Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Aizvadīts piektais Sieviešu solidaritātes gājiens pret vardarbību

Atzīmējot Sieviešu dienu, šodien, 8. martā, "Centrs Marta" rīkoja piekto Sieviešu solidaritātes gājienu pret vardarbību, informēja centra politikas koordinatore Beata Jonite.

Gājiena sākums bija plkst.1 1.30 Doma laukumā, tad tas virzījās pa Jēkaba ielu gar Saeimu un noslēdzās Jēkaba laukumā. Šī gada gājiena tēma bija vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē izskaušana.

"Marta" norāda, ka vardarbībai ir daudz un dažādas sejas - "tā noris tepat, mums blakus, dažreiz pat mūsu mājās, taču mēs to izvēlamies nepazīt". No vardarbības ģimenē ciešot katra trešā sieviete. Katra piektā sieviete esot cietusi no bijušo partneru vajāšanas. Vairāk nekā puse sieviešu piedzīvojušas seksuālu uzmākšanos.

"Mēs slēpjam piedzīvoto, jo mums ir kauns un mēs par to jūtamies vainīgas. Mēs pārmetam sievietēm, kas cieš no vardarbības, jo vardarbīgais vīrietis ir bijusi viņu izvēle. Policija joprojām nesaskata iespēju sodīt personas, kas sabiedriskajā transportā apgrābsta gados jaunas sievietes un meitenes. Joprojām esam arī starp sešām Eiropas Savienības (ES) valstīm, kas nav ratificējušas Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb Stambulas konvenciju - un tas ir steidzami jāmaina," uzsver centrā.

Pasākumu atbalsta Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas finansētais "Aktīvo iedzīvotāju fonds". Tā ir finanšu instrumentu programma, kas Latvijā tiek īstenota ar mērķi stiprināt pilsonisko sabiedrību un iedzīvotāju līdzdalību.

Autors: LETA

Piektais Sieviešu solidaritātes gājiens. Foto: Nauris Dollins

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas