Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

5 pazīmes, kas liecina, ka ir laiks mainīt ledusskapi

Ledusskapis neapšaubāmi ir viena no vissvarīgākajām ierīcēm mūsu mājās. Tas nodrošina vienmēr pieejamu svaigu un uzturā droši lietojamu pārtiku, tomēr diemžēl, tāpat kā visām citām ierīcēm mūsu mājās, arī ledusskapim ir ierobežots kalpošanas laiks. Lūk, piecas pazīmes, kas liecina, ka pienācis laiks nomainīt veco ledusskapi!

Tavs ledusskapis ir vecāks par 10 gadiem

Pirmā un acīmredzamākā pazīme, ka pienācis laiks manīt ledusskapi, ir tā vecums. Lai arī mūsdienās ražotāji dažiem ledusskapjiem sniedz pat 25 gadu garantiju kompresoram, citu ledusskapju ražotāja garantētais kalpošanas laiks ir krietni īsāks. Ja Tavs ledusskapis ir vecāks par 10 gadiem, visticamāk tas sāk izrādīt novecošanas pazīmes – durvju gumiju blīves sākušas plaisāt, ledusskapja iekšpusē veidojas kondensāts un saldētavā uzkrājas ievērojams daudzums ledus.

Efektīvas dzesēšanas trūkums

Lai ledusskapis sāktu darboties neefektīvi, ne vienmēr ir jāsasniedz 10 gadu slieksnis. Ja sāc pamanīt, ka dzērienu un ēdienu atdzesēšana prasa ilgāku laiku nekā parasti, tā ir klasiska pazīme, ka ledusskapis drīzumā būs jānomaina. Par dzesēšanas problēmām liecina arī ūdens pilieni, kas krājas uz ledusskapja iekšējām sienām. Tas liecina, ka temperatūras iestatījumi nedarbojas pienācīgi un ēdiens netiek uzglabāts vienmērīgā temperatūrā un ātrāk bojājas. Šādos gadījumos svarīgi arī pārbaudīt, vai uz ledusskapja gumijām nav pelējuma pēdu, kas var būt nopietns drauds veselībai.

Palielināti elektrības rēķini

Ledusskapis mājās darbojas visu laiku un pat neliela starpība elektrības patēriņā var ievērojami ietekmēt ģimenes budžetu. Šī ir zīme, kuru, iespējams, nepamanīsi uzreiz, tomēr, ja Tavi elektrības rēķini pēdējā laikā stipri pieauguši, iespējams vainojams ledusskapis. Tas galvenokārt ir saistīts ar efektīvas dzesēšanas zudumu un ledusskapja kompresoru, kas strādā virsstundas. Tā kā zīmoli arvien vairāk virzās uz videi draudzīgu izvēli, energoefektīvas ierīces ir ļoti pieprasītas. Daži jaunās A klases ledusskapji patērē pat par 30% mazāk elektroenerģijas nekā citi līdzvērtīgas ietilpības zemākas klases ledusskapji, tādējādi ļaujot ietaupīt līdzekļus, kā arī saudzēt dabu.

Ledusskapis sācis trokšņot

Ledusskapja kalpošanas laikam izsīkstot, pamanīsi, ka ledusskapis kļuvis skaļāks, regulāri dārd un periodiski atskan klikšķi. Tas varētu liecināt par kompresora atteici, kā arī citu svarīgu komponentu kļūmi. Laika gaitā šī skaņa kļūst arvien skaļāka un vajadzētu apsvērt iespēju ieguldīt jaunā ledusskapī.

Ledusskapis vienmēr ir pilns un Tev regulāri trūkst vietas

Ģimenei augot un ēšanas paradumiem mainoties, iespējams, pamanīsi, ka Tavā ledusskapī nekad nav vietas. Saldētava ir pilna, augļu un dārzeņu lāde pārbāzta, nevari atrast vietu vakariņu pārpalikumiem un vienmēr trūkst vietas dzērienu plauktā. Pārpildīts ledusskapis noslogo dzesēšanas sistēmu un var ievērojami saīsināt tā kalpošanas laiku. Ja ar šādu situāciju saskaries regulāri, apsver iespēju ieguldīt ledusskapī ar lielāku ietilpību vai atsevišķu vertikālās saldētavas vai lādes iegādi, vasaras produktu un dažādu citu produktu saldēšanai.

Mūsdienās ir daudz izvēles iespēju – viendurvju, divdurvju, trīsdurvju vai franču durvju ledusskapji, kas ļauj atrast piemērotāko risinājumu gan ietilpības, gan dizaina, gan funkcionalitātes ziņā. Piemēram, jauno Haier, Gorenje un citu zīmolu ledusskapjos ir Humidity zona, kas augļus un dārzeņus svaigus uztur divreiz ilgāk, “No frost” jeb sarmas novēršanas sistēmas nodrošina, ka ledus saldētavā veidojas lēnāk un tas tiek efektīvāk izkausēts, un pārdomātais plauktu izkārtojums nodrošina pārredzamību un ērtu piekļuvi produktiem. Ja Tavs ledusskapis sācis izrādīt vecuma pazīmes vai vēlies iegādāties atsevišķu saldētavu produktu uzglabāšanai vai meklē citu sadzīves tehniku savam mājoklim, aplūko PTA piedāvājumu Dambja 3A, Rīgā, vai PTA.lv e-veikalā.

Foto: PTA.lv

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas