Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

"Bolt" elektriskie skrejriteņi no maija būs pieejami vēl divās Latvijas pilsētās

"Bolt" skrejriteņi. Foto: LETA

"Bolt" skrejriteņi. Foto: LETA

Eiropas lielākais skrejriteņu operators "Bolt" no 1.maija sāks piedāvāt skrejriteņu nomu arī Tukumā un Jēkabpilī. Līdz ar darbības paplašināšanu, pilsētu skaits Latvijā, kur pieejami "Bolt" skrejriteņi, palielinās no 11 uz 13. Braucēji tiek aicināti iepazīties ar drošības un lietošanas noteikumiem "Bolt" mobilajā lietotnē.

Pirms brauciena uzsākšanas katram braucējam jālejuplādē "Bolt" lietotne un jāpārslēdzas uz skrejriteņu režīmu, nospiežot skrejriteņa ikonu. Ņemot vērā, ka Tukumā un Jēkabpilī šis ir pirmais "Bolt" pakalpojums, skrejriteņa iznomāšanai savam braucienam būs nepieciešams pievienot maksājuma karti. "Bolt" lietotnē pārskatāmā veidā iespējams redzēt pieejamos skrejriteņus un rezervēt to savam braucienam. Jaunajiem klientiem arī tiek piedāvāts lietotnē iepazīties ar drošības ceļvedi - ekrāna apakšējā joslā jāizvēlas vairoga ikona.

Gerda Kivleniece, "Bolt" vecākā skrejriteņu operāciju speciāliste Latvijā: "Esam gandarīti, ka arvien vairāk Latvijas pilsētu sadarbībā ar "Bolt" ievieš videi draudzīgākus pārvietošanās risinājumus. Tāpat kā līdz šim, arī jaunajās pilsētās "Bolt" aicina skrejriteņu lietotājus būt apzinīgiem un ievērot visus ceļu satiksmes noteikumus, kā arī nepārkāpt "Bolt" skrejriteņu lietošanas noteikumus. Mūsu mērķis ir ikdienā padarīt braucienu pieredzi drošāku, labāku un ērtāku. Priecājamies, ka tagad arī Tukuma un Jēkabpils iedzīvotājiem, kā arī pilsētu viesiem būs iespēja izmēģināt mūsu pakalpojumu."

Tukuma novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa: "Prieks, ka pilsētas iedzīvotājiem un viesiem turpmāk tiks piedāvātas plašākas iespējas pārvietoties ērti, izdevīgi un videi draudzīgā veidā pilsētas teritorijā. Esam priecīgi par katru jauno sadarbību, kas veicina pilsētas attīstību un jaunu tūristu piesaisti! Ceram uz veiksmīgu sadarbību!"

Katrai pilsētai ir izstrādāta sava karte ar atļautajām un aizliegtajām zonām, kā arī par tām zonām, kurās ieviesti ātruma ierobežojumi. Katras pilsētas zonas "Bolt" ir veidojis kopā ar pašvaldību pārstāvjiem. "Bolt" aicina lietotājus pirms brauciena uzsākšanas pārliecināties, vai, piemēram, izvēlētajā galamērķī skrejriteni varēs novietot, kā arī, vai brauciena laikā jārēķinās ar samazināta ātruma zonu.

"Bolt" elektrisko skrejriteņu maksimālais ātrums ierasti ir 25 km/h. Arī Tukumā un Jēkabpilī ātruma ierobežojumi līdz 15 km/h ir ieviesti pie lielākās daļas skolu un bērnudārzu, kā arī parkos un skvēros. Vienlaikus, arī šajās pilsētās nedēļas nogales naktīs būs spēkā ātruma ierobežojumi no piektdienas uz sestdienu (pl. 22.00-05.00) un no sestdienas uz svētdienu (pl. 22.00-05.00), samazinot ātrumu no 25 km/h līdz 20 km/h. Pārējās nedēļas dienās "Bolt" skrejriteņiem maksimālais atļautais ātrums ir 25 km/h.

"Bolt" atgādina, ka skrejriteņi jānovieto tā, lai netraucētu citus satiksmes dalībniekus - autovadītājus, gājējus un riteņbraucējus, kā arī neaizšķērsotu veikalu, dzīvojamo ēku, iestāžu ieejas un izejas durvis un vārtus. Vislabāk skrejriteņus novietot paralēli ietvei vai paralēli ēku sienām.

"Bolt" skrejriteņi. Foto: LETA

"Bolt" skrejriteņi. Foto: LETA

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas