Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Apskati Straupi un paviesojies Lielstraupes pilī un baznīcā!

Vien 70 kilometrus no Rīgas Slēpjas mazākā Hanzas pilsēta Straupe, kuras redzamākais simbols ir greznā Lielstraupes pils. Dzeltenā un greznā celtne klusi spoguļojas blakus esošajos rāmajos dīķīšos, veidojot gleznainu noskaņu. Šeit noteikti ir jāpiestāj un jāizstaigā, lai redzētu visu savām acīm, jo no pagalma puses pils izskatās pavisam citādi nekā no ceļa.

Pati Lielstraupes pils ir celta jau 1263.gadā, bet ir viena no retajām, kas patiešām saglabājusies līdz pat mūsdienām, protams, ar zināmām pārbūvēm. No pils celšanas līdz pat padomju varas gadiem šeit saimniekoja Baronu fon Rozenu dzimta. Grūti iedomāties, bet Padomju varas sākuma periodā pilī atradās Lielstraupes mašīnu traktoru stacijas pārvalde, te bijušas traktoristu kopmītnes, darbnīcas.

Savukārt kopš 1963. gada šeit atradās Lielstraupes psihoneiroloģiskā slimnīca, vēlāk pārdēvēta par Straupes narkoloģisko slimnīcu. Ar slimnīcu šī ēka daudziem asociējas vēl joprojām. Arī tās iekšienē ir pašlaik vēl atrodas daudz kas no agrākās slimnīcas. Te ir iespējams arī izbaudīt ekskursijas, izstaigāt visu kopā ar gidu un iepazīt un uzzināt daudzas interesantas lietas par pils kādreizējo dzīvi.

Kad ir iespējams apskatīt Lielstraupes pili?

Kā vēsta uzraksts pie durvīm, tad Lielstraupes pils ir atvēta apskatei trešdienās no plkst.9:00 – 17 un sestdienās no 12:00 – 16:00, bet pārējā laikā ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālruni 29464946. Savukārt, sestdienās plkst.12:00 un 14:00 šeit ir pat ekskursijas gida pavadībā.

Straupes labumu tirdziņš

Katra mēneša pirmajā un trešajā svētdienā no plkst.11:00 – 15:00 Plācī, Straupes pienotavas laukumā notiek lauku labumu tirdziņš. Straupes lauku labumu tirdziņu ārkārtīgi iecienījuši pircēji, kas brauc speciāli uz Straupi no tuvākas un tālākas apkārtnes un ne velti – tirdziņā nonāk tikai tāda produkcija, kas ir ražota saskaņā ar Slow Food filosofiju – vietēja, sezoāla, kvalitatīva, audzēta, saudzējot dabu. Te ir nopērkami gan smaržīgi un gardi kliņģeri, medus, piens un piena produkti, zivis, gaļa, dārzeņi. Noteikti neiazbrauc bez gardā Rožkalnu maizes kukulīša, kas top tepat Straupē.

Vējiņu pazemes ezeri

Ja dodies uz Straupi, noteikti paņem līdzi gumijas zābakus un pie viena iegriezies arī Vējiņu pazemes ezeros, kas atrodas tepat netālu, apmēram 5km attālumā no pils.

Kur vēl vari aizbraukt pa ceļam:

Lēdurgas dendroparks – lieliska vieta pastaigai, augu iepazīšanai un piknikam vien 15km braucienā no Straupes

Ja esi Straupē, tālāk vari doties uz gleznaino Līgatni! ~13km attālumā no Lielstraupes pils atrodas Līgatnes Pārceltuve, kur ar auto vari šķērsot Gauju un tālāk doties apskatīt Līgatnes dabas takas, Līgatnes dabas takas, kurās mitinās gan pūces, gan lāči, aktīvi vāverēni u.c. zvēriņi, Līgatnes vīna darītava, kas piedāvā apmeklēt vīna degustācijas pagrabiņu vai baudīt romantisku vakaru, kā arī Slepenais padomju bunkurs, kas ir burvīgs piedzīvojums.

Savukārt, ja mīli pārgājienus, varbūt ir vērts par sākuma punktu izvēlēties tieši Lielstraupes pili. Lūk, idejas pārgājieniem Pārgaujas novadā.

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Lielstraupes pils, foto:1188

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas