Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Daugavpils dzīvnieku patversme ir pilna - vairs nevar pieņemt nevienu mīluli

Suns. Patversme. Foto: Alexas_Fotos/Pixabay.com

Suns. Patversme. Foto: Alexas_Fotos/Pixabay.com

Daugavpils dzīvnieku patversme šobrīd ir pārpildīta. Pēdējā laikā novērojama strauja Baltkrievijas pilsoņu migrācija no Latvijas, tāpēc dzīvnieciņi tiek atstāti šeit. Protams, arvien biežāk vecākiem cilvēkiem nākas pamet savus mājdzīvniekus, vēsta Latvijas sabiedriskie mediji.

Lai gan dzīvnieku patversme ir paredzēta vien 20 suņiem un 30 kaķiem, pašlaik tajā ir izmitināti aptuveni 60 suņi un 140 kaķi.

Dzīvnieku patversme pēdējā laikā saņem vairākus zvanus dienā ar lūgumu uzņemt suņus, kuri kļuvuši nevajadzīgi dažādām ģimenēm. Daļa dzīvnieku pametēju ir Baltkrievijas pilsoņi. Viņi paši skaidrojot, ka pārceļas uz Baltkrieviju, novērojusi Daugavpils dzīvnieku patversmes vadītāja Oksana Bondare.

Diezgan intensīvi brauc arī cilvēki jau gados, pārsvarā, cik es sapratu, uz Baltkrieviju," stāstīja Bondare.

Arī Covid-19 pandēmijas laiks neuzlaboja situāciju dzīvnieku patversmē, jo pandēmijas laikā paņemtie dzīvnieki tagad atgriezušies atpakaļ ielās un patversmēs.

"Ļoti daudz. Mēs mēģinām izvairīties un neņemt, jo mums ir pilns ar suņiem un nav, kur likt, un, protams, ja tas ir dzīvoklī dzīvojis suns, kas nonāk patversmē, tas ir ļoti liels stress. Tas ir voljers, te ir citi suņi blakus. Visu laiku rej…" pauda Daugavpils dzīvnieku patversmes.

Gadījumos, kad tiek saņemti šādi zvani, darbinieki cenšas runāt ar šiem cilvēkiem un aicina meklēt dzīvniekam jaunas mājas sociālajos tīklos vai kur citur bez patversmes iesaistes, stāstīja Bondare.

"Tie suņi, kas sēdēja pie privātmājas, arī meklē sev jaunu māju. Tādus mēs mēģinām paņemt, jo, protams, tur nekad veca tante nemeklēs sociālajos tīklos viņam māju," atzina Bondare.

Patversmē norādīja – šobrīd patversme ir pilna, vairs nevar paņemt nevienu dzīvnieku.

Pašvaldībā norādīja, ka palīdzēt nevar, jo domes kompetencē ir tikai klaiņojoši dzīvnieki, tas nozīmē, ka saimniekam pašam ir jādomā, kur atstāt savas ģimenes lolojumdzīvnieku.

"Tie iedzīvotāji, kuri vēlas braukt prom un nodot savu dzīvnieku, – tas nav klaiņojošais dzīvnieks, tas ir saimnieka dzīvnieks, par kuru atbildību uzņemas saimnieks. Tam saimniekam ir jādomā, pirms viņš aizbrauc, kur to dzīvnieku izvietot," norādīja Daugavpils uzņēmuma "Labiekārtošana D" vadītāja Jūlija Mamaja.


Suns. Patversme. Foto: Alexas_Fotos/Pixabay.com

Suns. Patversme. Foto: Alexas_Fotos/Pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas