Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

9 iemesli, kādēļ borderkolliji, korgiji un citi ganu suņi ir piemērotākie tavai ģimenei

Photo by Cole Keister on Unsplash

Photo by Cole Keister on Unsplash

Borderkollijs, Velsas korgijs, Austrālijas ganu suns vai Austrālijas aitu suns – kas tiem kopīgs? Tie visi ir ganu suņi, kuri ir īpaši piemēroti ģimenēm ar bērniem.

Bez šaubām – suņa iegādāšanās ir nopietns lēmums. Pirms ņemt aprūpē suni, ir jāsaprot, vai visi ģimenes locekļi spēs piedalīties viņa audzināšanā. Jebkuru suni nepieciešams katru dienu vest pastaigās, neatkarīgi no ģimenes locekļu noslogotības un laikapstākļiem. Ja lēmums papildināt ģimeni par vēl vienu mājinieku ir tiešām pārdomāts un esat nobrieduši suņa izvēlei, šeit būs daži iemesli, kādēļ aitu un ganu suns būs vispiemērotākais mīlulis arī ģimenei ar bērniem.

 1. Draudzīgums.
  Velsas korgiji un borderkolliji tiek uzskatīti par cilvēkiem draudzīgākajiem suņiem. Velsas korgijiem sabiedriskums un dzīvesprieks ir jau asinīs, turklāt kā Velsas korgijiem kardiganiem, tā Velsas korgijiem pembrokiem. Savukārt borderkollijiem nekas tā nesagādā prieku kā iepriecināt savus saimniekus – taču viņu entuziasms var būt nevaldāms, tādēļ kollijus vēlams apmācīt kontrolēt savas jūtu izpausmes.

 2. Lojalitāte.
  Aitu un ganu suņi ir apbrīnojami mierīgi un lojāli – atcerēsimies Lesiju! Kolliji un citi ganu suņi nekad nepametīs savu saimnieku vienu grūtā brīdī.

 3. Inteliģence.
  Borderkollijs, iespējams, nav pats gudrākais pasaulē, bet ir viegli apmācāms. Borderkollijiem apķērībā seko Austrālijas aitu suņi un Austrālijas ganu suņi, kuriem ļoti patīk pildīt dažādus uzdevumus un klausīt cilvēku.

 4. Enerģiskums.
  Ganu suņi ir nenogurdināmi kustīgi! Viņiem visiem nepieciešams kārtīgi izkustēties, jo tas ir nepieciešams viņiem ne vien fiziski, bet arī viņu prāta asuma uzturēšanai. Un tas nepieciešams arī augošiem bērniem. Kopā ar suni arī cilvēkbērns krietni izskriesies teju ik dienas un no tā ieguvēji būs visi.

 5. Sadarbība.
  Aitu suņi ir uz sadarbību vērsti. Tā kā to šķirnes ir izveidotas ar mērķi asistēt cilvēkiem, ganot lopus, viņi ir komandas spēlētāji – klausa cilvēku un spēj nosargāt pulku vienuviet

 6. Saticīgums.
  Ja mājās ir jau kaķis, tad borderkollijs ir viena no suņu šķirnēm, kas spēj sadzīvot arī ar šiem mājdzīvniekiem. Citas ganu suņu šķirnes gan nebūs tik saticīgas, taču borderkolliju raksturs ir tik maigs, ka viņi kaķim pāri nedarīs nekad.

 7. Zinātkāre.
  Kā minēts, visi aitu suņi ir ne vien gudri, bet mācīties griboši. Viņiem patīk apgūt jaunas lietas, un būt nepārtrauktā kustībā gan fiziski, gan intelektuāli ir viņu dzīves jēga.

 8. Sabiedriskums.
  Visi ganu suņi ir draudzīgi un sabiedriski, taču, ja vēlies labu kompāniju arī vecāka gadagājuma ģimenes loceklim, Velsas korgijs būs vispiemērotākais. Būdams enerģisks kā jau ikviens ganu suns, korgijs tomēr ir mazs augumā, tādēļ viegli vedams pastaigās un vienkārši harizmātisks draugs ikvienam ģimenē.

 9. Mīļums.
  Ja kaut reizi mūžā esat redzējuši Velsas korgiju vai borderkolliju, jūs sapratīsiet: piemīlīgāku dzīvnieku nav. Vai esat satikuši kādu, kuram Velsas korgijs nešķistu jauks? Ja tā, tad tam cilvēkam nav sirds.

Ja esi nolēmis par labu ganu sunim savā ģimenē, “Latvijas Aitu un Ganu Suņu Audzētāju Klubs” būs labākie padomdevēji, kuru draugu izvēlēties!

Photo by Cole Keister on Unsplash

Photo by Cole Keister on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas