Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Baktēriju perēklis tavā virtuvē – kā no tā atbrīvoties?

Photo by Kelly Sikkema on Unsplash

Photo by Kelly Sikkema on Unsplash

Iespējams, tu to nenojaut, bet tava virtuve ir apsēsta ar baktērijām. Domāsi – kā? Virtuvē taču visas maliņas spīd un laistās! Jā, tā varētu šķist, taču netīro trauku kaudzes, kas mēdz sakrāties izlietnē, ēdiena pārpalikumi notekcaurulē un uz švammes ar laiku nemanāmi pārvēršas baktēriju perēkļos, kas rada pelējumu un izplata nepatīkamas smakas virtuvē un pārējās telpās.

Kas to būtu iedomājies, ka nepatīkamu aromātu dzīvoklī rada trauku švamme? Ar to taču tiek mazgāti trauki, parasti to saputojam ar kādu ķīmisku līdzekli un atbrīvojam traukus no netīrumiem, taču, kā izrādās, tas ir tikai vizuāls apmāns. Jā, šķīvis ir tīrs vizuāli, taču visdrīzāk uz tā vēl aiz vien gozējas baktērijas un dažādi mikrobi, kas gluži vienkārši nav iznīkuši.

Kāpēc baktērijas turpina krāties uz traukiem un trauku mazgājamajā švammē?

Baktērijas turpina krāties, tāpēc ka, mazgājot traukus ar rokām, nav iespējams izmantot pietiekami karstu ūdens temperatūru. Baktērijas iznīkst 60 grādu karstā ūdenī, taču cilvēka rokas šādā karstumā gūs vieglus apdegumus, vai vismaz sūrstošu sajūtu, kas nebūt nav patīkama.

Kā izvairīties no baktērijām?

Kā tikko noskaidrojām, no baktērijām nevarēsi atbrīvoties, ja turpināsi mazgāt traukus ar rokām. Taču, varēsi atbrīvoties no smakām un visa nepatīkamā, ja iegādāsies trauku mazgājamo mašīnu!

trauku mazgājamā mašīna uzlabos tīrību mājās?

Ir vairāki iemesli, kāpēc iegādāties trauku mašīnu mājās!

1. Tiksi vaļā no visām baktērijām!

Trauku mašīnā ūdens temperatūra un tvaiks būs pietiekami karsts, lai iznīcinātu visus mikroorganismus.

2. Iegūsi vairāk laika sev!

Nevienam nepatīk stundām stāvēt pie izlietnes un mazgāt traukus, īpaši jau pēc ballītēm… Iegādājoties trauku mašīnu, vienīgais, kam tev jāvelta laiks, būs trauku ievietošana un izņemšana no trauku mašīnas.

3. Samazināsi izdevumus par ūdeni!

Iespējams pats nemaz neapzinies, cik patiesībā daudz ūdens patērē mazgājot traukus ar rokām. Trauku mazgājamajā mašīnā visi trauki ir vienuviet, katrs trauks netiek mazgāts atsevišķi, tāpēc būtiski samazinās karstā ūdens patēriņš.

4. Būsi dabai draudzīgāks!

Lielākoties švammes, ar kurām mazgājam traukus, ir veidotas no plastmasas materiāla, kas dabā nesadalās. Mazgājot traukus ar šīm švammēm, tās it kā nodilst, tāpēc mums rodas sajūta, ka tās sadalās un nemaz jau nav dabai tik kaitīgas, taču patiesība ir tāda, ka šie mazie gabaliņi izkļūst no ūdens filtrēšanas sistēmām (jo ir pārāk mazi) un nokļūst ūdeņos – jūrā vai kādā upē. Vēlāk tos apēd kāda zivtiņa, ko pēc mēneša noķer zvejnieks un pārdod mums. Mēs to uzcepjam un notiesājam, nezinot, ka mūsu organismā līdz ar zivi ir nonākusi arī plastmasa, kas izdala ķīmiskās vielas, kas var izraisīt daudzas nopietnas saslimšanas, tai skaitā audzējus.

Vēlies tīrību mājās, būt dabai draudzīgs un iegūt nedaudz vairāk laika savām ikdienas aktivitātēm? Nekavējies un atrodi piemērotāko trauku mazgājamo mašīnu Verners DE interneta veikalā! Pieejamas dažāda izmēra un tilpuma trauku mazgājamās mašīnas, kas būs piemērotas kā lielām ģimenēm, kas dzīvo privātmājā, tā studio tipa dzīvokļa iemītniekiem. Vajadzīga konsultācija pirms pirkuma? Raksti uz vde@vde.lv !

Photo by Kelly Sikkema on Unsplash

Photo by Kelly Sikkema on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas