Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Banknotes ar neglaimojošiem veltījumiem premjeram un prezidentam. Latvijas Banka apzināti bojātu naudu nemainīs

Mikroblogošanas vietnes "Twitter" lietotājs ar segvārdu "TTauretajs" ievietoja bildes ar krievu lamuvārdiem aprakstītām banknotēm un vērsis sabiedrības uzmanību, ka sociālajos tīklos sākta jauna akcija - ar lamuvārdiem nu tiek aprakstītas naudas banknotes.

Latvijas Banka vērš uzmanību uz faktu, ka apzināti bojāta nauda netiek mainīta. "Šādi aprakstītas banknotes uzskatāmas par tīši bojātām, tādēļ netiks apmainītas un tikai radīs liekas galvassāpes. Vēršam uzmanību, ka noteiktos apstākļos par bojāšanu var piemērot arī kriminālatbildību (Krimināllikuma 193. pants)," tviterī raksta Latvijas Banka.

Tāpat Latvijas Banka norāda: "Protams, katru gadījumu vērtējam atsevišķi, un labticīgiem banknotes saņēmējiem to samainītu. Bet aicinām pievērst uzmanību tam, ko saņemat, jo tas tomēr nozīmētu laika un nervu patēriņu. Šādu "akciju" rīkotājiem gan draud nopietnākas nepatikšanas."

Ja zināms par gadījumiem, kad banknotes bojā ļaunprātīgi un vairumā, Latvijas Banka aicina ziņot Valsts policijai.

Foto: @TTauretajs/"Twitter"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas