Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Aprīlī veicamie dārza darbi un sējas dienas

Burkāni. Foto: Klimkin/Pixabay.com

Burkāni. Foto: Klimkin/Pixabay.com

Aprīlis tiek uzskatīts par pašu svarīgāko mēnesi dārza darbiem. Zemes darbi, sēja, augļu koku stādīšana un daudz kas cits ieliek pamatu bagātai vasarai un rudenim. Uzzini, kādus dārza darbus veikt tieši aprīlim, kas straujiem soļiem tuvojas.

Kādi dārza darbi veicami aprīlī?

Kā ziņo portāls “Tava Pasaule”, aprīlī veicami dažādi dārza darbi kā augļu, tā sakņu un košumdārzos.

Augļudārzā

Aprīļa sākumā dārzā būtu jāveic tie darbi, kurus neesam paguvuši veikt rudenī vai martā: zaru izgriešanu, vainagu veidošanu, pārpotēšanu, brūču apkopšanu, miglošanu. Lapu dienās nebūtu vēlams veikt kokus un krūmus traumējošas procedūras.

Sakņu dārzā

Siltās, saulainās un pietiekoši sausās vietās var sākt sēt burkānus, bietes, kāļus, redīsus, sīpolus, rukolu un kāpostus. Arī zirņus, bet kļūstot nedaudz siltākam – salātus, spinātus un sviesta pupiņas. Jāmēslo ilggadīgie dārzeņi – rabarberi, ziemas sīpoli, sparģeļi, garšaugi, kā arī ilggadīgās puķes. Veic pēdējos sagatavošanās darbus neapkurināmās siltumnīcās, jo mēneša otrajā pusē, jeb pat ātrāk, tajās var izstādīt tomātus, gurķus, ziedkāpostus un citas kultūras.

Košumdārzā

Nogrābj zālienu, veic aerāciju, to mēslo, līdzina kurmju rakumus, ja nepieciešams – piesēj.Sagatavo dobes sīpolpuķēm un gumpuķēm. Tuvāk mēneša beigām var sēt salizturīgākās viengadīgās puķes, izstādīt gladiolu sīpolus. Var sākt pavairot ziemciešu puķes (īrisus, flokšus, peonijas, astilbes, hostas u.c.), dalot cerus. Ar ceru dalīšanu pavairo arī dekoratīvos krūmus – jasmīnus, ceriņus, mežrozītes un citus. Pēc zemes atkušanas var sākt stādīt rozes – bezlapu stādus, ko neapdraud pēkšņs sals.

Sējas dienas aprīlī

1.* – no plkst. 13.00

2. – visa diena

3. – visa diena

4. – visa diena

5. – visa diena

6. – visa diena

11. – no plkst. 17.00

12. – visa diena

13. – līdz plkst. 21.00

21. – visa diena

29.* – visa diena

30. – visa dienaBurkāni. Foto: Klimkin/Pixabay.com

Burkāni. Foto: Klimkin/Pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas