Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

CSDD Rēzeknē atklāj Latvijas parauga vadītāja apliecības viltojumu

Vadītāja apliecība. Foto: Edijs Pālens/LETA

Vadītāja apliecība. Foto: Edijs Pālens/LETA

VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) darbinieki Rēzeknē atklājuši Latvijas parauga vadītāja apliecības viltojumu, informēja CSDD pārstāvji.

Ceturtdien, 13.aprīlī, CSDD Rēzeknes Klientu apkalpošanas centrā kāds vīrietis vēlējās veikt transportlīdzekļa tehnisko apskati. Uzrādot vadītāja apliecību, CSDD darbiniekiem radās tūlītējas aizdomas par dokumenta viltojumu. Veicot padziļinātu pārbaudi, aizdomas apstiprinājās. Tika konstatētas neatbilstības gan pretviltošanas elementos, gan arī nesakrita informācija CSDD reģistrā.

Par notikušo tika informēta Valsts policija, kura vīrieti ar viltoto dokumentu aizturēja. Sarunā ar policijas pārstāvjiem, vīrietis atklāja, ka ilgstoši esot uzturējies ārpus Latvijas, viņš zinot, ka vadītāja apliecība ir viltota un viņam neesot tiesību vadīt transportlīdzekli.

Tagad Valsts policijas kompetencē būs tālāko izmeklēšanas darbību veikšana. Par veikto pārkāpumu vīrietim draud kriminālatbildība.

CSDD aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un neveikt prettiesiskas darbības, kas saistās ar dokumentu viltošanu. Visa informācija tiek pārbaudīta CSDD reģistrā un, attīstoties informācijas apmaiņas sistēmām, viltotu dokumentu izmantošana arī ārvalstīs kļūst arvien riskantāka - viltojuma atklāšana ir tikai laika jautājums. Turklāt CSDD darbinieki ir labi apmācīti atšķirt viltojumus no oriģināliem un pirms jebkura pakalpojuma sniegšanas tiek rūpīgi pārbaudīti visi iesniegtie dokumenti.

Lai nepieļautu šādus un līdzīgus gadījumus, CSDD gadu gaitā ir veikusi nopietnu darbu - izveidots Transportlīdzekļu un to vadītāju reģistrs, kurā pieejama visa informācija par autovadītājiem vai to īpašumā esošiem transportlīdzekļiem, kā arī ir izstrādāta pretkorupcijas sistēma, lai novērstu šādus gadījumus. Tāpat liela uzmanība tiek pievērsta tam, lai netiktu viltotas Latvijas vadītāja apliecības, pastāvīgi nodrošinot to atbilstību jaunākajām prasībām un tehnoloģijām dokumentu izgatavošanas jomā.

Kopš šā gada sākuma CSDD ir uzsākusi izsniegt jauna parauga vadītāja dokumentus, tai skaitā vadītāja apliecības, ar moderniem pretviltošanas elementiem, kas iestrādāti ar šā brīža jaunākajām tehnoloģijām. Jaunā parauga vadītāja dokumentos ir krāsaina, ar lāzergravēšanas tehnoloģiju iestrādāta fotogrāfija. Atbilstoši jaunāko tehnoloģiju sniegtajām iespējām ir modernizēti arī citi drošības elementi - taktili, ar tausti jūtami detalizēti gravējumi, kā arī ultravioletajā gaismā redzamie attēli.


Vadītāja apliecība. Foto: Edijs Pālens/LETA

Vadītāja apliecība. Foto: Edijs Pālens/LETA

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas