Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Biatlonists Rastorgujevs ar vienu kļūdu Pasaules kausa posmā sprintā ieņem ceturto vietu

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs. Foto: Scanpix

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Oslo noslēdzošā Pasaules kausa posma desmit kilometru sprinta sacensībās šaušanā pieļāva tikai vienu kļūdu un finišēja ceturtajā vietā, kamēr Renārs Birkentāls ierindojās 59.pozīcijā, bet Edgars Mise noslēdza sacensības 92.vietā.

Labāko rezultātu sasniedzis Pasaules kausa kopvērtējuma un arī sprinta sacensību līderis norvēģis Jūhanness Tīngness Bē, kurš, neskatoties uz pieļautu vienu kļūdu otrajā šaušanā, distanci veica 25 minūtēs un 13 sekundēs.

Otro vietu, šaujot nekļūdīgi, taču atpaliekot 23,9 sekundes, ieņēma Zviedrijas biatlonists Martins Ponsiluoma, bet vācietis Benediks Dols arī sašāva visus mērķus un ierindojās trešajā pozīcijā, zaudējot 28,9 sekundes.

Rastorgujevs, šaujot nekļūdīgi pirmajā ugunslīnijā un vienu reizi pieļaujot kļūdu otrajā šautuvē, distanci veica par 46,5 sekundēm lēnāk nekā norvēģis un palika uzreiz aiz labāko trijnieka.

Savukārt Birkentāls spēja sašaut visus mērķus abās ugunslīnijās, taču piekāpās J.T.Bē divas minūtes un 47,4 sekundes, kamēr Mise šāva garām pa reizei abās šaušanās un atpalika no uzvarētāja trīs minūtes un 48,2 sekundes.

Šosezon sprintā Rastorgujevs Pasaules kausa posmos ir ieņēmis piekto vietu Hohfilcenē, nekļūdoties nevienā šāvienā, pēc tam ierindojās 83.vietā Anesī un ar perfektu šaušanu ieņēma 20.vietu Pokļukā, kā arī izcīnīja 21.vietu Antholcā, 59.pozīciju Nove Mesto un ceturto vietu - Eiropas čempionātā Lencerheidē. Savukārt pasaules čempionātā viņš šāva nekļūdīgi un finišēja septītajā vietā.

Birkentāls šosezon startējis Pasaules kausa posmos Pokļukā un Antholcā, ierindojoties attiecīgi 71. un 75.pozīcijā.

Savukārt Mise Kontiolahti ieņēma 97.vietu, Hohfilcenē - 77., Anesī - 91., Antholcā - 47.vietu un Nove Mesto izcīnīja 42.vietu, sasniegdams karjeras rekordu Pasaules kausa posmos, bet Eiropas meistarsacīkstēs finišēja 62.vietā un pasaules meistarsacīkstes noslēdza 78.vietā.

Visās sešās šīs sezonas iepriekšējās sprinta sacensībās Pasaules kausā uzvaru izcīnīja norvēģis Jūhanness Tīngness Bē, kurš triumfēja arī pasaules čempionātā sprintā, kļūstot par trīskārtēju pasaules čempionu.

Piektdien tiks aizvadītas 7,5 kilometru sprinta sacensības sievietēm, sestdien gan sievietes, gan vīrieši sacentīsies iedzīšanā, bet svētdien Pasaules kausa pēdējais posms noslēgsies ar sacensībām ar kopēju startu.