Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Alko tests – kā zināt vai drīksti sēsties pie stūres?

Pie stūres, Photo by Mubariz Mehdizadeh on Unsplash

Pie stūres, Photo by Mubariz Mehdizadeh on Unsplash

Līgo un citi svētki nav iedomājami bez alus vai sidra glāzes, un nu jau arī alkometra. Daudzi uz svinību vietu ierodas ar mašīnu, rēķinoties, ka tāpat arī dosies prom. Un tad notiek likumsakarīgais - aptur Ceļu policija, kura svētku laikā uz ceļiem sastopama biežāk, un liek iepūst alkometrā. Ja atļautais promiļu daudzums pārsniegts, esi dzērājšoferis un no tiesībām vari atvadīties.

Cik ātri alkohols uzsūcās asinīs un izvadās no organisma?

Šis process katram ir ļoti individuāls un atkarīgs dažādiem apstākļiem – vai pirms alkohola lietošanas ir kārtīgi paēsts un kas tieši ēsts, jo, piemēram, trekns siers, rosols un speķa pīrāgi, uzsūkšanos palēninās, kamēr viegli salātiņi nebūs tikpat efektīvi. Arī garums, svars un pat dzimums to ietekmē, piemēram, sievietēm viena deva alkohola gandrīz vienmēr garantēs lielāku alkohola daudzumu asinīs nekā vīriešiem.

Tieši tāpat ir ar alkohola izvadīšanos – tas atkarīgs no tā, cik labi strādā aknas un īpaši paātrināt šo procesu “no malas” nav iespējams. Tāpēc vienīgais veids kā būt drošam, ka sasniegts atbilstošs promiļu daudzums izelpā ir izmantot alkometru.

Vai visi alkometri ir vienlīdz efektīvi?

Atbilde ir īsa un konkrēta – nē. Benzīntankos nopērkamie alkometri jutības ziņā nav salīdzināmi ar tiem, kurus izmanto policija. Tāpēc var gadīties, ka paša alkometrs uzrāda atbilstošu promiļu daudzumu, bet, iepūšot Ceļu policijas pasniegtajā ir pārsniegts atļauto promiļu daudzums un gaidāms sods.

Kāds ir sods par braukšanu dzērumā, ja pārsniegts atļautais promiļu daudzums?

Tiesību atņemšana uz laiku līdz 5 gadiem, naudas sods līdz 1400 eiro, administratīvais arests līdz 15 diennaktīm. Jārēķinās arī, ka jaunas autovadītāja apliecības iegūšana prasīs laikus un līdzekļus un zaudēsi savu mobilitāti.

Kas ir alkometra pakalpojums, ko piedāvā Nebraucdzeris.lv Divu vadītāju serviss?

Nebraucdzeris.lv pārstāvis atzīst, ka viņu pieredzē visbiežāk pieķer vadītājus ar promilēm robežās no 0.5 – 1.00, tāpēc, lai vadītājs būtu pilnīgi drošs, ka atļauts sēsties pie stūres, tiek piedāvāts veikt alkotesta pakalpojumu:

· Jāzvana uz telefona numuru +371 26 553 443 un jāpiesaka vieta, kur atrodies

· Ieradīsies Nebraucdzeris.lv darbinieks ar tādu pašu, sertificētu alkometru kādu izmanto Ceļu policija

· Tiks veikts izelpas mērījums

· Ja izrādīsies, ka pie stūres sēsties nevari – Nebraucdzeris.lv piedāvā divu vadītāju servisu, kas nogādās mājās gan tevi, gan tavu automašīnu.

· Vadītāji ir profesionāli un kvalificēti, lai vadītu jebkuru transportlīdzekli

Nebraucdzeris.lv alkometra un divu vadītāju serviss ir pieejams Rīgā un Rīgas rajonā un strādā visu diennakti, bez brīvdienām! Vairāk informācijas: www.nebraucdzeris.lv vai www.milicija.lv.


Pie stūres, Photo by Mubariz Mehdizadeh on Unsplash

Pie stūres, Photo by Mubariz Mehdizadeh on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas