Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Algologs par galvas sāpēm, muguras sāpēm un citām sāpēm

Jebkura veida sāpes ir signāls, ka ķermenī kaut kas nav labi. Nevienas sāpes nav jācieš – tā uzskata sāpju klīnikas “D.A.P.” speciālisti, kurus izvaicājām par algoloģiju jeb sāpju ārstēšanu.

Kas vispār ir algoloģija?

Algoloģija jeb sāpju ārstēšana ir medicīnas nozare, kas pievēršas gan dažāda veida hroniskajām sāpēm, gan nezināmas izcelsmes akūtām sāpēm. Sāpju ārstēšana nodarbojas gan ar sāpju pētniecību, gan novēršanu, gan novērtēšanu, kā arī sāpju pacientu ārstēšanu un rehabilitāciju. Sāpju klīnika – tā ir specializēta medicīnas iestāde, kurā notiek hronisku un akūtu sāpju diagnostika, ārstēšana un profilakse.

Kā uzsver “D.A.P.” sāpju ārsti – jebkuras sāpes ir personīga pieredze, kas individuāli arī jāārstē. Dažos gadījumos sāpes un tām līdzīgi simptomi rodas no atsevišķiem cēloņiem, kā tas ir pēc operācijas vai ļaundabīgu audzēju gadījumā, citos – sāpes pašas par sevi sastāda primāro problēmu, piemēram, galvas sāpes vai neiropātiskas sāpes. Tieši tādēļ ārstēšanā iesaistāmi dažāda veida speciālisti un nozīmējumi visāda veida izmeklējumi pēc sāpju ārsta nozīmējuma.

Kā tiek veikta sāpju ārstēšana jeb algoloģija?

Sāpju klīnikā “D.A.P.” izmeklējumi tiek veikti, sadarbojoties vairākiem speciālistiem no dažādām medicīnas nozarēm. Diagnostikas metodes ir visdažādākās, taču galveno ārstēšanas metodi pēc izmeklējumu rezultātiem noteiks algologs jeb sāpju ārsts. Algologs ir plaša mēroga speciālists, kurš veic ārstēšanu, izraksta medikamentus un sāpju mazināšanas vai rehabilitācijas procedūras, koordinē izmeklējumus pie citiem speciālistiem,

Pirmajā vizītē pie algologa tiks iepazīts pacients, viņa slimību vēsture un iezīmēta konkrētā sāpju problēma, lai sekojoši veiktu fiziskās veselības pārbaudi un dažādus izmeklējumus.

Kādas ir algoloģijas metodes?

Atkarībā no algologa uzstādītās diagnozes, tiek piemērota katra pacienta gadījumā nepieciešamā ārstēšanas metode: tās var būt arī invazīvās metodes, piemēram, blokāde, vai medikamentozā ārstēšana, taču tikpat labi pacientam var būt nepieciešama radiofrekvences procedūras, fizioterapija vai psihoterapija.

Kādas sāpes tiek ārstētas “D.A.P.” sāpju klīnikā?

Galvassāpes, sejas sāpes, neiralģija, muguras sāpes – no sprandas līdz krustiem, plecu un roku sāpes, sāpes, kas saistītas ar asinsvadu nosprostošanos, neirastēniskas izcelsmes sāpes, vēža sāpes, neidentificētas sāpes… Sāpes ir traucējumi ar ļoti plašu spektru, tādēļ novērtēt katra pacienta individuālo gadījumu un piemeklēt konkrētajam gadījumam piemērotāko ārstēšanu varēs sāpju klīnikas speciālists – algologs.

pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas