Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Amatas takas ziemas ainavas - izcils pārgājiena maršruts

Amatas ieleja ir viena no gleznainākajām vietām, kas redzēta. Tā vilina atpūtniekus visos gadalaikos, arī ziemā pārgājienu mīļotāji šo taku iecienījuši dēļ neskartās dabas, brīnišķīgajām ainavām un iespējas aktīvi izkustēties un doties īsākās vai garākās pastaigās.

Amatas takā ir iespējams izvēlēties sev piemērotu pārgājiena garumu, jo taka sadalās vairākos posmos. Pilnais tās garums ir aptuveni 21 km, taču dažādus takas fragmentus ir iespējams izstaigāt īsākā laika posmā. Uzreiz gan jābrīdina, ka velosipēdus un bērnu ratiņus šoreiz labāk atstāt mājās, jo Amatas krastos pastaiga būs īsts piedzīvojums – vietām nāksies pārvarēt arī brikšņus. Taka ir marķēta ar oranžiem apzīmējumiem uz koku stumbriem un ved gar upes krastu, tādēļ apmaldīties nav iespējams. Jādodas gar upes labo krastu. Ja pārgājienā dodies ziemas sezonā, nodrošinies ar siltu dzērienu termosā un piemērotu apģērbu un apaviem. Drošības pēc, izlasi, kā sagatavoties ziemas pārgājienam, kas jāņem vērā.

Pārgājienu maršruti gar Amatu

Visvieglākais posms ir no Veclauču tilta līdz Zvārtes iezim. Tas ir aptuveni 2,5km garš, bet jārēķinās, ka pēc tam nākas mērot atpakaļ ceļu, ja vien nav noorganizēts transports galapunktā. Zvārtes iezis ir lielisks atpūtas punkts, kur ieturēt maltīti un atpūsties, lai pēc tam mērotu arī ceļu atpakaļ līdz tiltam, pie kura iespējams arī novietot auto, sarīkot pikniku vai uzcelt telti. Šis ir lielisks maršruts tiem, kuri vēlas izbaudīt pastaigu svaigā gaisā, pavērot krāšņas ainavas un klinšu atsegumus, un kuriem ir dažas stundas laika, jo ceļš nav garš, kā arī šis takas posms ir viegli izejams.

Vidēja garuma posms- no Melturiem līdz Kārļu Zivjaudzētavai ~9km garš. Šis posms gan nav labiekārtots, tas patiks tiem, kas mīl īstu, dzīvu dabu un mežu un prasīs fiziski labu sagatavotību. Sekojot marķējumiem, noteikti atradīsiet ceļu. Ja nepieciešams, ir iespējams noorganizēt arī transportu, kas aizbrauc pretī galapunktā – šādu iespēju mēdz piedāvāt arī Kārļamuižas saimnieki.

Kārļamuižas apkārtne ietver lielisku maršrutu, ko var sākt no Kārļiem, atstāt auto pie Kārļamuižas un doties gar Ainavu krauju, aplūkot tālāk Stūķu iezi, nonākt līdz gleznainajam Zvārtes iezim un tad atgriezties Kārļamuižā. Šis maršruts būs aptuveni 15km garš, tādēļ, ja vēlies doties pārgājienā ziemā, tad ieteicams sākt jau laikus. Labs variants ir apmesties pašā Kārļamuižā un pie viena izbaudīt saimnieku viesmīlību un ziemīgo atmosfēru. Kārļamuižas apkārtnē ir vieni no skaistākajiem un ainaviskākajiem skatiem. Vispirms jau Ainavu krauja, kas tiek uzskatīta par augstāko visā Latvijā un ir 500m augsta, atklāj elpu aizraujošu ainu uz Amatas senleju un visbeidzot Zvārtes iezis.

Vairāk informācijas par Amatas takām atrast un karti vari lejuplādēt šeit:

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Izlasi arī:


Ainavu krauja, foto: Kārļamuiža

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas