Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Bērna dzimšanas diena ziemā – idejas svinībām ārā!

Bērnu dzimšanas dienas svinības ziemas laikā vienmēr prasa rūpīgāku plānošanu un piedomāšanu pie detaļām. Sākot jau ar svinības vietas izvēli un beidzot ar aktivitātēm, ko darīt. Protams, ziemā dzimušie bērni visbiežāk saņem savas svinības kādās īpaši noīrētās telpās vai vienkārši savā istabā, taču kādēļ gan neizmantot iespēju nosvinēt dzimšanas dienu laukā? Sarīko kārtīgu ziemas ballīti un bērns atcerēsies to visu mūžu. Lūk, daži praktiski padomi un idejas āra aktivitātēm ziemas laikā.

Kur svinēt dzimšanas dienu ziemā ārā?

Ja plāno ziemas ballīti rīkot laukā, ieteicams izvēlēties vietu, kur varat uzkurināt ugunskuru un sasildīties. Galu galā, arī desiņu kopīga cepšana ugunskurā jau ir piedzīvojums.

Ideāli, ja tuvumā ir kāda nogāze ragaviņu šļūcējiem vai slidotava. Taču tikpat labi tā var būt arī kāda pļava vai mežs.

Dažkārt ir iespējams arī atrast ļoti interesantas vietas, kas uzņem viesus ziemā, piemēram, nodrošinot braucienus zirga kamanās vai ar sniega motociklu.

Ja Tev ir mājās dārza kamīns – apsveicam! Tu esi laimīgs cilvēks! Tā ir ideāla iespēja sildīties un rīkot āra ballītes arī ziemā. Ja nav – varbūt ir vērts nākamajā gadā tādu ierīkot? Galu galā – dzimšanas diena jau ir katru gadu, turklāt arī ziemassvētki un jaungada svinības, draugu pasēdēšana un āra aktivitātes ar bērniem kļūs daudz biežākas un patīkamākas, ja tās noslēgsies, sildoties pie kamīna turpat pagalmā.

Kā sagatavoties svinībām ziemā?

Noteikti parūpējies par pārtiku un uzkodām – jāpadomā par siltu dzērienu termosā. Lieliski noderēs arī uz ugunskura vārīta zupa (sastāvdaļas sagatavo jau iepriekš). Noteikti patiks desiņu cepšana ugunskurā. Ja vēlies uzkodas – parūpējies par tādām, kas nesasalst – piemēram, zefīriņi, popkorns u.c.

Papildus noteikti paņem dažus pledus, lai ir, kur sasildīties, ja kādam paliek vēsi, kā arī lieku cimdu un zeķu pārus. Parūpējies, lai būtu malka, ar ko kurināt ugunskuru.

Dažādas aktivitāšu idejas, ko darīt ar bērniem ārā ziemā

1. Sniegavīru celšana

Ja sniegs ir gana lipīgs, lieliska aktivitāte ir sniegavīru celšana. Te var veidot gan sniegavīru celšanas sacensības, gan arī dot visiem kopīgu uzdevumu – uzcelt no sniega jubilāru. Ja viesi ir vairāki – tad var sadalīties mazākās komandās, lai katram būtu, ko darīt un celt vairākus sniegavīrus. Vēl smieklīgāk, ja ir uzdevums, piemēram, veidot sniegavīru ar kājām gaisā – kad galva ir uz leju un kājas augšā. Šai aktivitātei laikus ieteicams sarūpēt burkānu deunam, čiekurus acīm un citus atribūtus, ko gribēsiet izmantot.

2. Sniega gleznas un sniega eņģeļi

Ja sniegs nav tik lipīgs – tad var pieiet radoši (patiesībā šī aktivitāte der jebkuriem apstākļiem – gan lipīgam, gan sausam sniegam) un veidot sniega gleznas. Ieteicams izmantot ūdenskrāsas un ļaut vaļu iztēlei. Var piemēram, krāsot sniegu laukumos vai arī izveidot apsveikumu jubilāram, pagalmā uzrakstot, piemēram, DAUDZ LAIMES DZIMŠANAS DIENĀ!

Vai arī apvienot sniega gleznu veidošanu ar visiem tik iemīļotajiem sniega eņģeļiem – katrs uztaisa savu sniega eņģeli un tad izkrāso to.

Tāpat ļoti aizraujoši būs, ja sniegs lipīgs – var veidot sniega formiņas no smilšu kastē atrodamajiem trauciņiem. Kā arī pēc tam tās izkrāsot.

3. Šķēršļu atmiņas spēle

Lieliska spēle ir - veidot šķēršļu ķēdi, kurā katrs nākamais dalībnieks izdomā vienu posmu klāt. Piemēram, pirmais apiet ap koku. Otrais – apiet ap koku un 5x pietupjas. Trešais – apiet ap koku, 5x pietupjas un pārlec pāri baļķītim. Katrs nākamais atkārto, ko iepriekšējie darījuši un pieliek klāt savu aktivitāti. Spēle turpinās, kamēr kāds pēkšņi sajauc secību – tas izstājas.

4. Sniega šķēršļu josla

Izveido sniega šķēršļu joslu. Norādi sākuma līniju un beigu punktu, bet pa vidu uzstādi vairākus veicamos uzdevumus. Dažas idejas ir šādas: uzbūvēt mini sniegavīru, iemest sniega bumbas mērķī, nošķūrēt sniega kaudzi, izveidot sniega eņģeli, uzzīmēt sniegā apļus utt.

Vari uzdevumus sagatavot iepriekš kādā groziņā vai traukā kā zīmītes, kas jāsarullē. Ja dalībnieki vairāki, zīmītes var arī atkārtoties, jo ir diezgan interesanti redzēt, kā šo uzdevumu paveica viens un kā citi dalībnieki. Un tad katrs dalībnieks iet pa solim uz priekšu un velk no groziņa nākamo uzdevumu, kas viņam jāveic.

5. Putnu barotavas veidošana

Ja kompānijā ir darboties griboši aktīvisti, tad varat izmantot laiku un kopīgi izgatavot putnu barotavu. Tā būs aizraujoša laika pavadīšana svaigā gaisā un bērniem būs, ko atcerēties. Savukārt jubilārs visu ziemu varēs priecāties un vērot barotavas apmeklētājus. Arī šeit pirms tam ieteicams sagatavot materiālus.

6. Braukšana ar ragaviņām

Ja vien ir pieejams kāds kalniņš vai nogāze, tad neizbēgama ziemas aktivitāte ir šļūkšana ar ragaviņām, pannu, ābolīti vai vienkārši plēvi. Šī aktivitāte var ilgt mūžīgi un nekad neapnīk.

7. Izveido sniega vulkānu

Izveidojiet sniega vulkānu! Ievieto stikla burku sniegā. Apkārt cieši saplacini sniegu vulkāna formā. Pievieno burkai dažas ēdamkarotes trauku mazgājamā līdzekļa, dažus pilienus pārtikas krāsvielu. Tagad lēnām ielej balto etiķi un vērojiet, kā tas izplūst!

8. Mednieki jeb pēdu dzīšana

Šī spēle būs kaut kas līdzīgs paslēpēm, tikai šoreiz būs vieglāk atrast tos, kas slēpjas, jo ejot, sniegā būs palikušas pēdas. Šo var spēlēt, ja dalībnieku ir mazāk, lai pēdu jūklī mednieks neapmaldītos.

9. Pūtiet ledus burbuļus

Ziepjūdens šķīdums, ko lietojat vasarā, vēsā temperatūrā reaģēs atšķirīgi. Atstāj burbuļpudelīti kādu laiku ārā, lai tā varētu patiešām atdzist. Atšķirīga būs burbuļu pūšana – šoreiz tos nevis pūtīsim ar siltu elpu, bet tikai, vicinot zizli. Ja būsi pietiekami ātrs un uzmanīgs, iespējams, redzēsi, kā burbuļpūšamais zizlis pamazām Tavās rokās apledo un bērniem patiks skatīties, kā burbuļi gaisā sacietē un, nonākuši uz zemes, ripinās apkārt.

10. Dodies ziemīgā pārgājienā!

Ja dzimšanas diena ir ziemā - varat doties kopīgā ziemas pārgājienā, ko varat apvienot ar pikniku. Šeit noderēs gan vienkārša pastaiga pa mežu, gan arī kādas skaistas dabas takas apmeklējums. Ja meklē idejas, kur aizbraukt un kur doties pārgājienā - ieskaties mūsu iepriekš sagatavotajos padomos.

Izlasi arī:

dzimšanas diena ziemā, Photo by Victoria Borodinova from Pexels

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas