Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Bijušā kluba "Piens" telpās durvis ver jauns drag-queen klubs "Skapis"

Piektdien, 3.martā, plkst. 21.00 durvis vērs jauna iekļaujoša kultūrvieta “Skapis”. Jau vairāk kā 5 gadus Rīgā bija turpat vienīgā galvaspilsēta Eiropā bez savas īpaši iekļaujošas atpūtas un kultūras ikvienam, un kur katrs var svinēt savu individualitāti.

Pēc veiksmīgas 14 gadu pastāvēšanas, šī gada janvārī savas durvis slēdza tautā mīlētais un leģendārais klubs "PIENS". Tomēr katra stāsta beigām un vieta jauna stāsta sākumam.

Jau gadiem ilgi daudziem Rīgas iedzīvotājiem un viesiem ir alkas pēc īpašas vietas, kur ikviens var svinēt savu brīvību, kā arī justies droši un pieņemts visās savas identitātes šķautnē. Agrāk LGBT jeb kvīru kopienai draudzīga vieta bija Golden, kas sniedza īpašas nakts atmosfēru. Vēlāk tautā atzinību izpelnījies bija Kaņepes kultūras centrs, kas bija kvīriem draudzīga vieta, ņemot vērā, tieši Baltijas un Rīgas Pride Praida Nams savas mājas bija radis Kaņepes centrā un, vēlāk arī, Diagonālē.

"SKAPIS" iekļaujoša kultūrvieta jeb arī varētu teikt heteroseksuāliem cilvēkiem draudzīga vieta, kuras vadītāji un radošie iedvesmotāji Ieva un Bruno paši ir kvīri un mērķtiecīgi rūpēsies tieši kvīru kopienai draudzīgu vidi. Kā paši saka: “Mēs esam atvērti un brīvi savā domāšanā, mēs tiecamies pēc dažādības pieņemšanas mūsu sabiedrībā, svaiga satura un kvalitatīvas vakara un nakts programmas! Skapī varēs piedzīvot starptautiski dīdžejus, DRAG māksliniekus šovus, dzīvās koncertuzstāšanās un karaoke vakarus, vienlaikus baudīt svētdienas vēlās brokastis, politiski iekļaujošas sarunas un dažādus izglītojošus pasākumus.

Rīgas pilsētas mērs Mārtiņs Staķis savā uzrunā pirmajiem kluba apmeklētājiem saka: "Viena lieta ,ko sākot darbu domē, mēs solījām un teicām ka mēs vēlamies lai šajā pilsētā ir vairāk prieka. Ja mēs būtu zinājuši kas sekos turpmākos 2,5 gadus, mēs droši vien būtu bijuši piesardzīgāki ar solījumiem, bet es domāju ka ikkatrs, kas šodien ir klāt, piekritīs – tāda īsta un patiesa prieka šajā pilsētā pietrūkst. Tāpēc es gribu pateikt milzīgu paldies bāra radītājiem, ka nākat mums talkā, lai šo kopīgo mērķi piepildītu."

"Ko nozīmē prieks, manā izpratnē - tas ir tad, kad ir viegli un bezrūpīgi. Un viegli un bezrūpīgi ir tad, kad vari justies droši, kad neviens tevi netiesā,neviens tevi nenosoda,neviens tev nesaka kā pareizi uzvesties, ko mīlēt, ar ko būt kopā. Un tas ir arī tas ko es jums novēlu – lai šeit ir daudz vieglu un bezrūpīgu brīžu un es varu pilnīgi droši solīt, ka es būšu šeit biežs viesis," noslēdzot runu saka Rīgas mērs.

Kluba "Skapis"atvēršana Foto: Nauris Dollins

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas