Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Daudzfunkcionālās grila mājas

Mājas sajūtu rada ikviens cilvēks, kam svarīga ir vieta, kur atpūsties un relaksēties no ikdienas steigas, smelties spēku un enerģiju, būt kopā ar sev tuviem un mīļiem cilvēkiem. Viens no veselības kopšanas un atjaunošanas rituāliem ir pirts procedūras un veselīga maltīte. Ne mazāk svarīgs ir dārza interjers, kurā ērti var uzstādīt ekoloģisku grila māju ar pirtiņu. Kopā ar ģimeni, draugiem un viesiem grila mājā, kur visi atpūšas un draudzīgā gaisotnē izbauda gaļas grilēšanu, ēdiena pagatavošanu un kopā būšana visiem izvēršas par īpašu notikumu.

Dārza interjera elements

Mājīgās BBQ jeb grila mājas ir veidotas pēc senajām skandināvu tradīcijām un atgādina lapenes. Atšķirība starp grila māju un lapenēm ir tā, ka tajā ir iebūvēts grils, ēdiena gatavošanai un telpas apsildīšanai. Grila kabīne ir ne tikai funkcionāla, tā ir izgatavota no kvalitatīviem kokmateriāliem, kas nodrošina grila mājas ilgmūžību un ērtu lietošanu. Pirms uzstādīt grila māju, svarīgi novērtēt esošās augsnes stāvokli un kopējo dārza vai piemājas ainavu, kas nav pakļauta plūdiem, augsnes erozijai vai kādai vides ietekmei.

Mājas koka konstrukcijai jābūt augstākai par zemi, to parasti novieto uz Fibo vai keramzīta pamatu blokiem. Ieteicams grila mājas uzstādīšanu uzticēt kvalificētiem celtniekiem, kas profesionāli izveidos pamatni, lai nodrošinātu koka konstrukcijas stabilitāti un grila kabīnes izturību. Grila mājas koka karkasu var pielāgot dārza interjeram, to pārkrāsojot vai pielāgojot apkārtējai videi.

Dvēseles harmonijai un enerģijas rituāliem

Grila mājā esošo pirti var kurināt ar elektrisko vai pirts malkas krāsni. Malka mēdz būt dažāda, tāpat kā cilvēki – ar savu raksturu. Parasti tiek izmantota lapu koku malka, var arī izmantot skujkokus – priedi un egli.

Pirts malkas krāsnis ir divu veidu: viena kurināma caur sienu un otra kurināma no pirts telpas. Kurinot pirts krāsni caur sienu, ir vairāk vietas pirts telpā. Iegādājoties krāsni, jāpievērš uzmanība tam, cik kvadrātmetru apsildīšanai krāsns ir paredzēta, kā arī jāpievērš uzmanība krāsns jaudai (kW). Jo lielāka krāsns siltuma jauda, jo ātrāk uzsils pirts telpa, kā arī būs iespējams sasniegt augstāku temperatūru.

Pirms krāsns iegādes jāpārliecinās, vai krāsns izmērs ir piemērots vietai, kur vēlies to ievietot. Uzsilšanas ātrums ir atkarīgs no izvēlētās malkas siltumatdeves, kas ir atkarīga no koka sugas, mitruma un vietas, kur koks audzis. Sausa kvalitatīva malka izdala mazāk darvas, uztur augstāku temperatūru degšanas laikā, tātad atdod vairāk siltuma un līdz ar to ir daudz ekonomiskāka kurināšanas procesā un pirts telpa uzsils ātrāk. Lai gan vislabāk deg sausa malka, ir jāatceras - ja malka būs pārāk sausa, tā ātri izdegs. Ideālā variantā malkai jāsatur aptuveni 20-25% mitruma.

Mājīga atmosfēra un garda maltīte

Telpā izvietotie koka soliņi ir ērti un ietilpīgi, ko var dekorēt ar spilveniem, dzīvnieku ādām un plediem. Vidū esošais grils ir veidots no izturīga metāla, kur pagatavot grilētus gaļas un zivju ēdienus un tvaicēt dārzeņus. Ap grilu var ērti apsēsties apkārt un izbaudīt svaigi pagatavotu maltīti. Grila māja ar centrā esošo grilu jebkuros laikapstākļos ilgstoši saglabās siltumu. Mājīgā vide un dabīgā koka smarža rada īpašu atmosfēru, kur pulcēties ikdienā, svinēt svētkus, atpūsties un pozitīvā gaisotnē uzkrāt spēkus ikdienai.

Atvērta grilēšanas mājiņa ar saunu, foto: Averto

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas