Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Cik ilgu laiku var nekopt akvāriju?

Zivis ir mājdzīvnieki, kuriem nav nepieciešama ikdienas apkope, salīdzinot ar suņiem un kaķiem. Zivīm nav vairākas reizes dienā jātīra tualete vai jāved tās pastaigā, tomēr savas rūpes un uzmanība tām ir nepieciešama. Prombūtne nedēļas nogales izbraukumā un garas brīvdienas prasa pastiprinātu vērību akvārijam. Pārtika ir lielākais faktors, kas nosaka, cik ilgi vari atstāt zivis mājās vienas, bez uzraudzības.

Cik ilgi zivis var iztikt bez ēšanas?

Atkarībā no zivju veida, zivju daudzuma un akvārija lieluma, saldūdens zivis var atstāt nepieskatītas divas līdz septiņas dienas.

Lielākā daļa zivju var viegli iztikt bez ēdiena divas līdz četras dienas, pirms tas kļūst par problēmu. To gan nevajadzētu piekopt regulāri, jo rada zivīm stresu un izsit tās no ikdienas ritma. Pēc dažām dienām bez barības zivs sāk dedzināt rezerves enerģiju.

Cik ilgi zivs var iztikt bez ēšanas, patiešām ir atkarīgs no tās uztura, vecuma, izmēra un sugas. Piemēram, gaļēdājas zivis, kas ēd tārpus vai kukaiņus, pēc vienas lielas ēdienreizes var dzīvoties visu dienu bez ēdiena, savukārt zivīm, kas ēd augus, parasti ir jāēd mazākas maltītes visas dienas garumā, lai uzņemtu barības vielas. Metabolismam arī ir sava loma! Jaunām, aktīvām zivīm var būt nepieciešams vairāk barības, lai uzturētu enerģiju, savukārt mazkustīgām vai pieaugušām zivīm nav tik bieži jāpapildina kalorijas.

Dažas sugas, piemēram, gailīši un vistiņas (betta zivis), bez ēdiena var izdzīvot pat nedēļu. Citas, piemēram, skalārijas, var izturēt divas nedēļas. Atkal, tas nav ieteicams un parasti attiecas tikai uz veselām pieaugušām zivīm.

Cik ilgi zivis var iztikt bez ūdens maiņas?

Ir pozitīvi katru nedēļu nomainīt aptuveni 10 procenti akvārija ūdens. Mazākās tvertnēs vai tajās, kurās ir daudz zivju, katru nedēļu jāmaina apmēram 25 procenti ūdens. Jo mazāks akvārijs, jo biežāk ūdens jāmaina.

Tāpēc nedēļu ilgs atvaļinājums nerada bažas, ja vien pirms laika veic daļēju ūdens maiņu. Ja ilgāk par nedēļu ir nepieciešams atstāt akvāriju bez savas uzraudzības, sarunā kādu, kas pārliecināsies, ka ūdens kvalitāte ir laba, un, ja nepieciešams, veiks ūdens maiņu, kā arī, protams, pabaros zivis.

Tas viss nozīmē, ka akvārija atstāšana bez uzraudzības uz nedēļas nogali nav problēma. Ja jāatstāj vairāk nekā četras dienas, vislabāk ir sarunāt tā pieskatītāju. Protams, labāk sarunāt tādu, kurš tiešām iztīrīs akvāriju, kad tas ir nepieciešams, jo ne visiem tas padodas un patīk, kā piemēram, Esterei no “Ģimene burkā”. Zemāk vari noskatīties video par to, kā viņai sokas ar laicīgu akvārija tīrīšanu.

Kā pabarot zivis, kad tās ir vienas mājās?

Ja mājdzīvnieku aukle nav pieejama, tirgū ir vairākas automātiskās barotavas tieši akvārijiem, piemēram, programmējama zivju barotava. Tos var ieprogrammēt, lai zivis tiktu barotas ar intervāliem visas dienas garumā vai pat katru otro dienu. Vienmēr ir prātīgi tos pārbaudīt iepriekš, lai pārliecinātos, ka tie darbojas.

Vēl var iegādāties barības blokus, kas nodrošina zivīm pietiekami daudz barības līdz pat nedēļai. Daži zivju bloki ir izgatavoti uz želejas bāzes, bet citi laika gaitā izšķīst.

Lasi arī:

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas