Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Armijas helikopterā no Latvijas novada uz Stradiņa slimnīcu nogādā donora sirdi

Armijas helikopters. Foto: Edijs Pālens/LETA

Armijas helikopters. Foto: Edijs Pālens/LETA

Šonedēļ pēc Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) kardioķirurgu lūguma Gaisa spēki helikopterā "Mi-17" no kādas attālas Latvijas slimnīcas uz PSKUS nogādāta donora sirds, informēja bruņotie spēki.

Viens no Nacionālo bruņoto spēku uzdevumiem ir atbalsta sniegšana sabiedrībai, un tā nodrošināšanā iesaistās daudzas Nacionālo bruņoto spēku vienības, tostarp Gaisa spēki, kas regulāri sniedz atbalstu arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) ļoti kritiskā stāvoklī esošu cietušo transportēšanā uz ārstniecības iestādēm, kā arī citos atbalsta pasākumos.

Arī šajā reizē donora sirds sagādāšanā iesaistījās NMPD. Dienesta Specializētās medicīnas centrs, kas 24 stundas diennaktī nodrošina atbalstu un specializēto neatliekamo medicīnisko palīdzību ārstniecības iestādēm visā Latvijā, operatīvi nogādāja PSKUS slimnīcas kardioķirurgu komandu uz attālo slimnīcu, lai viņi tur veiktu donora sirds izņemšanu.

Kad donora sirds bija iegūta, tā uz PSKUS tika nogādāta ar Gaisa spēku helikopteru "Mi-17", lai sirds pārstādīšanas operāciju varētu veikt pēc iespējas ātrāk.

Jau ziņots, ka Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēkiem ir piegādāti pirmie divi no kopumā četriem pasūtītajiem helikopteriem "Black Hawk", kuru pamatuzdevums būs aizstāt līdz šim izmantotos "Mi-17" un "Mi-2" lidaparātus.

Patlaban notiek Gaisa spēku pilotu un apkalpes personāla praktiskās mācības un treniņi, kuri turpināsies aptuveni vienu gadu, tāpēc uzdevumu izpildes nepārtrauktībai vēl joprojām tiek izmantoti arī "Mi-17" helikopteri, ar kuriem Gaisa spēki vēl joprojām veic vienu no galvenajiem uzdevumiem - meklēšanas un glābšanas operācijas gan virs ūdens, gan uz zemes.Armijas helikopters. Foto: Edijs Pālens/LETA

Armijas helikopters. Foto: Edijs Pālens/LETA

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas