti – Svētes upes palienes pļavas. Kopējais laipu garums ir aptuveni 1,6 km.

https://www.instagram.com/p/CdlU5GCMjQ8/?igshid=YmMyMTA2M2Y%3D

5. Saukas dabas parks

Parks atrodas blakus Saukas ezeram – lielākajam Sēlijā un 15. lielākajam Latvijā. Ap ezeru ved marķēts velomaršruts 26 kilometru garumā, kas pārsteigs ar skaistiem skatiem. Taču no velobraucējiem tas prasa arī fizisku piepūli, jo ceļā daudzviet ir stāvi un mazāk stāvi uzbraucieni.

Parka ainavu iezīmē līkumainie grants ceļi, pauguri, dižkoki, novadam raksturīgas viensētas un vairāki izcili skatu punkti, kā, piemēram, Ormaņkalna skatu tornis.

https://www.instagram.com/p/Coh-zyZKB0u/?igshid=YmMyMTA2M2Y%3D

Aklā purva dabas taka. Foto: Māra Bitāne/Aizkraukles novads

Aklā purva dabas taka. Foto: Māra Bitāne/Aizkraukles novads

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas