Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

8 dabas takas Vidzemē, kur doties ziemas pārgājienā

Dabas taka (1188 foto)

Dabas taka (1188 foto)

Katram gadalaikam ir sava burvība, bet pārgājienam ziemā ir īpašs “smeķis”. To veicina laikapstākļi, kas liek īpaši sagatavoties un pielāgoties, kā arī zem soļiem gurkstošais sniegs un klajais mežs. Vasarā tik tālu nav iespējams redzēt, jo meža zaļā lapotne aizsedz tālumā esošās ainavas gluži kā priekškars, bet ziemā… Ziemā kailie, apsnigušie koki no augstākām vietām paver skatu uz tālieni, atbrīvojot mūs no ikdienā uzkrātajām emocijām un darot galvu brīvu no visa liekā. Tieši tāpēc brīvajos brīžos ir jādodas pie dabas. Sevi izaicināt un izbaudīt mieru, kas istabā nav sasniedzams. Uz kurieni? Piedāvājam Vidzemi, kur dabas takas vijas gar upēm un pakalnos. Lūk, 10 maršruti ziemas pārgājienam vai vienkārši pastaigai.

Pārgājiens pa Braslas upes takām

Braslas upe ir zināma vairāku iemeslu dēļ – to ir iecienījuši laivotāji, makšķernieki tiek priecēti ar brangiem lomiem un kājām gājēji var priecāties par mazās, skaistās upītes klinšainiem smilšakmens krastiem. Šajā vietā pieejami pat vairāki pārgājienu maršruti, lai aktīvisti var izvēlēties savām spējām un dukai atbilstošāko.

Amatas takas ziemas ainavas

Amatas taka piedāvā skatu tālumā. Pārgājiena maršruts vijas gar straujo Amatas upi un pa tās klinšainajiem krastiem, tāpēc jārēķinās ar stāviem kāpumiem un kritumiem, bet skats, kas paveras no krauju virsotnes ir pūliņu vērts. Pieejami dažādi maršrutu garumi un 3 dažādi pārgājienu posmi. Ieteicams iziet ir tos visus, bet vienā dienā to spēs vien retais, tāpēc piedāvājam apmesties kādā no viesnīcām Cēsīs, lai nākošajā dienā lielisko pārgājienu turpinātu. Viens no skaistākajiem posmiem ir īsais maršruts no Zvārtes ieža līdz Veclauču tiltam un atpakaļ.

Dabas taka gar upēm Vaive, Rauna un Raunis

Vai zināji, ka Latvijā tikai pāris upes ir vīriešu dzimtē? Viena no tām ir Raunis, kas atrodas netālu no Cēsīm, aiz Priekuļiem un kurai blakus atrodas arī Vaives un Raunas upes. Mašīnu atstāj pie Vaives dzirnavām un dodies pārgājienā, kas piedāvā gan mazas taciņas upju malās, gan iespaidīgas klintis, kurās vari uzkāpt un redzēt tālu jo tālu. Pie Raunas un Rauņa satekas atradīsi piknikam piemērotu vietu.

Kvēpenes dižozols, pilskalns un dabas taka

Cēsīs ziemā rāma tek Gaujas upe, bet pie tās atrodas dabas taka, kas ved līdz Kvēpenes pilskalnam un slavenajam Kvēpenes dižozolam, kas attēlots uz vecā, mīļā Latvijas pieclatnieka. Taču dižozols nav vienīgais šīs apkaimes apskates objekts! Te atrodami arī citi – augstais Rūsiņa pilskalns ir tepat blakus, netālu – Kvēpenes ala. Savukārt pavisam tuvu atrodas arī Gauja un pie Kvēpenes pilskalna ir lieliska apmetnes vieta ūdens tūristiem un laivotājiem. Savukārt Kvēpenes pilskalna apkārtne – gleznaina, kalnaina un staigājama! Te var izbaudīt jauku pastaigu pa dabas taku svaigā gaisā.

Pārgājiens pa Līču-Laņģu dabas taku

Starp Cēsīm un Valmieru, mazliet pirms Lodes ķieģeļu rūpnīcas ceļa malā pavisam nemanāma stāv norāde Līču-Laņģu klintis. Atstāj mašīnu uz garās ceļa taisnes un caur mežu dodies norādes virzienā. Pārgājiens vedīs gar ķieģeļu rūpnīcas teritoriju, atklājot Latvijai netipiskus skatus, un dziļāk mežā, kur paslēpušies milzīgi klinšu atsegumi. Līču klintis esot pat līdz 30m augstas, savukārt Laņģu pusē – 11 m. Pēc šīs dabas takas izstaigāšanas dodies uz turpat blakus esošo Liepas Lielo Ellīti, kas paslēpusies no garām braucēju acīm!

Viena diena Vecpiebalgas pusē

Ja esi gatavs pārgājienu apvienot ar pārbraucieniem, dodies uz Vecpiebalgas pusi. Tur apskatāmo un izejamo vietu ir daudz - Kaives muižas parks, Vecpiebalga un Vecpiebalgas pilsdrupas, Bānūžu svētavots, Cieres dabas taka un noslēgumā Brežģa kalns un skatu tornis, no kura paveras skats uz Vidzemes pauguraini.

Skaņaiskalns Mazsalacā un Dauģēnu dabas taka

Brīnumainas klintis, kuru alās mājo neskaitāmi putni, alas un avoti, mežā starp kokiem paslēpušies koka rūķi un velnēni, kas īpaši patiks mazākajiem apmeklētājiem un savu koka figūrās atveidoto stāstu izdzīvo drosmīgais ķēves dēls Kurbads – to visu var redzēt, dodoties pārgājienā pa Dauģēnu dabas taku un Skaņokalnu Mazsalacā. Ap šo vietu saistās daudzas teikas un pasakas, tāpēc pirms došanās iesakām tās izpētīt, lai vietas apskate būtu jēgpilnāka un atklāsmēm bagātāka.

Gaujiena – brīvdienu maršruts ar aktīvu izkustēšanos

Latvijas pašā malā izvietotā pilsētiņa Gaujiena piedāvā doties pa vēstures takām un izstaigāt Gaujienas muižas ansambli un parku, Gaujienas viduslaiku pils drupas, taku gar pašu Gaujas upi un tālāk doties uz netālu esošo Zvārtavas pili. Šis nebūs parasts pārgājiens. Tajā jāļauj vēsturei izvest pa to, kas šeit bijis kādreiz, un apskatīt mantojumu, kas pavisam drīz var vairs nebūt ar mums.

Izlasi vairāk arī par citām krāšņām Dabas takām, ko apskatīt!

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Dabas taka (1188 foto)

Dabas taka (1188 foto)

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas