Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Betona stabi, pakāpieni, soli: kas jāzina par šiem mājas elementiem?

Tradicionālo betonu plaši izmanto dažādu izstrādājumu un būvkonstrukciju izgatavošanai bet kas zināms par sauso betonu? No tā top betona pakāpieni, stabi, pasētas, puķu podi, soli un daudz kas cits. Tiem ir virkne būtisku priekšrocību, taču par šiem izstrādājumiem ir attiecīgi jāparūpējas, lai tie nezaudētu savu kvalitāti un kalpotu daudzu gadu garumā. Ja arī tavā mājā ir betona izstrādājumi, kas ražoti, ievērojot sausa betona blietēšanas tehnoloģiju (vai arī grasies tos iegādāties), šajā rakstā atradīsi vairākus noderīgus padomus!

Kādas ir būtiskākās priekšrocības, ko piedāvā betona pakāpieni un citi sausā betona blietēšanas tehnoloģijā ražoti izstrādājumi?

Ne velti betona stabi, pakāpieni un labiekārtojuma elementi (puķu podi un soli) ir tik iecienīti un redzami gan daudzu privātmāju pagalmos un dārzos, gan pilsētu parkos un apbūvē. Pirmkārt, tie kalpo tiešām ilgi. Viens no objektiem, kur uzstādīti uzņēmuma Betons un Dizains betona izstrādājumi, ir Zemgales Olimpiskais centrs Jelgavā, kur vēl šobrīd tie lieliski pilda savas funkcijas. Otrkārt, no šī materiāla ir iespējams izgatavot ļoti precīzas formas izstrādājumus. Betons un Dizains saviem klientiem piedāvā plaša spektra produkciju, kurai pieļaujamās novirzes no definētā izmēra ir tikai trīs milimetri.

Treškārt, sausā betona blietēšanas tehnoloģijā var radīt ļoti daudzveidīgu produkciju, sākot ar pakāpieniem un sētas stabiem un beidzot ar atkritumu urnām un soliem. Ceturtkārt, šiem izstrādājumiem ir augsta salizturība. Šim aspektam mūsu platuma grādos, kur termometra stabiņš ziemas mēnešos regulāri rāda mīnusus, ir ļoti būtiska loma.

Kā pareizi jāparūpējas par betona soliem, pakāpieniem un stabiem?

Viena no firmas zīmēm betona izstrādājumiem, kas ražoti sausā betona blietēšanas tehnoloģijā, ir to porainā struktūra. Jārēķinās, ka tās dēļ virsmu ir salīdzinoši vienkārši piesārņot, turklāt izstrādājumi ir trauslāki, salīdzinot ar tradicionālo tehnoloģiju betona elementiem. Labā ziņa – ir vairāki veidi, kā par šiem izstrādājumiem parūpēties, tādējādi tos pasargājot no nelabvēlīgas ietekmes:

 • Apstrāde ar hidrofobizatoriem – hidrofobizators ir aizsarglīdzeklis, ar kuru apstrādā virsmas, lai pazeminātu ūdens uzsūkšanos un betona soli, pakāpieni, stabi un citi izstrādājumi līdz ar to atgrūstu ūdeni;
 • Atbilstošu krāsu izvēle – betona detaļas var krāsot ar krāsām, kas ir paredzētas dabīgā un mākslīgā akmens apstrādei;
 • Piemērotu instrumentu izmantošana ziemas mēnešos – betona pakāpieni, plāksnes un citi izstrādājumi ziemā, protams, mēdz apledot un apsnigt. Taču, lai tīrīšanas laikā betonu nesabojātu, ir svarīgi izmantot instrumentus ar gumijas malu, nevis cirtņus. Arī tehnoloģisko sāli uz betona izstrādājumiem kaisīt nedrīkst;
 • Regulāra virsmu tīrīšana – ja vēlies, lai betona soli, pakāpieni un citas virsmas nebūtu klātas ar permanentiem traipiem, tās regulāri jāatbrīvo no lapām, nopļautās zāles un citiem netīrumiem un gružiem, jo tie var veicināt betona iekrāsošanos. Šim uzdevumam lieti noderēs lapu pūtēji, taču izlīdzēties iespējams arī ar slotu.

Ja ievērosi šos padomus, betona izstrādājumi kalpos ilgi un izskatīsies pievilcīgi daudzus gadus!

Betons un Dizains – uzņēmums, kas izceļas ar kvalitāti

Vai arī tavā dzīvesvietā nepieciešami betona izstrādājumi, kas tapuši ar sausā betona tehnoloģiju, taču nezini, kur tos pasūtīt? Šādā gadījumā pareizā izvēle ir Betons un Dizains! Uzņēmums pieredzi krājis un darbojas jau vairāk nekā 17 gadus, un tā piedāvājumā ir:

 • Betona stabi sētām;
 • Betona pasētas;
 • Betona pakāpieni;
 • Betona soli;
 • Betona puķu podi dažādās formās;
 • Koka vairogi;
 • Betona balustrādes, stabu cepures, nosegplāksnes, atkritumu urnas un citi izstrādājumi, kas tiek izgatavoti arī pēc individuāla pasūtījuma.

Betons un Dizains piedāvā ne tikai šo izstrādājumu ražošanu, bet arī piegādi un montāžu objektā. Lai nodrošinātu augstāko kvalitāti, uzņēmums izmanto augstvērtīgas izejvielas, sadarbojas ar uzticamiem partneriem un seko līdzi jaunākajām nozares tendencēm.

Vēlies veikt pasūtījumu? Varbūt radies kāds jautājums? Sazinies ar Betons un Dizains komandu, aizpildot kontaktformu mājaslapas sadaļā Kontakti, raksti uz e-pasta adresi klienti@betonsdizains.lv, vai arī zvani uz telefona numuru +371 27276669 (iespējama arī saziņa WhatsApp)! Savukārt sekot līdzi jaunumiem vari Betons un Dizains Facebook lapā.

Betons un dizains

Foto: Betons un dizains

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas