Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Bezmaksas latviešu valodas kursiem Jūrmalā saņemti teju 80 pieteikumi

Foto: Zane Bitere/LETA

Foto: Zane Bitere/LETA

Bezmaksas latviešu valodas kursiem Jūrmalā šonedēļ saņemti teju 80 pieteikumi, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Pašvaldībā skaidro, ka kursi ir paredzēti pilngadīgajiem Jūrmalā deklarētajiem iedzīvotājiem - pilsoņiem, nepilsoņiem un citu valstu pilsoņiem, kuriem ir piešķirta pastāvīgās uzturēšanās atļauja, Savienības pilsoņa pastāvīgās uzturēšanās apliecība vai Savienības pilsoņa ģimenes locekļa pastāvīgās uzturēšanās apliecība.

Pašlaik tiek apkopoti pieteikumi un izvērtēta pieteikumu iesniedzēju atbilstība minētajām prasībām. Pēc tam plānota grupu komplektēšana atbilstoši dalībnieku valsts valodas zināšanu prasmēm - zemākajam, vidējam vai augstākajam līmenim.

Jau ziņot, ka valodas apguves kursi tiek rīkoti, lai veicinātu latviešu valodas vides paplašināšanos un iedzīvotāju sekmīgāku integrāciju sabiedrībā. Dalībniekiem mācības ir bezmaksas - mācību maksu segs no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Valsts valodas mācību kursi tiek organizēti grupās no desmit līdz 20 dalībniekiem, atbilstoši dalībnieku prasmēm. Pakalpojums tiks nodrošināts par 3,61 eiro par vienu akadēmisko stundu vienam dalībniekam. Nodarbību grafika izveidi, atkarībā no apmācāmo zināšanu līmeņa, veiks pakalpojuma sniedzējs, kurš šogad iepirkuma procesa rezultātā ir profesionālās tālākizglītības centrs "Dija".

Jūrmalas Labklājības pārvaldes 2025.gada budžetā šim mērķim atvēlēti 11 400 eiro.

Foto: Zane Bitere/LETA

Foto: Zane Bitere/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas