Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

9. klases skolēnu vecāki pārsteigti - bez dārga zinātniskā kalkulatora nemaz nevarēs kārtot matemātikas eksāmenu

Foto: Zane Bitere/LETA

Foto: Zane Bitere/LETA

Vairāku 9. klašu skolēnu vecāki ir pārsteigti par to, ka šogad matemātikas eksāmenu nebūs iespējams kārtot, ja paši audzēkņi nenodrošinās sev dārgus zinātniskos kalkulatorus, vēsta raidījums "4. studija".

6. jūnijā vairāk nekā 20 tūkstoši 9. klašu skolēnu visā Latvijā kārtos centralizēto eksāmenu matemātikā un papildu prasība eksāmena norisei šogad ir zinātniskais jeb gudrais kalkulators, kura cena veikalos svārstās no aptuveni 10 līdz 30 eiro.

Vecāki ir izbrīnīti, ka viena eksāmena dēļ viņiem būs jāpērk kalkulatori, kuri pēc tā, visticamāk, vairs nebūs vajadzīgi.

"Eksāmena 2. daļā ir iespēja izmantot kalkulatoru, kas ietver trigonometriskās funkcijas. Tie ir tā saucamie zinātniskie kalkulatori, kuru vislētākā versija maksā ap 10 eiro," raidījumam sacīja Andris no Liepājas. "Mācību iestāde skolēniem tos nenodrošina, kas nozīmē, ka vecākiem jāpērk pašiem, bet ne visi var atļauties iztērēt 10 vai vairāk eiro lietai, kas pēc tam mājās krās putekļus. Turklāt daudzi skolēni nemaz ikdienā nav lietojuši tādus kalkulatorus, tikai solīts, ka pirmseksāmena konsultāciju laikā izmēģināšot."

Valsts izglītības satura centrs (VISC) apstiprina, ka šogad 9. klases eksāmens matemātikā nebūs nokārtojams, ja skolēns netiks nodrošināts ar zinātnisko kalkulatoru, pamatojoties uz to, ka jaunieši paaugstināta stresa situācijā, visticamāk, nevarēs atcerēties mazāk izmantotās sinusu un kosinusu funkciju vērtības.

Interesanti, ka ar zinātnisko kalkulatoru skolnieks eksāmena laikā arī nedrīkst dalīties, tāpēc katram ir jābūt līdzi savai ierīcei.

Taču kā rīkoties, ja ģimene nevar atļauties dārgo kalkulatoru vai arī, ja tas nav pieejams mazpilsētu veikalos?

VISC Vērtēšanas un analītikas departamenta direktors Normunds Rečs skaidro, ka pēc likuma vecākiem ir pienākums nodrošināt "individuālos mācību piederumus" saviem bērniem, kā arī viņš aicināja skolas pārskatīt savus kalkulatoru krājumus vai skolēniem aizņemties kalkulatoru no "brāļiem, māsām, brālēniem, māsīcām vai citiem radiniekiem".

Foto: Zane Bitere/LETA

Foto: Zane Bitere/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas