Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Derīgi padomi kā novērtēt logu stāvokli un sagatavot tos ziemai

Logu sagatavošana ziemai, Photo by Harrison Haines from Pexels

Logu sagatavošana ziemai, Photo by Harrison Haines from Pexels

Tuvojoties aukstākam laikam, ir vērts paskatīties uz savas mājas vai biroja logiem un durvīm ar kritisku skatu, pārbaudīt un sagatavot tos ziemas sezonai. Tikai labi uzturēti logi kalpos ilgus gadus un pasargās no liekiem siltuma zudumiem, attiecīgi samazinot apkures izdevumus.

Logu stāvokļa novērtēšana

Iesākumā novērtējiet logus kopumā, un te jāpievērš uzmanība šādām lietām:

1. Stikla pakešu stāvoklis

Ja ir netīrumi vai kondensāts STARP stikliem un to nav iespējams noslaucīt ne no vienas puses, tad obligāti nepieciešama stikla paketes maiņa, jo esošā ir zaudējusi savu hermētiskumu un sekojoši - rada siltuma zudumus.

2. Loga furnitūras darbošanās

Ja, virinot logu, dzirdami krakšķi, rokturis kustas ar grūtībām vai vispār nepārslēdzas un logs nav vairs atverams visās pozīcijās, noteikti ir vērts saukt meistaru, PIRMS furnitūra tiek salauzta pavisam. Bieži visas problēmas var atrisināt ar dažiem zinoša meistara instrumenta pagriezieniem.

3. Loga vērtnes blīvēšanās

Ja, logam esot aizvērtā stāvoklī, jūtamas auksta gaisa plūsmas, tad jāpārbauda, vai vērtne labi pieguļ rāmim. To var pārbaudīt sekojoši – verot logu ciet, iebāžam starp rāmi un vērtni papīra strēmeli. Ja aizvērtam logam to var izvilkt bez piepūles, skaidrs, ka aukstais gaiss var brīvi ieplūst telpās un noteikti nepieciešama furnitūras regulēšana.

4. Blīvgumiju stāvoklis

Ja blīvgumijas ir zaudējušas elastību, palikušas cietas, saplaisājušas, atdalījušās no rāmja vai drupenas, tad tās noteikti ir nepieciešams mainīt, citos gadījumos tas nav obligāti.

5. Ailes stāvoklis pa loga perimetru iekšpusē un ārpusē

  • Iekšpusē visbiežāk aiļu apdare logiem tiek veidota izmantojot riģipša plāksnes. Tās nav mitrumizturīgas un nekvalitatīvas montāžas gadījumā, bieži telpā nonāk mitrums. Tā veidojas pelējums, neveselīgs klimats un pazūd siltums. Ja pats logs ir labs, tad iespējama esošā loga pārmontāža, izkasot sabojāto putu slāni, sapūšot jaunu un atkārtoti veicot aiļu apdari.
  • Ja no ārpuses apskatot logu redzamas dzeltenas putas – tas nozīmē, ka arī saules stari tiek tām klāt un, gadiem ejot, putu slānis sabirzīs ultravioleto staru ietekmē. Tāpēc obligāti nepieciešama ārējā aiļu apdare – ar apmetumu vai nosegleņķiem. Tā putas būs pasargātas un tās nebojās ārējie faktori.

Ja loga apskatē ievērojāt kaut ko, kas jūs neapmierina, atcerieties, ka iespējams gan uzlabot skatu uz logu, gan veikt tā remontu. Tikai dažas idejas, ko būtu iespējams pilnveidot - uzlikt jaunas, baltas, eņģu uzlikas, nomainīt rokturus vai palodzi, saremontēt furnitūru, padarīt logus drošākus.

Labo Logu Aģentūras meistari ar prieku palīdzēs un uzlabos Jūsu komforta līmeni! Rudens un ziema ir remontiem piemērots laiks – gan vieglāk noteikt problēmzonas, gan uzreiz varēsiet novērtēt rezultātus!

Logu sagatavošana ziemas sezonai

Ja nav acīmredzamu problēmu, tad pamatlietas var izdarīt pašu spēkiem:

1. Saņemieties un nomazgājiet logus – jo vairāk gaismas, jo priecīgāki būsim tumšākajā gada posmā!

2. Pārbaudiet kondensāta noteces kanālus vai tie nav gružu pilni - tos var ieraudzīt, atverot vērtni. Apakšā ir redzami nelieli caurumiņi, kurus loga ārpusē sedz mazi vāciņi. Šos caurumus var iztīrīt, piemēram, ar nolietotu zobu birsti. Ja ūdenim nebūs iespēja aiztecēt uz ārpusi, tas var sākt uzkrāties loga rāmī un radīt neērtības.

3. Notīriet blīvgumijas un apstrādājiet tās ar silikonu saturošu līdzekli (var izmantot auto blīvgumijām paredzētos līdzekļus). Tas ļaus gumijām saglabāt elastīgumu, cieši piespiesties rāmim un nelaist iekšā aukstumu, kā arī paildzinās to darba mūžu.

4. Ieeļļojiet furnitūru ar šim nolūkam paredzētu minerāleļļu, kas nesatur skābes un sveķus – katrai kustīgajai metāliskajai detaļai pietiek ar 2 pilēm eļļas.

Lai jūsmājās silta un omulīga ziemas sezona!

Izlasi arī:Logu sagatavošana ziemai, Photo by Harrison Haines from Pexels

Logu sagatavošana ziemai, Photo by Harrison Haines from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas