Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Bēres ziemā – ar ko jārēķinās?

Bēru vainags ziemā, back_road_ramblers

Bēru vainags ziemā, back_road_ramblers

Bēres gadalaikus nešķiro – tās tiek rīkotas gan vasarā, gan pavasarī, gan rudenī un arī ziemā. Apbedīšanas birojs “Dievs Svētī” skaidro, ar ko jārēķinās tieši ziemā, ja nākas rīkot bēres.

Ziemā sasalst zeme

Visiem zināms, ka, iestājoties ziemai, sasalst arī zeme. To ir ārkārtīgi grūti rakt, tomēr bez šī procesa nav iedomājama cilvēka apglabāšana. Mēdz būt gadījumi, kad zeme ir sasalusi tik spēcīgi, ka dienu pirms bērēm, kad tiek rakta kapa vieta, nākas pat iekurināt ugunskuru, lai atkausētu sasalumu. Darbs ir smags un aizņem ilgu laiku, līdz ar to jārēķinās arī ar dārgākām izmaksām, kas skar tieši rakšanu. Mājokļu un vides departaments ir pat noteicis, ka, iestājoties novembrim zemes rakšanai arī iestājas “ziemas sezonas cena”, skaidro apbedīšanas birojs “Dievs Svētī”. Bet ar to vēl sasalušās “zemes nebūšanas” nebeidzas.

Tā kā apbedīšanas vieta tiek izrakta dienu pirms bērēm, gadījumos, ja ir liels sals, zeme bēru dienā atkal ir sasalusi. To metot virsū zemē guldītajam zārkam, bieži rodas skaļi trokšņi, ko rada sasalušās zemes atsišanās pret zārka karkasu. Tas mēdz radīt sašutumu un nelielu paniku bēru apmeklētājiem, jo cilvēki mēdz domāt, ka tiek lauzts zārks. Ir jārēķinās, ka daba dara savu un bēru procesā gan neviens ugunskuru nekurinās, lai atkausētu sasalušo zemi, līdz ar to šie trokšņi ir normāli.

Ziedi un vainagi no kapa zuda un zudīs

Ir jārēķinās, ka sagādātie vainagi un ziedi, ziemā vairs var nebūt pēc 40 dienām, kad atkal tradicionāli cilvēki ierodas apraudzīt un pieminēt savu aizgājušo tuvinieku. Kapi ir daļa no meža. Turklāt tie paplašinās, arvien vairāk pārņemot meža teritoriju. Ja pavasarī, vasarā un rudenī mežs ir gana pilns ar pārtiku vietējiem astaiņiem un kustoņiem, piemēram, stirnām un zaķiem, tad ziemā dzīvniekiem šķiet gardi un viegli pieejami bērēs sagādātie ziedi un vainagi. Tā nav taisnība, ka visi kapi tiek apzagti! Tie tiek vienkārši uztverti kā bagātīgi pusdienu galdi.

Ar kapakmeni nākas pagaidīt līdz pavasarim

Protams, ir saprotams, ka cilvēki vēl iekārtot skaistus un koptus kapiņus saviem viņsaulē aizgājušajiem mīļajiem. Kapakmeņa uzstādīšana ir viens no veidiem, kā uz ļoti ilgu laiku iemūžināt piemiņu par apglabāto. Tomēr ir jārēķinās ar nelielu pacietības devu, jo ziemā kapakmeņus neuzstāda, lai arī cik ļoti klienti to vēlētos darīt. Ziemā uzstādītie kapakmeņi nokalpo ļoti īsu laiku, nereti, iestājoties siltākam laikam, tos ir jāuzstāda no jauna, jo sasalusī zemē kapakmens nevar kārtīgi tikt uzstādīts. Tā vietā ziemā kapakmeņus un kapu pieminekļus var jau pasūtīt, izgatavot un tiklīdz pavasaris iestājas, arī uzstādīt!

Ziemā ir auksti!

“Dievs Svētī” atgādina - lai arī pats bēru process ziemā ne ar ko neatšķiras no bērēm citos gadalaikos, laiks ir auksts. Lai nerastos situācijas, kad mierīgas cilvēka aizvadīšanas vietā nevar vairs “zobu uz zoba” noturēt un nemitīgi domātu par nokļūšanu siltās telpās, lai nedrebētu un netricinātos, ir laicīgi jāpadomā par piemērotu apģērbu, iespējams, arī kādu termosā sagatavotu siltu dzērienu. Tad cilvēks savā pēdējā ceļā var tikt aizvadīt mierīgi un godam, ar visu Tavu klātbūtni un klātesošajām domām.

Bēru vainags ziemā, back_road_ramblers

Bēru vainags ziemā, back_road_ramblers

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas