Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

"Bigbank": Inflācija pēdējos divos gados ienesusi būtiskas korekcijas Latvijas iedzīvotāju aizņemšanās prioritātēs un līdzekļu izlietojumā

AS "Bigbank" logo Foto: LETA

AS "Bigbank" logo Foto: LETA

Augstā inflācija pēdējos divos gados ienesusi būtiskas korekcijas Latvijas iedzīvotāju aizņemšanās prioritātēs un līdzekļu izlietojumā, aģentūru LETA informēja "Bigbank" Latvijas filiāles pārstāvji, atsaucoties uz bankas apkopotajiem datiem.

Bankas pārstāvji norāda, ka vairāk naudas tiek tērēts mājokļa renovācijai, sadzīves elektronikas un automašīnu iegādei, bet mazāk medicīnas pakalpojumiem un ceļošanai.

Šā gada trešajā ceturksnī visstraujāk pieauguši tēriņi mājokļa iekārtošanai un sadzīves elektronikas iegādei. Salīdzinājumā ar šo pašu periodu pērn, kopējais aizdevumu apjoms audzis par 184%. Arī viena aizņēmuma vidējā summa ir krietni lielāka - ja pērn šim nolūkam tika aizņemti vidēji 3116 eiro, tad šogad jau 3448, un tas lielā mērā skaidrojams ar būvmateriālu cenu pieaugumu.

Ļoti strauji augusi interese par vairāku kredītu apvienošanu vienā. Šim nolūkam aizdoto līdzekļu apjoms palielinājies pat par 90%, un klienti cenšas pārfinansēt aizvien lielākus kredītus. Šogad viens refinansēšanas darījuma vidējā summa ir 6284 eiro, kamēr pirms gada tā bija tikai 5343 eiro.

"Bigbank" ieskatā tas liecina, ka kredītņēmēju finanšu pratība ir uzlabojusies, un cilvēki apzinās savas iespējas samazināt ikmēneša izdevumus. Uz aktīvu rīcību pamudinājusi arī augstā inflācija, kā rezultātā mājsaimniecības tēriņi jāplāno rūpīgāk.

Lietotu automašīnu iegādei tiek tērēts vairāk naudas un arī tās tiek pirktas lielākā skaitā. Vidēji par vienu transporta līdzekli "Bigbank" klienti samaksā 7213 eiro, kas ir par 700 eiro vairāk nekā pirms gada.

"Bigbank" Latvijas filiāles vadītājs Edgars Surgofts informē, ka medicīnas un ceļošanas segmentā naudu aizņemas aizvien vairāk cilvēku, taču vidējā summa sarūk. Ārstēšanās vajadzībām kopējais kredītu apjoms pieaudzis par 86%, taču vidēji viens klients aizņemas 2625 eiro. Pirms gada šim nolūkam tika piesaistīti 2914 eiro.

Līdzīga tendence valda ceļojumu finansēšanā. Kopējais aizdevumu apjoms pieaudzis par 41%, kas nozīmē, ka uz ārvalstīm dodas vairāk cilvēku nekā pērn, taču vidējā summa ir gandrīz uz pusi mazāka. Pērnā tā bija 3894 eiro, bet šogad - 2273 eiro.

"Tam cēlonis ir gan ceļotāju apziņa, ka nauda nepieciešama arī citām vajadzībām, tādēļ atpūtas braucieniem jātērē mazāk, gan dažu ceļošanas izdevumu samazināšanās," norāda Surgofts.

Igaunijas "Bigbank" specializējas patēriņa kredītu un aizdevumu juridiskām personām izsniegšanā, kā arī termiņnoguldījumu piesaistīšanā.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK), kas kopš 2023.gada pievienota Latvijas Bankai, atļauju "Bigbank" Latvijas filiāles darbībai izsniedza 2008.gada septembrī. "Bigbank" ir filiāles arī Lietuvā, Somijā, Zviedrijā un Bulgārijā, kā arī, piedāvājot pārrobežu pakalpojumus, banka strādā Austrijā, Vācijā un Nīderlandē.

AS "Bigbank" logo Foto: LETA

AS "Bigbank" logo Foto: LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas