Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Betona bruģis, akmens šķembas, oļi, granīts – ko izvēlēties pagalma un dārza labiekārtošanai?

Izplānot savas mājas ideālās vides – pagalma un dārza iekārtojumu nebūt nav viegls uzdevums. Ir jāņem vērā ne tikai ainavas atbilstība jūsu gaumei un dzīves stilam, bet arī neskaitāmi praktiski jautājumi.

Līdztekus “zaļajai daļai” – stādāmajiem augiem, kokiem, zālienu, nevajadzētu aizmirst arī par “pelēko” – pagalmu, piebraucamajiem ceļiem, dārza celiņiem un citām cieta seguma virsmām, un attiecīgi – materiālu izvēli to izveidei. Akmens, granīta vai betona bruģis, dabīgais koks, šķembas, oļi – mūsdienās iespēju ir ārkārtīgi daudz, atliek tikai izvēlēties vides koptēlam un jūsu iespējām piemērotāko.

Betona bruģis – populārākā izvēle īpašuma labiekārtošanai

Betona bruģakmeņi ir viens no populārākajiem pagalmu laukumu un piebraucamo ceļu materiāliem. Tam ir daudz priekšrocību - uz bruģēta ceļa lietus laikā nav dubļu, un sausā laikā tas neput. Salīdzinājumā ar asfaltu bruģis noteikti ir estētiski baudāmāks – šādā segumā var izmantot vairākas krāsas, veidot rakstus un mozaīkas, turklāt cementbetons, no kā izgatavo bruģa ķieģelīšus, ir izturīgāks nekā asfalts. Bruģa segumu ir arī krietni vienkāršāk remontēt – izņem konkrētajā vietā klucīšus un nomaini pret jauniem. Un visbeidzot – mazā laukumā klāt asfalta segumu izmaksā dārgi.

Arī dārza celiņiem un taciņām betona bruģakmens būs laba izvēle, jo mūsdienās ir pieejams ļoti plašs dažādu formu, krāsu un izmēru klāsts. Kombinējot dažādos krāsu toņus un izmērus, iespējams veidot nudien iespaidīgus zīmējumus. Atkarībā no ķieģelīšu ģeometriskā izkārtojuma, iespējams arī optiski mainīt taciņas un dārza izskatu.

Ja izvēlaties betona bruģi, atcerieties, ka laika gaitā tā krāsa var nedaudz mainīties, kā arī rūpīgi piedomājiet pie dizaina - liela, vienlaidus bruģēta teritorija izskatās vienmuļi un grūti iekļaujas kopējā dārza ainavā.

Oļi un akmens šķembas – dzīvīgi un daudzveidīgi

Sīki oļi un smalkas akmens šķembas izskatās ērti un dzīvīgi, turklāt, plānojot dārza ainavu, ar mazajiem akmentiņiem ir ļoti viegli veidot neparastas celiņu formas.

Akmens šķembas tiek iegūtas no visdažādākajiem akmeņiem, nodrošinot plašu toņu un struktūru izvēli. Šķembas var būt baltas, dzeltenīgas, pelēkas, sarkanīgas un pat melnas. Ne velti japāņu dārzu veidotāji tik ļoti mīl izmantot akmens šķembas - no tām top ne tikai abstrakti zīmējumi, bet pat ūdens straumes imitācijas.

Šķembas piemērotas gan plašākiem celiņiem, gan šaurām taciņām. Oļi un šķembas harmoniski sader ar lieliem akmeņiem. Efektīgi izskatās oļu taciņa zem lieliem kokiem, kuru papildina ložņājoši un mūžzaļi augi.

Liels pluss ir arī šo materiālu salīdzinoši zemā cena.

Dabīgais akmens dārza ainavā – gan oriģināli, gan harmoniski

Dabīgais akmens perfekti iederas dārza ainavā. Tā kā akmeņu forma nav simetriska, struktūra un krāsas toņi atšķiras, tos izvietojumā var ļauties improvizācijai. Starp akmeņiem var atstāt atstarpes, kurās stādīt ložņājošus augus, kas taciņu harmoniski iekļaus kopējā ainavā. Akmens raksts ir unikāls un neatkārtojams, kombinējot šo materiālu ar citiem, var veidot ļoti izteiksmīgu zīmējumu, īpaši iespaidīgi izskatās dažādi kontrasti, piemēram, masīvas plāksnes un smalki oļi, vai smagas plāksnes, kas izkārtotas šaha galdiņa rakstā, mijoties ar zāliena kvadrātiem.

Akmens plākšņu klājums ir ļoti stabils un uzticams, uz tā droši var izkārtot smagos podos stādītas ziedošu augu kompozīcijas, bet jāatceras, ka lietus laikā tas var kļūt slidens. Visizturīgākās ir granīta un bazalta plāksnes.

Gan tad, ja esat sava īpašuma labiekārtošanas paša sākumā, gan arī – ja vēlaties ko mainīt vai papildināt jau esošajā ainavā, vai vajadzīgi profesionāli palīgi dārza apkopē – iesakām talkā aicināt uzticamo palīgu “Kalndruvas bloks”, kas piedāvā gan bruģēšanas, gan dārzu labiekārtošanas pakalpojumus, un dara to ātri, kvalitatīvi un par pieņemamu cenu.

Bruģis dārzā, foto - SIA "Kalndruvas bloks"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas