Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

ARS atklājis renovēto Sarkanā Krusta slimnīcas ēku

Pēc vērienīgiem rekonstrukcijas darbiem 30. maijā savas durvis vēra Medicīnas sabiedrības “ARS” jaunās stacionāra telpas un paplašinātā konsultāciju nodaļa vēsturiskajā Sarkanā Krusta slimnīcā Grīziņkalnā. Devāmies raudzīt, kā pašlaik tur izskatās un kādi pakalpojumi mums tagad būs pieejami.

Moderna ārstniecības iestāde ar kultūras pieminekļa statusu

Rīgas vēsturiskā centra Grīziņkalna rajons, kam piešķirts valsts nozīmes kultūrvēstures pieminekļa statuss un kurš iekļauts UNESCO Pasaules kultūrvēsturiskā mantojuma sarakstā, nu ir kļuvis par vēl vienu spožu sava laika arhitektūras pērli bagātāks.

Sarkanā Krusta slimnīcas galvenā ēka būvēta 1909. – 1912. gadā pēc Frīdriha Šefela projekta un pirmie pacienti tajā tika uzņemti 1919. gadā. Pakāpenisku Sarkanā Krusta slimnīcas galvenā korpusa atjaunošanu Medicīnas sabiedrība “ARS” uzsāka 2010. gadā, un sešus gadus vēlāk ēkas renovētajā pirmajā stāvā atklāja “ARS” Diagnostikas klīniku.

Pirms vairāk nekā 110 gadiem celtās ēkas rekonstrukcijas 1. kārta veikta, ieguldot SIA "Medicīnas sabiedrība "ARS"” privātos līdzekļus un sadarbojoties ar valsts attīstības finanšu institūciju “Altum” un AS “Swedbank”. Šobrīd, ievērojot Eiropas standartus un tendences pacientu un darbinieku labbūtības nodrošināšanai ārstniecības procesā, arhitektoniski vērtīgā ēka, kurai piešķirts Reģionālas nozīmes kultūras pieminekļa statuss, atdzimstot ieguvusi gan visaugstākā līmeņa medicīnas tehnoloģijas un pacientam draudzīgu interjeru, gan Zaļajam kursam atbilstošus un Latvijas medicīnas būvēs iepriekš nelietotus inženiertehniskos risinājumus. Ēka ir kļuvusi par vietu, kurā medicīnas māksla satiekas ar arhitektūras mākslu un tēlotājmākslu.

Ar milzu cieņu pret oriģinālo projektu, vienlaikus meklējot risinājumus, kā ļaut ēkai atdzimt par modernu slimnīcu, atbilstošu augstākajām drošības, vides pieejamības un medicīnas tehnoloģiju prasībām, renovācijas projektu pēc “ARS” pasūtījuma izstrādājusi arhitekte Māra Ābele (Arhitektu birojs “Jaunromāns & Ābele”), būvniecības darbus veica SIA “Selva Būve”, būvuzraudzību nodrošināja SIA “Forma 2”.

Pirmais solis pretim slimnīcas kompleksa izbūvei nākotnē

Pateicoties “ARS” valdes priekšsēdētāja Māra Andersona ilgstošai neatlaidībai, degsmei un aizrautībai, sapnis par slimnīcas atdzimšanu, kas būtu ievērojams ieguldījums Latvijas medicīnā, ir kļuvis par realitāti. Jauno telpu atklāšana ir pirmais solis pretim daudzfunkcionāla slimnīcas kompleksa izbūvei nākotnē.

“Apvienojot meistarību un jaunākās tehnoloģijas, nodrošinām iespējami agrīnu diagnostiku un ārstēšanu. “ARS” misija ir celt Latvijas medicīnas nozares kvalitātes latiņu caur pasaules līmeņa tehnoloģijām, zinātni un jaunradi. Mūsu darbiniekus vieno tas, ka esam aizrautīgi meistari. Un meistarība dzimst tur, kur satiekas pieredze ar degsmi,” uzsver “ARS” valdes priekšsēdētājs M. Andersons.

Divās mūsdienīgi un ergonomiski iekārtotās operāciju zālēs, izmantojot minimāli invazīvas tehnoloģijas, tiks veiktas operācijas ginekoloģijā, uroloģijā, neiroķirurģijā, traumatoloģijā-ortopēdijā, mugurkaula un krūšu ķirurģijā, kā arī citas operācijas. Ēkas pirmajā stāvā “ARS” turpinās nodrošināt augstākās kvalitātes diagnostikas pakalpojumus, savukārt 2. stāvā, tāpat kā tas tiek nodrošināts arī “ARS” poliklīnikā Skolas ielā 5, būs iespēja saņemt ārstu – izcilu savas jomas speciālistu – konsultācijas uroloģijā, ginekoloģijā, otolaringoloģijā, krūšu veselībā u.c.

Turpmāk augstvērtīgus ambulatoros un diagnostikas pakalpojumus varēs saņemt gan “ARS” poliklīnikā Skolas ielā 5, gan jaunatklātajā slimnīcas ēkā J. Asara ielā 3. Savukārt visaugstākās kvalitātes nukleārās diagnostikas pakalpojumus, izmantojot modernākās mūsdienu tehnoloģijas, ikviens pacients varēs saņemt “ARS” kodolmedicīnas klīnikā Gardenes ielā 13. Ar jauno telpu atklāšanu Medicīnas sabiedrība “ARS” spēj nodrošināt pilna cikla ārstniecības procesu – veicot agrīnu diagnostiku, nodrošinot ārstniecības procesu un veicinot pacienta atlabšanu labāko speciālistu uzraudzībā “ARS” rehabilitācijas centrā Brīvības ielā 39.

Vairāk par Medicīnas sabiedrības “ARS” jaunajām stacionāra telpām, paplašināto konsultāciju nodaļu un sniegtajiem pakalpojumiem uzzini ārstniecības iestādes mājaslapā un sociālo mediju kontos – Instagram, Facebook un Linkedin.

Foto: Medicīnas centrs ARS

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas