Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Bērzu sulas – ieguvumi un riski Tavai veselībai

Bērzu sulas, Foto: Pixabay.com

Bērzu sulas, Foto: Pixabay.com

Bērzu sulas tiek uzskatītas par dabīgu enerģijas dzērienu, kas spēj dot veselību, saglabāt jaunību un skaistumu. Tām reizēm tiek piedēvētas teju maģiskas īpašības – sulas spējot stiprināt imūnsistēmu, palīdzot svara zaudēšanā, samazinot locītavu sāpes, palīdz kontrolēt holesterīna līmeni, uzlabo aknu un nieru darbību, novērš nierakmeņu veidošanos, dažkārt izskan ziņas – ka bērzu sulas palīdzot pat pret vēzi. Jāteic gan, ka zinātne vēl lielā mērā pēta sulas brīnumaino ietekmi uz cilvēka organismu un ne viss ir ticami pierādīts.

9 ieguvumi Tavai veselībai no Bērzu sulu dzeršanas

Taču zemāk piedāvājam 9 lieliskus bērza sulu dzeršanas ieguvumus, kuriem patiešām gribas noticēt:

1.Uzlabo ādu - Bērzu sulas satur C vitamīnu, kas palīdz ādai, jo izvada toksīnus. Tas arī palīdz samazināt pūtītes un var būt arī preventīvs līdzeklis to samazināšanai.

2. Lielisks mangāna avots - Mangāns ir detoksikācijas sastāvdaļa ar antioksidējošām priekšrocībām. Tas ir dabisks hormonu līdzsvarošanas avots un lieliski piemērots veselības uzlabošanai.

3.Palīdz aknām - Bērzu sula var palīdzēt aknu detoksikācijai, tā izvada toksīnus, ko pārstrādā aknas, ieskaitot alkoholu un piesātinātos taukus, bet šeit nevajadzētu pārdozēt.

4. Uzlabo nieru darbību - Bērzu sulā esošie saponīnu savienojumi caur urīnceļu palīdz izskalot organismam nevajadzīgās vielas.

5. Samazina celulītu - Bērzu sulas izskalo lieko ūdeni, kas palīdz samazināt celulītu. Sulā ir maz kaloriju un tajā ir mazāk cukura nekā citos “veselības dzērienos”.

6. Pazemina holesterīna līmeni - Bērzu sulās atrodamajam savienojumam ir holesterīna līmeni asinīs samazinošas īpašības.

7. Uzlabo mutes dobuma veselību – Bērzu sula ir bagāta ar minerālvielām, turklāt tā nesatur cukurus, kas galu galā novērš zobu izkrišanu un veicina vispārēju mutes dobuma veselību.

8. Brūču dzīšana - Bērza sulas veicina dermas un epidermas šūnu augšanu, kas paātrina dziedināšanas procesu, liekot ādas šūnām pārvietoties skartajā zonā.

9. Atvieglojums locītavu sāpēm - Bērzu sulas palīdz samazināt iekaisumus – tās mazina pietūkumu, var palīdzēt tādām kaitēm kā artrīts un osteoartrīts. Bērza sulu dzeršana var palīdzēt profilaksei pret sāpes izraisošo kristālu uzkrāšanos locītavās.

Riski un negatīvā bērzu sulu dzeršanas ietekme

Neraugoties uz to, ir avoti kas norāda arī potenciālos riskus bērzu sulu patērēšanai. Lai gan pētījumi, kas ir veikti, ir samērā ierobežoti, tādēļ nav uzskatāmi par absolūti drošiem, tomēr ir dažas lietas, kam der pievērst uzmanību. Galvenais princips šeit ir - kas par daudz, tas par skādi!

Alerģiskiem cilvēkiem - Bērzu sulas tiek uzskatītas par drošām un veselīgām, ja tās tiek patērētas saprātīgās devās. Taču kādā no pētījumiem tika atklāta sakarība, ka cilvēki, kam ir alerģija pret bērzu ziedputekšņiem, var izjust niezi uz ādas un izsaukt alerģisku reakciju.

Cilvēkiem ar aknu darbības traucējumiem - Tāpat jāuzmanās, lai neveidotos mangāna toksicitātes risks, kas var būt īpaši bīstami cilvēkiem ar traucētu aknu darbību.

Izlasi:

Noskaties arī šo video: Bindru ģimenes atvases nebūt nav sajūsmā par veselīgajiem burkānu čipsiem un citiem našķiem
Bērzu sulas, Foto: Pixabay.com

Bērzu sulas, Foto: Pixabay.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas