Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

9 neparastas sacensības visā pasaulē

Azarts un sports jau gadsimtiem iet roku rokā. Ir ierasts, ka daudzi populāri sporta notikumi un sacensības pulcē lielu fanu pulku, kas seko līdzi visām spēlēm un rezultātiem, un nereti tiek rīkoti pat totalizatori, kas līdzjutējiem ļauj izbaudīt sacensību norisi vēl aktīvāk. Interesanti, ka mūsdienās joprojām rodas arvien jauni sacensību veidi, kas pārsteidz fanus un iesaista arvien vairāk skatītājus. Daudzi no šiem savādajiem sporta veidiem jau guvuši lielu popularitāti un tajos notiek pat pasaules čempionāti. Lūk, daži, mūsuprāt, ļoti interesanti un neparasti sporta veidi, par kuriem, iespējams, vēl nebūsi dzirdējis:

1. Kvidičs (Quidditch) jeb Kalambols- "Harija Potera" iedvesmota sporta spēle

Harija Potera fani zina, ka Kvidičs bija izdomāta sporta spēle, kas pirmoreiz parādījās Dž.K.Roulingas populārajā romānā “Harijs Poters un filosofu akmens” 1997.gadā. Šobrīd tas vairs nav tikai fantāzjas pasaules elements, bet gan reālas sporta sacensības. Kvidičs ir iecienīts sporta veids gan azartspēļu faniem, gan sērijas "Harijs Poters" cienītājiem. Šī spēle ir izraisījusi arī reālas sacensības, kas notiek dažādās pasaules valstīs. Lai arī Kvidičs nav tradicionāls sporta veids, tas ir ieguvis milzīgu popularitāti un ir iedvesmojis cilvēkus visā pasaulē iemācīties lidošanas mākslu un iedziļināties maģiskās fantāzijas pasaulē.

2. Octopush jeb Staragars - Zemūdens hokejs

Zemūdens hokejs ir līdzīgs tradicionālajam, bet tas notiek zem ūdens. Spelētāji ir tērpušies akvalangos. Šī spēle prasa no spēlētājiem labu fizisko sagatavotību, izturību un peldēšanas prasmes. Turklāt zemūdens hokeja spēles ir īpaši aizraujošas skatītājiem, jo tie var novērot, kā spēlētāji peld zem ūdens un veic akrobātiskus gājienus, lai kontrolētu ripu.

ieskaties, kad notiks nākamās Zemūdens hokeja sacensības, kuras vari vērot arī tu.

3. Chess Boxing heb Šahbokss – Intelekta un fizisko spēju apvienojums

Šahbokss apvieno divas tradicionālas un šķietami nesavienojamas sporta spēles – šahu un boksu. Šahbokss sākas ar šaha spēli, kurā katram no spēlētājiem tiek dots noteikts laiks savu gājienu veikšanai. Kad šaha raunds beidzas, spēlētāji pāriet uz turpat blakus esošo boksa ringu un 2 minūtes turpina cīņu boksa laukumā. Spēlētājiem jāapvieno savas smadzeņu prasmes un stratēģiskais domāšanas veids ar fizisku izturību un spēku, lai gūtu panākumus šajā aizraujošajā sacensību formātā. Spēle turpinās, līdz vai nu kāds no spēlētājiem sasniedz uzcvaru šahā vai arī boksa raundā ar knockout. Arī šajā sporta veidā notiek pasaules čempionāti.

4. Toe Wrestling - "Kāju īkšķu kaujas"

Toe Wrestling ir sporta sacensības, kur spēlētāji cenšas izmantot savu meistarību un nospiest uz leju pretinieka pēdu (līdzīgi kā roku cīņās). Tāpat kā citos sporta veidos, arī šajā cīņā ir daži noteikumi, kas jāievēro katram dalībniekam. Tam, kurš domā, ka viņa spēks slēpjas viņu kājās, ir jāizmēģina šī spēle. Šīs neparastās sacensības aizsākās Lielbritānijā kā atpūtas spēle, kas nodrošina neaizmirstamus, komiskus brīžus. Taču šobrīd ir pat īpaša federācija un notiek pasaules čempionāti šajā neparastajā sporta veidā.

5. Bossball – volejbola, futbola un aerobikas apvienojums

Bossaball ir komandu sporta veids, kas radies Brazīlijā. Bossball ir neparasts ar to, ka tas apvieno volejbola, futbola un vingrošanas elementus ar mūziku sporta veidā. To spēlē uz piepūšamā laukuma, kurā katrā tīkla pusē ir batuts. Batuti ļauj spēlētājiem uzlēkt pietiekami augstu, lai bumbiņu pārsistu pāri tīklam. Spēles noteikumi un tiesāšana ir līdzīga kā volejbolā.

6. Sievu nešanas čempionāts - World Wife-Carrying Championships

Sievu nešana – jā, tas ir īsts un aizraujošs pasākums. Neierastās sacensības aizsākumi meklējami Somijā, mūsdienās tās daudzi pāri apliecina kā pierādījumu savai mīlestībai un ģimenes vērtībām, kā arī, protams, lai izkrāsotu savu ikdienu ar jaunām, kopīgām mocijām.

Vīrietis šajās sacensībās, lai apliecinātu savu godu, nes sievu pa īpašu distanci, kurā nākas pārvarēt arī dažādus šķēršļus. Šis notikums piesaista gan vietējos iedzīvotājus, gan tūristus no ārvalstīm un ir viena no smieklīgākajām un neaizmirstamākajām sacensībām pasaulē.

7. Dumjais draugs (Muddy Buddy)

Muddy Buddy ir aizraujoša un ekstrēma sacensība, kas sākotnēji tika organizēta Amerikas Savienotajās Valstīs un tagad ir izplatījusies daudzās pasaules valstīs. Šī unikālā sacensība ir radīta, lai pārbaudītu dalībnieku izturību, spēku un spējas pārvarēt dažādus ekstrēmus šķēršļus, kas ietver dubļus, ūdeni, ledus un citas pārbaudes. Spēlē parasti tiek organizētas draugu vai ģimenes komandas, kam jāpārvar dažādi šķēršļi un jāsasniedz finiša līnija. Tiek uzskatīts, ka šī sacensība ne tikai pārbauda fizisko izturību, bet arī stiprina komandas garu un saliedētību.

8. Siera ripināšanas sacensības (Cheese rolling)

Siera ripināšanas sacensības ir radušās Anglijā. Tā ir sena tradīcija, kas piesaista gan vietējos iedzīvotājus gan tūristus no visas pasaules. Sacensību galvenais mērķis ir notvert siera rituli, kas ripo lejā pa nogāzi. Tā ir aizraujoša izklaide, kas rada neskaitāmas komiskas situācijas, kad dalībnieki, metoties pēc siera, paši arī slīd lejup pa nogāzi, sakrīt čupā, dažkārt cenšas savus konkurentus dažādi apiet. Ne velti, sacensības guvušas tik lielu popularitāti, jo tā ir ļoti smieklīga izklaide ne tikai dalībniekiem, bet arī skatītājiem.

9. Pasaules bārdu un ūsu čemponāts

World Beard and Moustache Championship (Pasaules bārdu un ūsu čempionāts) - Šajā sacensībās dalībnieki sacenšas ar savu iespaidīgo bārdu un ūsu dizainu. Šīs sacensības ir vieta, kur cilvēki var rādīt savu radošo pieeju un izsmalcinātību, lai iegūtu titulu par labāko bārdu vai ūsām savā kategorijā.

Ja zini kādu, kas arī lepojas ar savu sejas rotu, padalies ar šo rakstu, iespējams, ka viņam interesētu šāds pasākums.


Ūsu čempionāts

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas