Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Dārza darbi jūnijā

Kas jādara dārzā jūnijā? Lai arī maija salnas, šķiet, ir cauri, tomēr joprojām rūpīgi jāseko augļu koku, ogulāju un sakņu dārza labsajūtai, lai vēlāk vasarā un rudenī var baudīt labas ražas. Šis ir laiks, kad jau izziedējušos un labi ieaugušos dārza augus jāstiprina, tiem nodrošinot labu mēslojumu, augsnes mitrumu un citus nosacījumus labām ražām.

Apkopojam galvenos darbus, kurus nenokavēt šomēnes:

Dārza darbi jūnijā augļu un ogu dārzā

Jūnija sākums ir piemērots laiks, kad mēslot ogu krūmus un zemenes ar pašgatavotiem uzlējumiem, piemēram, nātru vircu, vai katram augam piemērotāko šķidro vai šķīstošo sintētisko mēslojumu. Zemi ap augļukokiem un krūmiem vēlams irdināt labākai gaisa piekļuvei augu saknēm.

Ja tas vēl nav izdarīts, ogulājus var nosegt ar agrotīklu, lai veicinātu ogu gatavošanos, īpaši, ja šī vasara mūs pagaidām ar saulīti nelutina. Ja zemenes sastīgojušas, stīgas jāizgriež.

Jaunajiem augļu kociņiem veido lapu un zaru vainagus, atsienot zarus u.tml. Vecākiem kokiem var izgriezt sakņu atvases, lai tās neatņem spēkus jau esošajiem zariem veidot jaunu ražu.

Ja laiks būs sauss, gan augļu koki, gan krūmi ir kārtīgi jālaista, lai augļaizmetņiem pietiek mitruma un tie nebirtu.

Darbi siltumnīcās un sakņu dārzā

Siltumnīcas tomāti un gurķi šajā laikā prasa īpašu uzmanību – tie rūpīgi jālaista, jāmēslo ar tiem piemērotiem šķidrajiem vai šķīstošajiem mēslojuma līdzekļiem. Jau izaugušie stādi jāatsien, tomātiem izgriež liekās pazarītes. Siltumnīcu svarīgi ik dienas vēdināt un apsekot iespējamos kaitēkļus!

Droši var stāstīt un sasēt garšaugus un salātus. Ja sēj redīsus un salātus jūnijā, jāņem vērā, lai tās būtu karstumizturīgas šķirnes. Jūnijs ir īstais brīdis, kad stādīt ķirbjaugus un āra gurķus un tomātus – visus augus, kam patīk siltums. Rudens ražai var sēt bietes, burkānus un rutkus, vidēji vēlai ražai – dažādus kāpostus.

Jau sadīgušos dārzeņus retina, laista, ravē un mēslo, piemēram, ar kompostētiem pārtikas atkritumiem.

Kas jādara jūnijā puķudārzā

Pēc salnu beigšanās, stāda viengadīgās vasaras puķes puķu dobēs, puķu podos un balkona kastēs, vēlams trūdvielām bagātā substrātā. Aizmāršīgie vai aizņemtie dārznieki tam var pievienot hidrogranulas, kas palīdzēs nodrošināt nepieciešamo mitrumu. Saaugušos košumaugus laista un mēslo.

Jūnijā dala rudenī ziedošo ziemciešu un arī pavasarī noziedējušo ziemciešu cerus. Izrok pavasara sīpolpuķes, kam laksti jau nobrūnējuši, apžāvē sīpolus un noglabā rudenim tumšā, vēsā un sausā vietā.

Līdz jūnija vidum ar spraudeņiem var pavairot košumkrūmus un mežvīteņus.

Sausā laikā pļauj, mēslo un laista mauriņu, un sargā to no kurmjiem.

Telpaugi un garšaugi virtuvē

Svarīgi arī vasarā atcerēties par telpaugiem, kurus regulāri laista un mēslo, kā arī pēc vajadzības pārstāda: Istabas augi karstā laikā – kā tos kopt?

Pēdējais brīdis iekārtot virtuves dārziņu, ja tāds vēl nav iekārtots: Garšaugu dārzs uz palodzes - kas jāņem vērā?

Ja virtuves dārziņš tev jau ir ieaudzies, tas jāapkopj. To kopā ar telpaugiem pēc salnu beigšanās to var iznest arī ārā. Kā to pareizi izdarīt, lasi šeit: Kad ir īstais laiks iznest laukā puķu podus?

No darbiem brīvajā laikā vari pabrīnīties līdzi Kivičam, kā savā dārzā saimnieko Magone:

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas