Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Dārza sagatavošana ziemas aukstumam

Sals dārzā. Foto: Hans/Pixabay

Sals dārzā. Foto: Hans/Pixabay

Lai pavasarī dārzs atdzīvotos pilnā skaistumā, vēl ir laiks veikt sagatavošanās darbus ziemai. Rakstā smelies idejas, kā pareizi sagatavot dārzu ziemas atpūtai, lai augi būtu aizsargāti no aukstuma un sniega.

Nosiltiniet augus

Viena no svarīgākajām lietām, ko varat darīt, lai saglabātu dārza dzīvotspēju ziemā, ir aizsargāt augu saknes. Daži augi ir īpaši jutīgi pret aukstumu, tāpēc pirms pirmajām salnajām veiciet šādus soļus:

  • Siltināšana ar mulču: Pārklājiet augsnes virsmu ar bagātīgu slāni mulčas. Tas palīdzēs saglabāt augsnes siltumu un aizsargās saknes no salnas iedarbības.
  • Papildus izolācija: Iegādājieties speciālas siltummateriālus vai izmantojiet kokmateriālus (piemēram, skujas vai lapas), lai veidotu papildus izolāciju. Apsedziet jutīgākos augus, it īpaši tos, kuriem ir plānas saknes.
  • Tāpat nepieciešams padomāt par auga augšējo daļu, piemēram, ar egļu zariem apsedzot rozes vai kādas salu mazāk izturīgas ziemcietes.

Apkarojiet slimības

Ziemas mitrums un aukstums var veicināt dažādu slimību rašanos, kas ietekmē dārzus. Lai saglabātu augus veselīgus, ņemiet vērā šādus padomus:

  • Novāciet slimības ietekmētās lapu un stiebru daļas: Ja jūsu augiem ir slimību pazīmes, novāciet skartās daļas, lai novērstu tās izplatību.
  • Pretslimību apstrāde: Pirms ziemas iestāšanās izmantojiet pretslimību līdzekļus, lai samazinātu slimību risku. Konsultējieties ar dārzniecības speciālistu, lai izvēlētos piemērotāko aizsardzību.

Laistīšana

Neskatoties uz aukstumu, augsnes sausums var būt nopietna problēma. Lai novērstu augu spēku izsīkumu, nodrošiniet, ka tiek veikta pareiza ūdens piegāde.

  • Ziemas laikā arī mitriniet augu augsni: Ja ziema ir sausa, laistiet savus augus. Tas palīdzēs saglabāt optimālo mitruma līmeni un novērst sakņu izkalšanu.
  • Izvairieties no pārāk liela mitruma: Pārāk mitra augsne var izraisīt sakņu puvi. Izvairieties no liekas ūdens laistīšana un nodrošiniet, ka augsnes struktūra ir brīva, lai novērstu ūdens uzkrāšanos.

Lasi arī:

Padomi, kā iekārtot ziemas migu ezim

Ingmārs Līdaka atklāj, kādas rozes ir izturīgākas pret lietu

Padomi, ko darīt ar sakritušajām rudens lapām

Sals dārzā. Foto: Hans/Pixabay

Sals dārzā. Foto: Hans/Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas