Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Aizraujošas galda spēles

Galda spēles, attēls no Pixabay.com

Galda spēles, attēls no Pixabay.com

Galda spēles pastāv jau gadsimtiem, nodrošinot stundām ilgu izklaidi draugiem, ģimenei un pat svešiniekiem. Klasiskās spēles ir lieliskas, taču ir tik daudz jaunu un interesantu galda spēļu, kuras to vien tik gaida, kad tiks atklātas un iemīlētas. Ja tev ir apnikušas klasiskās kāršu un galda spēles, ko piedāvā laimz.lv un Fenibet, tad noteikti turpini lasīt rakstu un izzini jaunākās galda spēļu tendences, lai jau šajās brīvdienās ieplānotu aizraujošu spēļu vakaru.

Root – maģiskā meža nežēlīgās cīņas

Galda spēle Root ir stratēģiska piedzīvojumu un kara spēle. Cīņa par skaisto un maģisko mežu ir asiņaina un nežēlīga, tajā piedalās četras frakcijas – Marķīze de Kaķe, Eyrie dinastija, Woodland alianse un Vagabond. Katrs spēlētājs izvēlas frakciju, kuru kontrolēt. Marķīze de Kaķe dominē mežos, iegūstot resursus un pārvaldot citus meža iemītniekus. Eyrie dinastija arī cenšas iegūt kontroli pār meža teritorijām, bet šo uzdevumu apgrūtina galma intrigas. Toties Woodland alianse vāc atbalstītājus, lai sāktu nemierus pret valdošo režīmu. Ceturtās frakcijas Vagabond galvenais mērķis ir iegūt slavu un bagātību slēdzot, savienības ar citiem spēlētājiem. Spēles galds ir smalki un mākslinieciski izstrādāts, bet pati spēle ir dinamiska un spraiga. Asimetriskā galda spēle Root sniegs patiesi intensīvu stratēģisku pieredzi. Spēli var spēlēt 2 līdz 4 spēlētāji, piemērota no 10 gadu vecuma. Vienas spēles ilgums svārstās no 60 līdz 90 minūtēm.

Wingspan – putnu entuziastiem

Dizaineres Elizabetes Hārgreivas galda spēle Wingspan aizrauj ar skaisto dizainu, estētisko spēles ideju un vienkāršajiem noteikumiem. Wingspan ir stratēģijas spēle, kurā spēlētāji cenšas piesaistīt pēc iespējas daudzveidīgākus putnus savā aizsargājamajā dabas teritorijā. Katrs jaunais kolekcijā pievienotais putns papildina darbību skaitu un kombinācijas, ko var veikt nākamajā gājienā. Spēlētāji var izvēlēties iegūt barību, lai piesaistītu jaunus putnus, dēt olas, lai palielinātu putnu pulku. Spēlējot šo spēli, iepazīsi putnu paradumus, ēdienkarti, pat uzzināsi spārnu plētumu. Spēlētājs ar lielāko iegūto punktu skaitu ir uzvarētājs. Wingspan ir spēle, kurā spēlētāji parasti vairāk koncentrējas uz savu stratēģiju, nekā naidošanos ar pārējiem spēlētājiem. Spēli var spēlēt vienatnē vai līdz 5 cilvēku kompānijā. Vienas spēles ilgums svārstās no 40 līdz 70 minūtēm.

Team3 – aizraujošs veids kā sadarboties

Aizraujošā sadarbības spēle Team3 piemērota 3 līdz 6 spēlētājiem, sākot no 14 gadu vecuma. Team3 ir spēle, kurā spēlētāji sadarbojas un strādā kopā, iekļaujoties konkrētā laika limitā, lai uzbūvētu celtni, kas redzama plānu kārtī. Izklausās interesanti, bet pārāk vienkārši? Tā arī ir, jo katrs spēlētājs saņem kartiņu, kas spēlētājam piešķir īpašu lomu – viens spēlētājs neredzēs, otrs nedzirdēs un trešais nerunās. Spēlētāju uzdevums ir atrast veidu, kā sadarboties, lai uzceltu pēc iespējas vairāk celtņu. Spēles ideja balstīta uz trim mērkaķiem, kas ar rokām aizspieduši acis, muti un ausis, tas ataino 3 dzīves gudrības – neredzi ļaunu, nerunā ļaunu un nedzirdi ļaunu.

Arkham Horror 3rd Edition – tumšo spēku mošanās

Kā jau nosaukums vēsta, šī nav spēles pirmā daļa, bet uzreiz varam teikt, ka visa spēļu sērija ir izcila un balstīta uz H. P. Lovkrafta šausmu stāstiem. Spēle paredzēta 1 līdz 6 spēlētājiem, spēles ilgums svārstās no 120 līdz 180 minūtēm. Arkamas pilsētā mostas tumšie spēki, vienīgi izmeklētāji var atbrīvot pasauli no briesmīgajām radībām. Šajā korporatīvajā spēlē spēlētāji ir izmeklētāji, kas darbojas kopā, nav sāncensības, ir tikai kopējs mērķis, kas reizēm atklājas tikai spēles gaitā. Izmeklētājiem jācīnās ar briesmoņiem, jāmeklē pavedieni, rīki un arī sabiedrotie, lai uzvarētu radītas no aizpasaules. Spēle garantē dinamisku, saspringtu un trakoti aizraujoši spēlēšanas pieredzi.

Secinājumi

Galda spēļu daudzveidība un dažādība spēj samulsināt, bet, ja izdodas atrast ko patiešām izcilu, tad to noteikti gribas spēlēt vēl un vēl. Šoreiz apskatījām četras lieliskas spēles, kas daudziem būs jaunatklājums. Arkham Horror, Team3, Wingspan un Root ir aizraujošas un radošas spēles, kas noteikti sagādās stundām ilgu baudījumu ikvienam spēlētājam. Arvien populārākas kļūst spēles, kuras var spēlēt vienatnē un iegūt tikpat daudz emociju un jautrības, kā spēlējot kompānijā. Lai arī kuru galda spēli izvēlēsies brīvdienām, kvalitatīva atpūta ir garantēta!

Galda spēles, attēls no Pixabay.com

Galda spēles, attēls no Pixabay.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas